جستجو

فراخوان بین‌المللی طراحی معماری پناهگاه برای دانشجویان ۲۰۱۸ منتشر شد.

■ مهلت: ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ■

به گزارش فستیوارت بر اساس خبر منتشر شده در هنر معماری آنلاین، در بیانیه این مسابقه ذکر شده است:

بعد از زلزله‌ی بزرگ شرق ژاپن در سال ۲۰۱۱، پروژه‌ی «خانه‌ای برای همه» از ۱۶ خانه‌ی ساخته شده در سراسر شهرها در  Sanriku تشکیل شد. بعد از زلزله‌یKumamoto  که در سال ۲۰۱۶ رخ داد، جمعاً ۹۳ «خانه‌ای برای همه» در منطقه‌ی اسکان موقت ساخته شد. خانه‌ای برای همه در نظر دارد ابتدا مکانی برای گردهمایی قربانیان حادثه و فرزندانشان به وجود آورد تا فضایی برای راحتی آنها فراهم کند ــ جایی که مردمان آسیب دیده از زلزله که خانه‌های خود را از دست داده‌اند بتوانند صحبت کنند، غذا بخورند و با یکدیگر زندگی کنند. همان‌طور که ما در حال توسعه‌ی پروژه‌ی «خانه‌ای برای همه» هستیم، فکر کردیم که این پروژه چگونه می‌تواند معنایی عمیق‌تر و قابل توجه داشته باشد. به این معنا که این پروژه فقط مردمی که قربانیان زلزله هستند را حمایت نمی‌کند، بلکه سؤالی را برای معماران نیز مطرح می‌کند: اجتماعی بودن برای معماران به چه معنایی است؟ معماری متعلق به چه کسانی است؟ بیشتر معماران با جمله‌ی «برای جامعه» به این پرسش پاسخ خواهند داد؛ پس چگونه ما مشخص کنیم که این درک از «جامعه» بر اساس نظر شخصی یا رضایت فردی از معماری نیست؟ آیا معماران به مسائل اجتماعی نگاهی انتزاعی ندارند و خود را از واقعیت با حالت سوم شخص جدا نمی‌کنند؟ من باور دارم برای معماران، مشاهده‌ی واقعیت درونی جامعه ضروری است تا پیشنهادهایی که به زندگی واقعی مردم شباهت دارند را خلق کنند.

«خانه‌ای برای همه» پروژه‌ای است که بر‌اساس فرضیه‌ی «با هم اندیشیدن و با هم خلق کردن» با جامعه به وجود آمده است. این یک رفتار معمارانه است که فراتر از حمایت ساده از قربانیان زلزله می‌رود تا معنای اساسی معماری عمومی و آینده را پرس‌و‌جو کند. من می‌خواهم دانشجویان پروژه‌هایی را ارئه دهند که بر‌اساس کانسپت خانه‌ای برای همه ساخته شده باشد و از آن نیز فراتر رود و از زاویه‌ای به آن نگاه کنند که به زندگی مردم در جامعه‌ی امروز توجه ‌می‌شود.

تویو ایتو (Toyo Ito)

≡ هیئت داوران

  • Toyo Ito – Chair of Jury
  • Tom Heneghan
  • Nobuaki Fuyuya
  • Maki Onishi
  • Yuki Hyakuda

≡ جوایز

■ نفر اول: ۱۰۰۰۰۰۰ ین و لوح تقدیر
■ نفر دوم: ۵۰۰۰۰۰ ین و لوح تقدیر
■ نفر سوم: ۱۰۰۰۰۰ ین و لوح تقدیر
■ دو اثر قابل تقدیر: لوح تقدیر و جایزه

≡ شرایط شرکت در مسابقه

  •  مسابقه بین‌المللی است و شرکت برای عموم آزاد است.
  • شرکت کنندگان باید دانشجوی لیسانس یا فوق لیسانس در دانشگاه یا نهادهای عالی باشند. نهادهای عالی شامل کالج مدارس، کالج تکنولوژی و دیگر مدارس وابسته‌ی فنی حرفه‌ای می‌‍‌شود.
  • اگر طرح در مرحله‌ی اول داوری انتخاب شد، شرکت کنندگان باید قادر به شرکت در مرحله‌ی نهایی داوری که ارائه‌ی آزاد است باشند. این مرحله از داوری در ۸ دسامبر ۲۰۱۸ (یکشنبه ۱۸آذر) در توکیو برگزار می‌شود.
  • هزینه‌ی رفت‌و‌آمد و اقامت برای مرحله‌ی نهایی داوری برای یک نفر از هر گروه پرداخت خواهد شد.

≡ زمان بندی ارسال آثار

آثار باید قبل از ۷ سپتامبر (۱۶ شهریور) به دفتر مسابقه‌ی طراحی پناهگاه ارسال شوند.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه