جستجو

فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد سال ۹۵

 • معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جلسه پایش امور استان‌ها از اعلام اولین فراخوان سال ۹۵ جذب اعضای هیات علمی از اواخر مهر خبر داد.
 • به گزارش روابط عمومی دانشگاه ازاد اسلامی، دکتر فرهاد حسین‌زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در هشتمین جلسه پایش امور استان‌ها که صبح امروز در مشهد آغاز به کار کرد، گفت: «ممیزی رشته محل‌ها انجام شد و ظرفیت رشته‌ محل‌هایی که فاقد هیات علمی مورد نیاز بودند به صفر رسید. با هماهنگی که دانشگاه آزاد اسلامی با وزارت علوم تحقیقات و فناوری داشت قرار شد استثنائاً رشته ‌محل‌های مربوط به کاردانی‌های مراکز آموزشی و سازمان سما حتی با استادان حق‌التدریس به تصویب برسد.»
 • او افزود: «بعد از ممیزی، ماه آینده مدیریت رشته‌ها بر اساس آمایش را شروع می‌کنیم، زیرا در برخی از استان‌ها مشاهده شد که در شهرهای مجاور و در گرایش‌های خاص رشته‌های هم‌نام وجود در نتیجه ما مدیریت رشته محل‌ها را در همه استان‌ها انجام خواهیم داد تا این مسئله بررسی شود.»
 • حسین‌زاده لطفی گفت: «استان اصفهان پیشنهادی درباره جابجایی مجوز رشته‌ محل از یک واحد به واحد دیگر برای مدیریت رشته محل‌ها ارائه کرد. این مساله هفته گذشته در جلسه کمیسیون شورای گسترش وزارت علوم مطرح، کلیات آن به تصویب رسید و مجوز آن از سوی وزارت علوم صادر شد.»
 • او از همه واحدها خواست که احکام سه هزارو ۹۰۰ هیات علمی که قرار بود از طریق آخرین فراخوان جذب هیات علمی جذب شوند و پرونده‌های آنها بررسی شد را زودتر صادر کنند.
 • معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «طبق توافقی که دکتر حمید میرزاده در تاریخ ۲۴ شهریور ۹۴ با وزیر علوم تحقیقات و فناوری داشت قرار شد هر سه استاد مدعو یا هر دو استاد نیمه وقت به عنوان یک استاد تمام وقت در نظر گرفته شوند. به علاوه هر عضو هیات علمی بتواند در دو محل با شعاع ۱۵۰ کیلومتری تدریس کند. با توجه به همه اینها ما هنوز نیز به جذب هیات علمی تمام وقت نیازمند هستیم.»
 • او تاریخ اولین فرخوان جذب هیات علمی سال ۹۵ را مهر ۹۵ اعلام کرد و گفت: «طبق نیازمندی‌های انجام شده و بر اساس تعهد ۵ ساله در راستای تحقق برنامه ششم توسعه در انتهای مهر اولین فراخوان جذب ۹۵ اعلام می‌شود.»
 • حسین‌زاده لطفی درباره سامانه ثبت‌نام رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «ما این سامانه را بهمن سال گذشته بعد از چند بار تمدید مهلت ثبت‌نام بستیم امسال نیز در انتهای هفته اول مهر این سامانه بسته خواهد شد تا پردازش اطلاعات افراد شروع وثبت نام نهایی انجام شود و با موافقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قرار شد بعد از اعلام اسامی قبولی‌های رشته‌های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی این سامانه برای جذب دانشجو مربوط به نیمسال دوم باز شود.»

[irp]

 • او درباره تغییر وضعیت استخدام و شناسه اعضای هیات علمی گفت: «از ۳۳ هزار هیات علمی تمام وقت ۲۵ هزار نفر ثبت نام کردند در نتیجه از همه مراکز و استان‌ها می‌خواهم که به هیات علمی خود اعلام کنند که در این سامانه هر چه زودتر ثبت‌نام کنند. همه اطلاعات اعضا هیات علمی واحدها و مراکز استان‌ها اعم از تعداد اعضای هیات علمی تمام وقت، مدعو و … به تفکیک رشته‌ها در دسترس خواهد بود در نتیجه اگر این طرح اجرا شود بسیاری از مشکلات رفع می‌شود. شناسه عام اعضای هیات علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو لازم است اخذ شود.
 • معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بر ممنوعیت تدریس دانشجویان دکتری تخصصی در دوره‌های کارشناسی ارشد تاکید کرد و گفت: «باید استان‌ها نظارت لازم را انجام دهند که در هیچ واحدی این اتفاق نیفتد.»
 • او در پایان درباره تبدیل وضعیت استخدامی گفت: «فرآیند تبدیل وضعیت استخدامی در حال انجام است اما با توجه به زمان‌بر بودن آن از همه واحدها می‌خواهم در تسهیل تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی کمک کنند.»
 • منبع خبر

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه