منو

لینک وبسایت بیستمین و پنجمین نشست تجزیه و تحلیل فیلم «نما به نما»: «بچه رزمری»

≡ بیستمین و پنجمین نشست تجزیه و تحلیل فیلم «نما به نما» از سری برنامه‌های باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی با موضوع فیلم « بچه رزمری » برگزار می شود. ≡

■ بیست و پنجمین : « بجه رزمری»■
■ با حضور «استاد حمیدرضا حافظی» ■

بیست و پنجمین نوبت از سلسله جلسات «تجزیه و تحلیل فیلم؛ نما به نما»، از سری برنامه‌های باشگاه خانه عکس و تصویر مؤسسه فرهنگی هنری شهید آوینی، این هفته، سه‌شنبه ۱۰ اسفند، ساعت ۱۷، به تحلیل نما به نمای سکانس هایی ار فیلم سینمایی “بچه رزمری” ساخته رومن پولانسکی می پردازد.

در این برنامه که با حضور استاد حمیدرضا حافظی برگزار می‌گردد؛ به این فیلم از منظر فیلمنامه، کارگردانی، تدوین، موسیقی و صدا توجه خواهد شد و با تاکید بر مباحث زیبایی شناسی تصویر، سکانس هایی از فیلم، نما به نما آنالیز می شود.

حمیدرضا حافظی، فیلمنامه نویس، کارگردان و مدرس سینماست که در کارنامه او نگارش فیلمنامه های بلند سینمایی و نویسندگی و کارگردانی تله فیلم های رئال و انیمیشن دیده میشود و آثار او در جشنواره های فیلم حضوری چشمگیر داشته است . تدریس در دانشگاه و برگزاری ده ها دوره و کارگاه آموزشی در سراسر ایران با عناوین فیلمنامه نویسی، کارگردانی و زیبایی شناسی تصویر از زمره تجربیات وی می‌باشد و کلاس های تحلیل فیلم او با عنوان “نما به نما” از شهرت خاصی برخوردار است. تالیف کتاب “زیبایی‌شناسی تصویر در سینما و تلویزیون”_ که پس از رونمایی در بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، با استقبال خوب دانشجویان سینما و تلویزیون روبرو شده است_ از دیگر فعالیت های اوست.

لازم به ذکر است که باشگاه خانه عکس و تصویر موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی در سال ۹۵ بصورت هفتگی برنامه های متنوعی را به مخاطبین خود ارائه کرد و جلسات تجزیه و تحلیل فیلم باشگاه نیز هر دو هفته یکبار، با تدریس استاد حمیدرضا حافظی در سالن همایش‌های مؤسسه برگزار شده است . تا به حال سکانسهای متعددی از آثار کارگردانان بزرگ سینما؛ کاپولا، هیچکاک، ولز، اسپیلبرگ، پولانسکی،دارابانت،فینچر، بسون، آنجلوپولوس، کیشلوفسکی و … بصورت” نما به نما ” تحلیل شده است. حضور کلیه علاقه‌مندان تصویر و سینما در این سلسله جلسات آزاد و رایگان است.
آدرس موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر شریعتی، کوچه شهید سلیمانزاده .

■ زمان: سه شنبه ۱۰ اسفند ■
■ ساعت برگزاری: ۱۷ – ۲۰ ■
■ آدرس موسسه فرهنگی هنری شهید آوینی: تجریش، میدان قدس، خیابان دکتر شریعتی، کوچه شهید سلیمانزاده ■

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات هر یک از خدمات زیر، روی آن کلیک کنید

 

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان رایگان, فراخوان نشست

دیدگاه ها