منو

لینک وبسایت فراخوان اولین جشنواره ملی «ترانه و شعر سپید رضوی»

فراخوان اولین جشنواره ملی «ترانه و شعر سپید رضوی» منتشر شد.

■ مهلت: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ■

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی از سری برنامه های شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) به میزبانی این استان برگزار می شود.

یه گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛با اعلام این خبر بیان داشت: اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت(علیهم السلام) برگزار می شود.

وی گفت: تقویت پیوند ادبیات فارسی با فرهنگ ناب رضوی، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار حوزه فرهنگ رضوی و کمک به انتشار گسترده و مناسب آثار برتر فرهنگی در زمینه معارف رضوی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی «سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا(علیه السلام)» را از جمله موضوعات این جشنواره برشمرد و ادامه داد: قالب های شعری این جشنواره «شعر سپید» و «ترانه» اعلام شده است و شرکت کنندگان می توانند در بخش ویژه این جشنواره با موضوع «مدح و منقبت امام موسی ابن جعفر (علیه السلام) نیز شرکت کنند.

وی درخصوص مقررات شرکت در این جشنواره هم توضیح داد: شرکت در تمامی بخش های جشنواره برای یک شاعر بلامانع است و مسئولیت محتوا و اصالت آثار بر عهده ارسال کننده است.

محبی همچنین با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار بر اساس قالب های انتخابی، حداکثر تا ۵ اثر می توانند ارسال کنند، گفت: چنانچه آثار رسیده از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد، تقلیل احتمالی جوایز به صلاحدید هیات داوران انجام می شود.

به گفته وی، اشعار سپید و ترانه هر کدام توسط داوران تخصصی همان بخش داوری می شود.

وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار ارسالی به صورت های مختلف (کتاب، نشریه،‌ بولتن و …) استفاده کند، افزود: دبیرخانه با حفظ حقوق معنوی صاحبان آثار برگزیده، مجاز به استفاده از آثار در تولیدات موسیقیایی خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی آخرین مهلت آثار برای شرکت دراین جشنواره را ۱۰ آبان ماه امسال ذکر کرد و یادآور شد: اختتامیه این مراسم همزمان با هفته دوم آذرماه سالجاری در بیرجند برگزار می شود.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان ادبی, فراخوان غیر رایگان, فراخوان هنری

دیدگاه ها