منو

لینک وبسایت بیستمین و سومین نشست تجزیه و تحلیل فیلم «نما به نما»: فیلم «رستگاری در شاوشنگ»

≡ بیستمین و سومین نشست تجزیه و تحلیل فیلم «نما به نما» از سری برنامه‌های باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی با موضوع فیلم «رستگاری در شاوشنگ» برگزار می شود. ≡

■ بیست و سومین جلسه: «رستگاری در شاوشنگ»■
■ با حضور «استاد حمیدرضا حافظی» ■

بیست و سومین نوبت از سلسله جلسات «تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما»، از سری برنامه‌های باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، این هفته، سه‌شنبه ۱۲ بهمن، ساعت ۱۷، به تحلیل نما به نمای فیلم بلند سینمایی “رستگاری در شاوشنگ” ساخته فرانک دارابانت، می پردازد.

در این برنامه که با حضور استاد حمیدرضا حافظی برگزار می‌گردد؛ به این فیلم از منظر فیلمنامه، دکوپاژ ، میزانسن، تدوین، صدا و… توجه خواهد شد و با تاکید بر مباحث زیبایی شناسی تصویر، سکانس های متعددی از فیلم، نما به نما آنالیز می شود.

حمیدرضا حافظی، فیلمنامه نویس، کارگردان و مدرس سینماست که در کارنامه او نگارش فیلمنامه های بلند سینمایی و نویسندگی و کارگردانی تله فیلم های رئال و انیمیشن دیده میشود و آثار او در جشنواره های فیلم حضوری چشمگیر داشته است . تدریس در دانشگاه و برگزاری ده ها دوره و کارگاه آموزشی در سراسر ایران با عناوین فیلمنامه نویسی، کارگردانی و زیبایی شناسی تصویر از زمره تجربیات وی می‌باشد و کلاس های تحلیل فیلم او با عنوان “نما به نما” از شهرت خاصی برخوردار است. تالیف کتاب “زیبایی‌شناسی تصویر در سینما و تلویزیون”_ که پس از رونمایی در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با استقبال خوب دانشجویان سینما و تلویزیون روبرو شده است_ از دیگر فعالیت های اوست.

لازم به ذکر است باشگاه خانه عکس و تصویر موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی بصورت هفتگی برنامه های متنوعی را به مخاطبین خود ارائه میکند و جلسات تجزیه و تحلیل فیلم باشگاه نیز هر دو هفته یکبار، با تدریس استاد حمیدرضا حافظی در سالن همایش‌های مؤسسه برگزار می‌شود . تا به حال سکانسهای متعددی از آثار کارگردانان بزرگ سینما؛ کاپولا، هیچکاک، ولز، اسپیلبرگ، پولانسکی، فینچر، بسون، آنجلوپولوس، کیشلوفسکی و … بصورت” نما به نما ” تحلیل شده است. حضور کلیه علاقه‌مندان تصویر و سینما در این سلسله جلسات آزاد و رایگان است.
آدرس موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر شریعتی، کوچه شهید سلیمانزاده .

■ زمان: سه شنبه|۱۲ بهمن ■
■ ساعت برگزاری: ۱۷ – ۲۰ ■
■ آدرس موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر شریعتی، کوچه شهید سلیمانزاده ■

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان رایگان, فراخوان کارگاه آموزش هنر

دیدگاه ها