جستجو

فراخوان بیست و پنجمین مسابقه سالانه بین المللی تصویرسازی Spectrum منتشر شد.

■ مهلت: ۵ بهمن ۱۳۹۶ ■

از همه هنرمندان حرفه ای و آماتور، مدیران هنری، ناشران و دانشجویان سراسر جهان دعوت می شود تا در این روبداد شرکت کنند.

موضوع

همه آثار هنری با هنه مواد و ابزارها که موضوعات داستان های علمی و تخیلی، فانتزی، ترس و سورئال را نمایش بدهند واجد شرایط حضور در این رقابت هستند. هنرهای فانتزی می توانند بطور مشهود یا مبهم، سنتی یا خارج از دیوار، نقاشی، مجسمه، دیجیتالی یا عکاسی شده باشند و هیچ ممنوعیتی در روش خلق آثار وجود ندارد و هیچ قانون ثابتی که بگوید یک اثر واجد شرایط است، در حالیکه اثر دیگر واجد شرایط نیست وجود ندارد. خلاقیت و مهایت مهمترین موارد هستند. آثار منتخب داوران بصورت تمام رنگی چاپ می شوند و در سالانه Spectrum نمایش داده می شوند.

شرایط آثار

 • همه آثار منتشر شده یا منتشر نشده می توانند در این رقابت شرکت کنند. آثار باید در سال ۲۰۱۷ تولید شده باشند یا برای اولین بار نمایش داده شده باشند.

[restrict paid=true]

اصول اولیه

اصل آثار را برای داوری ارسال نکنید: موارد ارسال شده برای داوری بازگردانده نمی شوند. هیئت داوران کارها را از میان آثار ارسال شده برای شرکت در مسابقه سالانه «Spectrum» انتخاب می کنند. ارسال اثر برای مسابقه تضمین کننده قرارگیری آن در کتاب مسابقه نیست. اگر اثر شما پذیرفته شود، برای شرکت در مسابقه سالانه باید یک فایل با کیفیت قابل تکثیر (۴۰۰dpi، TIFF، با ابعاد ۹ اینچ عرض و ۱۲ اینچ طول) قابل ارائه داشته باشید. عدم ارائه این فایل در تاریخ مقرر اعلام شده از طریق ایمیل تأیید پذیرش، سبب مردود شدن آن از قرارگیری در کتاب خواهد شد.

هزینه های ثبت نام باید پرداخت شوند و فرم های ثبت نام بطور خوانا تکمیل شوند. اطلاعات مورد نیاز برای کتاب و نیز مکاتبات از این فرم ها استخراج خواهد شد. کسی که اثر را ارسال میکند، تضمیم می کند که مالک حق نشر اثر است یا اجازه آن را از مالک اصلی برای شرکت در مسابقه و همچنین چاپ در کتاب سالانه و نیز معرفی این رویداد را دارد. هیچ حق دیگری چه برای چاپ فیزیکی و چه دیجیتالی به Spectrum داده نمی شود و کپی رایت متعلق به شرکت کننده صاحب آن در مسابقه باقی خواهد ماند.

هزینه های ثبت نام

 • یک برگ فرم «B» و هزینه های ثبت نام باید در بسته نهایی ثبت نام شما وجود داشته باشد. یک برگ فرم «B» باید به پشت هر یک از آثار چسبانده شده باشد، اما تنها یک فرم «A» باید به همراه آثار هر شرکت کننده ارسال شود.
 • هزینه ثبت نام تک اثر برای هر کدام ۲۰دلار است.
 • هزینه ثبت نام مجموعه آثار شامل حداکثر ۵ تصویر مرتبط ۴۰دلار است. توجه داشته باشید که هزینه ثبت نام مجموعه آثار تنها شامل کاهش قیمت برای آثار مرتبط است. بعنوان مثال تصاویر چندگانه طراحی شده برای یک کتاب، آثار ارائه شده در یک کمپین تبلیغاتی، صفحاتی از یک داستان کمیک، اثاری برای یک نمایشگاه موضوعی و امثال آنها). هیئت داوران هر اثری را که به نظر آنها دارای ارزش باشد انتخاب می کند و موظف به انتخاب همه آثار یک مجموعه نیست.
 • همه چک ها باید برای Flesk Publications قابل نقد شدن باشند. هزینه های ثبت نام همه شرکت کنندگان داخلی و خارجی می تواند از طریق Visa، American Express، MasterCard  و یا کارت پرداخت بانکی (bank debit card) بوسیله ارائه اطلاعات مقتضی (شماره کارت، تاریخ انقضا، امضا و …) در نقطه طراحی شده در فرم ثبت نام آنلاین قابل ارائه باشد. آدرس صورت حساب دارنده کارت (The billing address of the cardholder) باید در فرم ثبت شود. انتقال وجه بانکی و یا چک های خارجی واریز هزینه پذیرفته نمی شود.
 • هیچ هزینه اضافه ای غیر از موارد بالا دریافت نمی شود.

مهلت دریافت آثار

 • مهر پستی ارسال آثار و تاریح پرداخت هزینه های ثبت نام باید قبل از تاریخ ۲۵ ژانویه ۲۰۱۸ | ۵ بهمن ۱۳۹۶ ثبت شده باشد. در بسته ارسالی باید همه فرم ها و تصاویر و مدارک مورد نیاز وجود داشته باشد.
 • آثار باید به آدرس زیر ارسال شوند:
 • Flesk Publications/Spectrum Fantastic Art, 2871 Mission Street, Santa Cruz, CA 95060, U.S.A.
 • برای بسته های ارسال شده از طریق Express Mail, UPS, Federal Express, etc، لطفا چک باکس «No Signature Required» را تیک بزنید.
 • داوری به فاصله کوتاهی بعد از تاریخ فوق آغاز می شود.
 • درصورت داشتن سوال با شماره تلفن ۴۰۸۲۰۶۲۳۴۶ یا ایمیل info@spectrumfantasticart.com تماس بگیرید.

اطلاع رسانی آثار برگزیده

فقط به شرکت کنندگانی که آثار آنها توسط هیئت داوران انتخاب شده باشد، در ماه آوریل سال ۲۰۱۸ و از طریق ایمیل اطلاع رسانی می شود و اطلاعات اضافی مربوط به موارد مورد نیاز برای ارائه در کتاب ارسال می شود. لیستی از آثار برگزیده نیز در وبسایت سالانه به آدرس www.spectrumfantasticart.com ارائه خواهد شد. لطفا قبل از تماس با ما، این لیست را چک کنید که اسم شما در آن قرار دارد یا نه. به شرکت کنندگانی که آثار آنها پذیرفته نشده باشد، ایمیل ارسال نمی شود: تنها اسامی هنرمندانی که اثر آنها توسط داوران انتخاب شده باشد در لیست مذکور قرار خواهد داشت و تنها برای آنها ایمیل ارسال می شود.

بخش ها / کد ها

آثار ارسالی در ۸ بخش اصلی قرار می گیرند. داوران هر بخش را بی طرفانه بررسی می کنند و قصد و هدف اثر را در داوری مد نظر خواهند داشت. سیاه و سفید، آثار دارای رنگ های محدود و آثار کاملا رنگی بطور یکسان ارزیابی می شوند. هر هنرمند شخصا مسئول تعیین بخش مناسب برای داری اثر خود از طریق نوشتن یکی از کدهای زیر در باکسی که به این منظور در فرم «B» طراحی شده، می باشد. اطلاعات هر فرم ثبت نام باید بطور کامل ثبت شود. یک فرم «A» برای هر شرکت کننده و یک فرم «B» برای هر اثر باید تکمیل شود. اطلاعات باید بطور کامل و خوانا درج شوند. اگر مطئن نیستید که کدام بخش برای شما مناسب است؛ سوال کنید.

تبلیغات / Advertising

 • برای تک اثر ها، کد « A/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « A/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: مجلات و روزنامه ها؛ پوسترهای فیلم، مجموعه های تلویزیونی و انتشارات؛ بسته بندی برای محصولات ویدئویی یا موسیقی؛ و آثار هنری تولید شده برای بروشورها، بیل بردها یا جعبه های ارائه محصول (POP displays). برای مورد آخر این تصاویر را ببینید.

کتاب / Book

 • برای تک اثر ها، کد « B/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « B/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری ارائه شده در داخل یا روی جلد کتاب ها از جمله کتاب های کودک. کتاب های ناقص بعنوان یک اثر تک مورد داوری قرار می گیرند، آثار مختلف از یک کتاب باید بصورت مجموعه شرکت داده شوند.

کمیک، داستان های مصور / Comics, Graphic Nivels

 • برای تک اثر ها، کد « C/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « C/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: جلد یا صفحات مجزا از کتاب های کمیک یا داستان های مصور کودکان یا بزرگسالان. کمیک هایی که کامل نباشند بعنوان یک اثر داوری میشوند. از ارسال آثاری که کاراکترهای آنها

هنر مفهومی/ Concept Art

 • برای تک اثر ها، کد « CA/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « CA/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: برنامه های تلویزیونی، تئاتر یا بازی های ویدئویی. از ارسال آثاری که تحت پوشش قانون حفاظت از حقوق معنوی قرار دارند بدون اجازه مالک قانونی آنها خودداری کنید. آثاری که دو سال از تاریخ عرضه نسخه رسمی آنها تا زمان مقرر شده برای فرآیند ثبت نام گذشته باشد می توانند در مسابقه شرکت کنند.

آثار حجمی / Dimensional

 • برای تک اثر ها، کد « D/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « D/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: مجسمه های ساخته شده برای کیت های مدل، مطبوعاتی، مجموعه ای و هنرهای زیبا. حداکثر سه عکس از یک اثر (دو عکس باید جزئیات را نمایش بدهد) می تواند بدون پرداخت هزینه اضافه ارسال شود.

آثار حجمی / Dimensional

 • برای تک اثر ها، کد « E/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « E/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: همه آثار هنری ارائه شده در مجلات یا روزنامه ها، شامل هنر نقطه گذاری (spot art)، آثار سیاسی یا طنزآمیز، یا در خبرهای تلویزیونی یا برنامه های مجلات.

موسسات/Institutional

 • برای تک اثر ها، کد « I/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « I/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری ارائه شده در ارتباط با اطلاعیه ها، گزارش های سالانه، تقویم ها، کارت های تبریک، چاپ ها، پورتفولیوها، پوسترها، صفحات، گرافیک وبسایت، مجموعه ها، کتاب های راهنمای تبلیغاتی یا پست های معرفی شخصی (self-promotion mailers) و هر نوع دیگر که بطور واضح در سایر بخش ها قرار نمیگیرد.

آثار منتشر نشده/Unpublished

 • برای تک اثر ها، کد « U/1 » را درج کنید. برای مجموعه آثار کد « U/2 » را درج کنید.
 • آثار پیشنهادی برای این بخش: آثار هنری خلق شده برای پورتفولیو، کارهای دانشجویی، نمایشگاه ها، مطالعات تجربی، کارهای ذهنی (speculative assignments) و پروژه های در حال اجرا برای پروژه هایی که در آینده منتشر می شوند.

راهنمای ثبت نام

ارسال آثار چاپی

 • آثار چاپی، ورقه ها، چاپ های عکس رنگی، کپی های واضح، بریده جراید، پرینت های لیزری یا سایر موارد با رزولوشن بالا و آثار کامپیوتری را برای بررسی ارسال کنید. اگرچه همه ابعاد پذیرفته می شود حداقل ابعاد های پیشنهاد شده ۸٫۵ در ۱۱ اینچ و حداکثر ابعاد ۱۲ در ۱۸ اینچ است. آثار هنری اصلی، اسلاید و ورقه های شفاف پذیرفته نمی شوند. کتاب های کامل، کمیک ها، داستان های گرافیکی یا مقالات را در بخش تک اثر ارسال نکنید. یک فرم «A» برای ثبت نام لازم است و پشت هر یک از آثار یک فرم «B» بچسبانید. اطلاعات مورد نیاز برای سالانه از موارد ذکر شده در فرم های A و B استخراج می شود.

ارسال آثار دیجیتالی

 • صفحه آنلاین Spectrum را برای ارسال آنلاین فایل های دیجیتالی خودتان مشاهده کنید.

بیست و پنجمین کتاب سالانه Spectrum

هر یک از آثار پذیرفته شده بصورت تمام رنگی و با اطلاعات کامل در کتاب سالانه Spectrum چاپ خواهد شد؛ اطلاعات تماس هر یک از هنرمندان یا نماینده آنها در بخش فهرست هنرمندان ارائه می شود. شخصی که یک اثر پذیرفته شده را ارسال کرده باشد یک نسخه افتخاری از کتاب سالانه را دریافت خواهد کرد. هنرمندان خارجی باید هزینه پست را پرداخت کنند. نسخه های بیشتر با دریافت تخفیف قابل خریداری هستند.

[/restrict]

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

10 پاسخ

 1. با سلام. بنده عضو ویژه سایت شدم و نیاز به ترجمه این فراخوان دارم. پیشاپیش سپاس از لطف شما…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه