منو

حضور هنرمندان ایرانی در عرصه های جهانی با حمایت فستیوارت

چهارده هنرمند ایرانی در تابستان امسال با خدمات فستیوارت در رویدادهای بین المللی شرکت کردند.

در طی سه سالی که از آغاز به کار سایت فستیوارت و کانال تلگرام فراخوان می گذرد، تجارب بسیاری در باره فراخوان های هنر و معماری و ادبیات بدست آوردم. این موارد شامل اطلاعات عمومی و تخصصی همچون پوشش جغرافیایی، زمانی، تنوع فراخوان ها در رشته های مختلف و انواع مختلف برگزاری، بورسیه های تحصیلی و هنری، فرصت های اقامت هنری یا همان رزیدنسی ها و … می شود.

 • همانطور که در یادداشت های کانال فراخوان آرشیو شده است، از همان ابتدا یکی از اهداف من کمک به حضور هنرمندان ایرانی در عرصه های بین المللی بود. بررسی آثار برتر جشنواره های خارجی و مقایسه آنها با آثار خلق شده توسط هنرمندان ایرانی، باعث شد در این انجام این کار مصمم تر بشوم. پیام های مرتبط با حضور هنرمندانی که از طریق این رسانه توانسته بودند در رویدادهای بین المللی شرکت کنند، نشان دهنده موفقیت ابتدایی من بود، اما کافی نبود! بررسی هایی که در این باره انجام دادم نشان می داد عدم حضور هنرمندان ایرانی در رویدادهای خارجی، چهار دلیل اصلی دارد.
 1. عدم اطلاع از رویدادهای بین المللی
 2. عدم اعتماد به نفس هنرمندان برای حضور در عرصه های جهانی
 3. عدم آشنایی با زبان انگلیسی
 4. عدم آشنایی با امکان و نحوه پرداخت هزینه مسابقات بین المللی

کانال فراخوان و سایت فستیوارت توانسته بود میزان آگاهی هنرمندان را از رویدادهای خارجی بطور چشمگیری افزایش بدهد. این اتفاق بسیار خوبی بود. اما کافی نبود. برای همین با اجازه قبلی از هنرمندانی که از طریق فستیوارت در مسابقات خارجی ثبت نام می کردند و برنده جوایز آن می شدند، پیام های آنها را در کانال منتشر کردم تا انرژی بخش و انگیزه دهنده سایرین، از جمله هنرمندان نوظهور و ژن های تازه باشد. خبر ها را در قالب یادداشت تنظیم می کردم، یادداشت هایی که واژه واژه آنها را با تمام وجودم می نوشتم. به این ترتیب مشکلات اول و دوم برطرف می شد.

اما دو مشکل اساسی باقی می ماند. عدم آشنایی با زبان انگلیسی و نحوه پرداخت هزینه ها. برای رفع این مشکل، در یک پروسه طولانی و وسواس گونه، نهایتا در آغاز ماه مرداد امسال (۱۳۹۷) از دوستی که به لحاظ اخلاق حرفه ای، تخصص و تسلط کافی به زبان انگلیسی و ترجمه دو سویه و همچنین فرآیند پرداخت های بین المللی کاملا قابل اعتماد و متخصص بود، درخواست کردم تا این خدمات را برعهده بگیرد.

خوشبختانه نتایج این همکاری قابل توجه بود و بلافاصله و بعد از اعلام این همکاری، در طول ماه های مرداد و شهریور، چهارده هنرمند جوان ایرانی توانستند در فراخوان های بین المللی شرکت کنند و جوایزی هم کسب کنند که خبر آن منتشر شد. این یک گام بزرگ در مسیر رسیدن به اهدافی است که برای فستیوارت در سر داشتم. آرزویی که گام های بعدی آن، بزرگ تر و بلند تر است و برای همه ما دستاوردهای بسیار بیشتری به همراه خواهد داشت.

برای اطلاع شما، با افتخار و احترام، در ادامه جدول اسامی هنرمندانی که با استفاده از خدمات فستیوارت توانستند در رویدادهای بین المللی شرکت کنند، ارائه می شود. ان شاالله به زودی، خبر حضور شما هم در صفحات فستیوارت درج می شود. یقین دارم.

 

نام هنرمند رشته هنری عنوان فراخوان
اعظم جلیلیان تصویرگری فراخوان تصویرگری کتاب Nami Concours کره جنوبی ۲۰۱۹
اعظم یونسی نقاشی فراخوان دوسالانه ونیز ۲۰۱۹
بهناز زحمتکش ویدیو آرت فراخوان موزه CICA با عنوان Objectified 2019
سارا مظاهری نقاشی فراخوان نمایشگاه Art-Competition 2018
سحر دانش تصویرگری داستان فراخوان تصویرگری کتاب Nami Concours کره جنوبی ۲۰۱۹
شایان عارف پور نقاشی فراخوان هنری Into the Wild آمریکا
شکیبا بیات داستان کوتاه فراخوان رقابت داستان کوتاه Sean o Faolain 2018
فاطمه قابوستیان ماسک سنتی فراخوان اقامت هنری Crystal Ruth Bell پکن ۲۰۱۸
فرحناز جلیلوند جایزه هنری فراخوان جایزه هنری Luxembourg 2018
گالیا توانگر شعر فراخوان شعر Gregory Donoghue 2018
مهرداد باقری شعر فراخوان مسابقه شعر Mclellan
مهسا طالبی رستمی نمایشنامه فراخوان نمایشنامه نویسی Yale Drama 2019
نازنین حضرتی نقاشی فراخوان اقامت هنری Serrat  اسپانیا
نوشین نراقی عکاسی فراخوان موزه CICA با عنوان Objectified 2019

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات هر یک از خدمات زیر، روی آن کلیک کنید

 

دسته بندی ها: فراخوان, گزیده خبرهای هنری و ادبی, یادداشت

دیدگاه ها

 • ارسال شده: مهر ۷, ۱۳۹۷ ۰۰:۴۹

  فاطمه نعیم زاده

  باسلام من خیلی وقت بود که فراخوان رو دنبال می‌کردند و بالاخره تونستم توی یکی از فراخوان هاتون شرکت کنم
  • ارسال شده: تیر ۱۹, ۱۴۰۰ ۱۲:۱۷

   امید اسدزاده

   با عرض سلام و خسته نباشید ، پیشنهاد همکاری با سایت های موسیقی جهت تولید محتوا موسیقی ، اینجانب به مدت 10 سال به فراگیری آواز سنتی پرداختم و در 3 دوره جشنواره شادروان ایرج بسطامی شرکت کردم که جزء منتخب آواز 50 نفر اول از بین 300 اثر ارسالی به جشنواره شدم . ضمنا با موسیقی نواحی و هنر ساخت سازهای سنتی ( تار ، سه تار ، سنتور ، تنبک و ... ) هم آشنایی دارم . و دارای مدرک فوق دیپلم رشته زبان و ادبیات فارسی هستم . با تشکر فراوان . 09127284926
 • ارسال شده: مهر ۶, ۱۳۹۷ ۲۰:۲۲

  فروغ نجفی

  بهترین خبری که میشد در این ناامیدی شنید،برایم دیدن همین اسامی بود. کاش کمی در مورد یادگیری زبان انگلیسی و اولویت ها و معرفی منابع اولیه مناسب برای یادگیری آن هم راهنمایی بفرمایید.از شما سپاسگزارم بابت همه محبتهای بی دریغ.