منو

لینک منبع خبر فراخوان بین المللی مقاله سمپوزیوم ۲۰۱۹ براتیسلاوا

فراخوان بین المللی مقاله سمپوزیوم ۲۰۱۹ براتیسلاوا منتشر شد.

  • مهلت: ۱۵ دی ۱۳۹۷

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شورای کتاب کودک، انجمن تصویرگران ایران و کانون این فراخوان را به صورت مشترک منتشر و از علاقه‌مندان دعوت کرده‌اند که مقاله‌های خود را با موضوع Cult of the original illustration in the world of digital technology (مکتب تصویرگری اوریجینال در جهان دیجیتال) عنوان بیست و هفتمین سمپوزیوم تدوین کنند.

معرفی سمپوزیوم

  • نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB هر دو سال یک‌بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان را به نمایش می‌گذارد. این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا امکان رویارویی تصویرگران را فراهم کرده و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند. برگزارکنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana هستند. این سمپوزیوم هر دو سال یک‌بار در حاشیه‌ی دوسالانه تصویرگری براتیسلاوا در شهر براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، برگزار می‌شود و پژوهش‌گران به ارائه‌ی مقاله با موضوع اعلام‌ شده در آن سال می‌پردازند. در سال آینده، این رویداد در روزهای ۲۸ و ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ (۱۹ و ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹) در محل سالن اجتماعات هتل تاترا در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.

مشخصات آثار

  • کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران از علاقه‌مندان به این موضوع دعوت کرده‌اند که چکیده تمام‌نمای مقاله خود، بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه، شامل هدف، سوال پژوهش، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری، را به زبان فارسی و انگلیسی حداکثر تا روز ۱۵ دی ۹۷ ارائه دهند.

نحوه ارسال آثار

  • قرار است پس از بررسی چکیده‌ مقاله‌ها از سوی هیئت ‌داوران، فرد منتخب به دوسالانه‌ی تصویرگری براتیسلاوا معرفی شود.
  • بر همین اساس مقاله‌ی منتخب پس از تدوین تا روز ۹ خرداد ۱۳۹۸ (۳۰ آوریل ۲۰۱۹) باید در اختیار امور بین‌الملل کانون قرار گرفته و به این سمپوزیوم ارسال شود.

مزایای شرکت در سمپوزیوم

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هزینه‌های سفر و نهاد برگزار کننده، هزینه‌های اقامت سخنران را برای شرکت در این رویداد فرهنگی به عهده خواهند گرفت.

مدارک و شرایط مورد نیاز

  • در همین حال ارائه رزومه فعالیت در حوزه کتاب کودک و تصویرگری، ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت سربازی (برای آقایان) و تسلط کامل به زبان انگلیسی برای داوطلبان الزامی است.
راه های ارتباطی

امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، واقع در خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب است و در روزهای اداری از ساعت ۸ تا ۱۶ با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۹۷۱۳۸۷ پاسخ‌گوی سوال‌های علاقه‌مندان خواهد بود.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان بین المللی, فراخوان پژوهش, فراخوان تصویرسازی, فراخوان رایگان, فراخوان مقاله

دیدگاه ها