جستجو

فراخوان بین المللی مسابقه معماری Marschitect سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

■ مهلت: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ■

■ به گزارش فستیوارت بر اساس خبر منتشر شده در گالری آنلاین، طراحی فضای زندگی و اقامت پنج محقق در مریخ با هدف بررسی ایده ی امکان انتخاب سیاره مریخ به عنوان زیستگاه بالقوه جدید برای جمعیت آینده زمین موضوع مسابقه Marschitect است.

≡ شرح پروژه

■ از زمان آغاز زمان، انسانها جذب ماهیت عرفانی دیگر اجرام آسمانی که در اطراف سیاره زمین قرار دارند شده اند. این شگفتی به کارهایی در علوم نجوم، معماری و بسیاری دیگر از مطالعات انجام شده است، از ساخت یک تلسکوپ ساده تا اولین قدم های انسان در ماه … این حرکت و اکتشاف های بی پایان، سبب شده تا امروزه بتوانیم از کهکشان های اطراف خود که هزاران سال نوری از ماه فاصله دارند، درک داشته باشیم. در چندین قرن گذشته، زمین با توجه به تلاش انسان برای زندگی بهتر، با افزایش فشار به منابع خود مواجه شده است.
این فشار مستمر در حال حاضر به تغییرات غیر قابل پیش بینی و غیرقابل برگشت در شرایط جو و شرایط آب و هوایی ما افزوده شده است. برای رفع سنگینی این شرایط، انسان تلاش های زیادی برای یافتن منابع در سایر سیارات مانند مریخ در جهت ایجاد آینده پاک و پایدار کرده است. در دهه های پیشین شاهد توجه به سیاره سرخ برای تبدیل شدن به یک زیستگاه بالقوه جدید برای جمعیت آینده زمین بوده ایم. با وجود بسیاری از سازمان های چشم انداز و مطالعات و تحقیقات علمی زمین شناسی ، آینده ی ساکنان سیاره ی سرخ در حال حاضر نامعلوم است؛ اکنون فرصتی است برای ایجاد یک فردای آرمانی برای بشر و ساختن حیات در سیاره ای دیگر.
“مریخ وجود دارد، منتظر رسیدن است.” این را Buzz Aldrin فضانورد سابق میگوید. او و فرمانده نیل آرمسترانگ اولین دو انسان بودند که در ماه فرود می آمدند.
برگزار کنندگان این رویداد از معماران، طراحان، دانش آموزان، معلمان، مهندسان، هنرمندان، بینندگان و هر کس که به این آینده نامرئی و رویایی اعتقاد دارد دعوت کرده است در این رویداد شرکت کنند.
محققین به دقت انتخاب شده اند تا پارامترهای مختلف را برای تأیید این ایده برای وجود زندگی در مریخ بررسی کنند. شرکت کنندگان فضاهای کاربردی و پایدار را طراحی می کنند که نیازهای این پنج محقق را تامین می کند.
فضاهای این برنامه عبارتند از: محل نشیمن، منطقه خواب برای پنج نفر، آشپزخانه، منطقه تحقیقاتی، فضاهای تعاملی، حوزه بهداشت و حمام، منطقه تفریحی، مناطق کنترل شده برای کشاورزی و هر فضای دیگر که شرکت کننده می خواهد مشخص کند.
شرکت کنندگان باید مکان را در هر نقطه از توپوگرافی مریخ انتخاب کنند.
با سفرهای بینابینی برای انسان ها، یک ایده و نوآوری های مبهم که هر روز ساخته می شوند، به زودی به یک واقعیت تبدیل می شود. اکنون زمان برای تصور و ایجاد تمدن جدید است. یک تمدن که دنیا با فرصتی برای طراحی چشم انداز معماری آینده در سیاره سرخ برای دیگران به دنبال دارد.
“در مریخ، می توانید تمدن خود را حفظ کنید و آن را به چیزی واقعا بزرگ تبدیل کنید.”
الون ماسک/ بنیانگذار SpaceX

≡ هزینه ثبت نام

 • ثبت نام زودهنگام
  • شرکت کنندگان از هند – ۱۸۰۰ INR (برای هر تیم)
  • شرکت کنندگان از کشورهای دیگر – ۶۵ دلار (برای هر تیم)
 • ثبت نام در موعد مقرر
  • شرکت کنندگان از هند – INR 2400 (برای هر تیم)
  • شرکت کنندگان از کشورهای دیگر – ۸۵ دلار (برای هر تیم)

≡ جوایز:

■ جوایز مجموع ۴۰۰۰ دلار، به شرح زیر تقسیم می شود:
■ جایزه اول: گواهی + ۲ هزار دلار + انتشارات
■ جایزه دوم: گواهی + ۱۲۰۰ دلار + انتشارات
■ جایزه سوم: ۸۰۰ دلار + گواهی + جایزه + انتشارات
■ ۱۰ اثر قابل تقدیر: دریافت گواهی
■ برندگان و مراجع ذیصلاح در وب سایت Volume Zero و چندین مجله بین المللی معماری و طراحی منتشر خواهند شد.
■ برگزار کننده برای تقدیر از همراهی تمام شرکت کنندگان، برای همه گواهینامه مشارکت صادر میکند.

 • Add to Phrasebook
  • No wordlists for English -> Persian…
  • Create a new wordlist…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No wordlists for English -> Persian…
  • Create a new wordlist…
 • Copy

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه