منو

کانال تلگرام سلسله نشست های تخصصی هنر: فلسفه هنر شلینگ

≡ فراخوان چهارمین نشست تخصصی هنر با موضوع «فلسفه هنر شلینگ» منتشر شد. ≡

موسسه کتاب آرایی ایرانی در ادامه نشست های خود با محوریت موضوع هنر، در چهارمین رویداد و همزمان با رونمایی از «رساله فلسفه هنر شلینگ»، به بررسی فلسفه هنر این متفکر آلمانی می پردازد.

■ سخنران: دکتر بهروز عوض پور ■

به شرکت کنندگان رساله مکتوب ارائه خواهد شد.

■ زمان برگزاری: ۵ شنبه؛ ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ■

■ تلفن ثبت نام: ۶۶۱۷۸۷۱۱ – ۶۶۴۰۵۷۶۲ ■

■ کانال تلگرام: https://telegram.me/ketab_araie_irani

شلینگ تنها فیلسوفی است که کل فلسفه را ضمیمه‌ی فلسفه‌ی هنر می‌خواند و فلسفه‌ی هنر را سنگ بنای رواق کلی فلسفه. پس بر اهل هنر است که در حال به مطالعه‌ی فلسفه‌ی او – به ویژه فلسفه‌ی هنر او – بپردازند که هیچ فیلسوف دیگری برای هنر چنین جایگاه رفیعی لحاظ نکرده است. و این که شلینگ کمتر از هگل – فیلسوف هم دوره‌ی خود – در تحول افکار سیاسی و اجتماعی دوره‌ی خود مؤثر بوده است، امروزه فلاسفه‌ی تحصلی مسلک افکار او را غیر علمی و کاملاً تخیلی می‌دانند، ادعا می‌شود که تفکر او در یک نظام واحد منسجم و علمی قابل جمع‌آوری و جمع‌بندی نیست، و یا این که در دانشگاه‌های معتبر غربی کمتر کلاس مستقل خاصی به تدریس و بررسی افکار او اختصاص داده می‌شود، اتفاقاً، می‌بایست برای اهل هنر دلیل مضاعفی برای مطالعه‌ی فلسفه‌ی او باشد چرا که این موارد آشکارا بر ” هنری بودن ” کل فلسفه‌ی او دلالت دارند، آن هم دلالتی وافی. از دید نگارنده همین که در آثار او عاملی برای تأیید و تثبیت پیش‌ انگاشته‌‌ها و عکس برگردان‌های رایج ذهنی خود نخواهیم یافت، بهتر است عمیقاً در آثار و افکار او تدقیق و تأمل کنیم. باشد که این سرآغازی شود برای رهایی از سطحی‌اندیشی؛ درد همه‌گیری که دوره‌ی ما را از درون دچار پوکی و پوسیدگی کرده و از برون مبتلای به ژولیدگی.

درباره فلسفه هنر شلینگ

درباره فلسفه هنر شلینگ

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان کارگاه آموزش هنر

دیدگاه ها

  • ارسال شده: دی ۱۷, ۱۳۹۵ ۲۰:۳۶

    سعید

    خیلی جالبه .هنر و فلسفه هنر یک مورد کاملا احساسی و فلسفه بر پایه منطق