جستجو

فراخوان بین المللی استعداد های عکاسی نشریه Foam منتشر شد.

■ مهلت: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ■

مسابقه استعدادیابی Foam یا Foam Talent Call یکی از معتبرترین رقابت های بین المللی آزاد عکاسی برای هنرمندان در رده سنی ۱۸ تا ۳۵ سال است. در دهه های گذشته این مسابقه با معرفی آثار آنها و به رسمیت شناختن آنها به ایجاد اشتغال استعداد های بیشماری در سراسر جهان کمک کرده است. ثبت نام در مسابقه سال ۲۰۱۷، از ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ شروع شده ۲ دریافت آثار تا ۲۹ اسفند ادامه دارد. هزینه ثبت نام در این مسابق ۳۵ یورو است که صرف برگزاری مسابقه و تولید شماره های بعدی نشریه Foam می شود. برای شرکت در مسابقه سال ۲۰۱۷ باید متولد بازه زمانی بین ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ تا ۲۸ اسفند ۱۳۷۷ (۱ February 1981 and 19 March 1999) باشید. اگر بین این دو تاریخ به دنیا نیامده اید، می توانید آثار خودتان را برای بررسی در یکی از دو شماره سالیانه دیگر نشریه ارسال کنید. برای این منظور از لینک https://www.foam.org/magazine/contact استفاده کنید.

[restrict paid=true]

با انتخاب بعنوان استعداد سال عکاسی، توجه بیشماری را در سراسر دنیا به دست خواهید آورد و در مرکز توجهات قرار می گیرید. این موضوع به شما کمک می کند تا جهش بزرگ شغلی خود را ایجاد کنید. آثار شما در نشریه Foam چاپ می شود و در برابر دید متخصصان بیشماری قرار خواهد گرفت. آثار برگزیده همچنین در نمایشگاه سال ۲۰۱۷ این رقابت به نمایش گذاشته می شوند. نمایشگاه سال های قبل در پاریس، لندن و بررکسل و آمستردام برگزار شده است.

موضوع/تم مسابقه امسال چیست؟

در این رقابت موضوع تعریف نشده است. دو مجموعه ارسالی شما باید نمایشگر تجارب هنری شما باشد.

شرایط شرکت در مسابقه

 • با پذیرش مقررات حضور در مسابقه استعدادیابی FOAM سال ۲۰۱۷ شما اذعان می کنید که:
  • شما در زمان ارسال اثر بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارید.
  • شما ثبت نام معتبر خودتان را قبل از ساعت ۱۱:۵۹ دقیقه بعد از ظهر به وقت آمستردام در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ انجام داده اید.
  • هزینه ثبت نام به مبلغ ۳۵ دلار را پرداخت می کنید.

با ارسال اثر به این مسابقه شما تأیید می کنید که مسابقه Foam و نشریه Foam حق استفاده از اثر شما را برای مقاصد تبلیغاتی و ژورنالیستی مربوط به نشریه Foam و مسابقه استعدادیابی را دارند. هر تصویری که استفاده شود شامل مشخصات کامل حقوقی هنرمند خواهد بود. این حق استفادهشامل  استفاده شامل در همه انواع رسانه های جهانی است.

با ایجاد حساب کاربری در foamtalent.com شما تأیید می کنید که بروزرسانی های ایمیلی و ارتباطی را درباره برنامه و مسابقه استعدادیابی دریافت کنید.

ملزومات ثبت نام

 • دو مجموعه شامل ۸ تا ۱۰ تصویر برای هر کدام.
 • توضیح مختصری درباره هر مجموعه (تا ۵۰۰ کلمه برای هر مجموعه) در یک فایل مجزای ورد یا پی دی اف.
 • یک شرح حال مختصر (بصورت ی دی اف یا ورد به زبان انگیسی)

مشخصات اثر

 • در بخش توضیحات ذکر شده تصاویر باید دارای رزولوشن پایین و حداکثر حجم ۵۰۰KB برای هر عکس باشند. اما در زمان ثبت نام و ارسال اثر، در کنار منوها ذکر شده که تصویر می تواند تا ۱۰mb حجم داشته باشد.
 • در بخش توضیحات ذکر شده که تصویر باید فرمت JPEG داشته باشد. اما در زمان ثبت نام و ارسال اثر، در کنار منوها ذکر شده که تصاویر می توانند فرمت های jpg ،png ،gif داشته باشند.
 • ثبت نام های دارای بیش از ۱۰ و کمتر از  تصویر پذیرفته نمی شوند.
 • ثبت نام های با تصاویر انتخاب شده تصادفی پذیرفته نمی شوند.
 • شما می توانید عکس هایی از یک ویدئو هم ارسال کنید. در زمان ثبت نام توضیح بدهید که اینها عکس هایی از یک ویدئو در یک مجموعه هستند. امکان آپلود ویدئو وجود ندارد. اما می توانید لینک آن را در بخش توضیحات ارسال کنید.

مهم: اگر همه موارد فوق رعایت نشود، تقاضای شرکت در مسابقه پذیرفته نمی شود.

فرآیند انتخاب آثار

 • فرآیند داوری آثار بین ماه های مارس و ژوئن ۲۰۱۷ انجام می شود. برگزارکنندگان در اسرع وقت به شما درباره نتیجه آن اطلاع می دهند. اگر شما یکی از برگزیدگان مسابقه استعدادیابی باشید، یکی از ویراستاران نشریه با شما تماس خواهد گرفت تا درباره جزئیات بیشتر گفتگو کند.
 • اطلاعات شخصی شما فقط برای اهداف مسابقه استعدادیابی استفاده می شوند و در اختیار شخص ثالث قرار نمی گیرند و به فردی خارج از مسابقه فروخته و ارائه نمی شوند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس روبرو ایمیل ارسال کنید: online@foam.org

برگزارکنندگان وقت لازم را برای بررسی هر پورتفولیوی ثبت شده صرف می کنند، فرایندی که می تواند چند ماه زمان ببرد. لطفا برای اطلاع از اینکه کار شما پذیرفته شده است یا نه ایمیل ارسال نکنید. خود برگزارکنندگان تا قبل از پایان ماه ژوئن به شما اطلاع می دهند.

نحوه ثبت نام

 1. روی لینک روبرو کلیک کنید: https://talentcall.foam.org/?show=submit
 2. در بخش «Fill in your email… »، آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید.
 3. روی دکمه «Next Step» کلیک کنید. در صورتیکه ایمیل شما تأیید شود به مرحله دوم راه پیدا می کنید.
 4. در مرحله «A little more detail…» باید اطلاعات فردی خودتان را وارد کنید. دقت کنید که باید متولد بازه زمانی ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ تا ۲۸ اسفند ۱۳۷۷ (۱ February 1981 and 19 March 1999) باشید.
 5. برای انتخاب کشور اگر به مشکل برخورد کردید، از یکی از کشورهای وسط لیست را انتخاب کتید و بعد با دکمه پایین صفحه کلید به سمت پایین حرکت کنید و به ایران برسید. بعد با استفاده از دکنه Tab صفحه کلید به بخش «Artist Name» بروید.
 6. در بخش «Artist Name» می توانید نام هنری خودتان را وارد کنید. این بخش اختیاری است. .
 7. با فعال کردن ضربدر کنار علامت «Yes, I would like to receive the Foam Talent Call newsletter» برای شما خبرنامه ارسال می شود.
 8. بر روی Nest Step کلیک کنید.
 9. در مرحله «Upload two series of work…» باید دو مجموعه عکس شامل ۸ تا ۱۰ اثر ارسال کنید. بر اساس شرایط مشخص شده در این بخش، عکس ها می توانند با فرمت های jpg ،png ،gif ارسال شوند. در کنار منو ذکر شده هر عکس می تواند ۱۰ مگابایت حجم داشته باشد، اما در زمان آلود اگر عکس بیشتر از ۵ مگابایت باشد، سیستم قبول نمی کند. (در بخش توضیحات ذکر شده که فرمت باید JPEG بوده و حجم فایل حداکثر ۵۰۰کیلوبایت باشد.).
 10. برای ارسال عکس، می تواند همه عکس های مورد نظر را انتخاب کرده و سپس دکمه ارسال را بزنید یا یکی یکی آپلود کنید.
 11. بعد از انتخاب و ارسال هر عکس، پیش نمایش آن ارائه می شود.
 12. در بخش «Inter the title of this series» می توانید عنوان مجموعه را بنویسید. این بخش اختیاری است.
 13. در بخش «Supporting description of the series» یک فایل ورد یا پی دی اف شامل توضیحات مربوطه به هر مجموعه ارسال کنید. متن مذکور نباید بیشتر از ۵۰۰ کلمه باشد. ترجیحا فایل پی دی اف ارسال کنید.
 14. در بخش «Your abridged CV» یک رزومه مختصر از خودتان ارائه کنید. هر دو مورد اخیر باید به زبان انگلیسی باشند. در صورت نیاز به ترجمه تخصصی برای ما پیام ارسال کنید. ترجیحا فایل پی دی اف ارسال کنید.
 15. بعد از ارسال همه عکس ها در هر دو مجموعه، در انتهای صفحه دکمه «I’M READY TO SUBMIT» فعال می شود. بر روی آن کلیک کنید.
 16. در بخش «۴٫ Pay entry fee of €۳۵٫٫٫ » باید هزینه ثبت نام را واریز کنید. برای این منظور روی لینک «PAY NOW» کلیک کنید.
 17. برای پرداخت می توانید از خدمات وبسایت های واسطه ایرانی مانند پیمنت ۲۴ استفاده کنید.
 18. بعد از پرداخت، «access code» خود را در صفحه ثبت نام وارد کرده و فرآیند ثبت نام را کامل کنید.

پرسش و پاسخ های متداول

 • آیا امکان تغییر عکس ها در زمان ثبت نام وجود دارد؟
  • بله. تا زمانی که بر روی دکمه تأیید نهایی در انتهای مرحله سوم کلیک نکرده اید، می توانید به مرحله قبل برگردید و ثبت نام خودتان را ویرایش کنید.
 • علت محدودیت سنی درنظر گرفته شده برای چیست؟
  • این محدودیت برای تمرکز سالانه بر روی یک بازه سنی درنظر گرفته شده است. ویراستاران مسابقه مایلند بدانند یک نسل سنی مشخص در طول زمان چطور به دنیا نگاه می کند و خودش را بوسیله یک دوربین بیان می کند.
 • چگونه با مسابقه ارتباط برقرار کنم؟

[/restrict]

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه