منو

لینک وبسایت فراخوان جایزه «مادانجیت سینگ» یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت

فراخوان جایزه «مادانجیت سینگ» یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت در سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

■ مهلت: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ■

«بردباری یکی از ویژگی های انسانی است که باید آن را تقویت کنیم و در زندگی روزانه و ارتباط با دیگران آن را به کار گیریم. ما باید از تفاوت هایی که ما را قوی تر می سازد و ارزش هایی که ما را در کنار یکدیگر نگه می دارد، استقبال کنیم.» (ادری آزولای)
جایزه «مادانجیت سینگ» یونسکو برای ترویج بردباری و نفی خشونت، جایزه‌ ای جهانی است که هر دو سال یک بار از سوی یونسکو به افرادی که اقدامات و دستاوردهای ویژه ‌ای در ترویج بردباری و صلح داشته‌اند، اعطا می ‌شود. یونسکو از سازمان های دولتی و غیردولتی و افراد فعال در حوزه تقویت صلح و بردباری دعوت می کند که کاندیدای مورد نظر خود را برای دریافت جایزه “مادانجیت سینگ” یونسکو در سال ۲۰۱۸ معرفی کنند.
جایزه «مادانجیت سینگ» یونسکو به مناسبت سال ملل متحد برای بردباری یعنی سال ۱۹۹۵ و یکصد و بیست‌ و پنجمین سالگرد تولد گاندی در سال ۱۹۹۶ از سوی یونسکو تأسیس شد. این جایزه بر مبنای اساسنامه یونسکو که اشاره می کند «اگر صلح بخواهد پایدار بماند باید در اذهان بشریت ایجاد شود، زیرا انسجام فکری و اخلاقی نوع بشر در ذهن افراد شکل می گیرد» طراحی شده است. نام این جایزه از نام مادانجیت سینگ گرفته شده است. وی سفیر یونسکو، هنرمند، نویسنده و دیپلمات هندی بود.
این جایزه هر دو سال یک بار، در روز بین المللی بردباری، ۱۶ نوامبر، به برندگان اعطا می شود و شامل وجه نقد به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکاست.
کاندیدها باید از طریق کمیسیون ‌های ملی و یا سازمان ‌های غیردولتی و نهادهایی که با یونسکو در ارتباط هستند، معرفی شوند. انتخاب کاندیدها باید بر اساس “دستورالعمل برای معرفی کنندگان” صورت گیرد، کاندیدها باید برای ترویج صلح و نفی خشونت، در یکی از زمینه های ذیل اقدامات مهم و تأثیرگذاری انجام داده باشند:
• انجام و اجرای یک فعالیت آموزشی به طور مستقیم
• همکاری در اقدامات و فعالیت هایی که به منظور ترویج صلح و نفی خشونت صورت می پذیرد.
• تولید مواد آموزشی و یا دیگر ابزار آموزشی در راستای تدوین و توسعه برنامه های ترویج کننده صلح
در بررسی فعالیت داوطلبان، موارد ذیل مورد بررسی قرار می گیرد:
• فعالیت داوطلبان از نظر مدت زمان اجرا، به گونه ای باشد که نتایج آن ارزیابی و اثرات آن تأیید شود.
• فعالیت داوطلبان باید به تحقق اهداف اصلی یونسکو و سازمان ملل در زمینه صلح کمک کند.
معرفی کاندیدها باید تا تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۸، از طریق فرم های آنلاین و به یکی از زبان های انگلیسی و فرانسه صورت پذیرد. اطلاعات تکمیلی داوطلبان (نشریات، فیلم‌های آموزشی صوتی و تصویری و سایر مواد آموزشی) نیز باید همراه فرم معرفی ارسال شوند.

 

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: جایزه بین المللی, فراخوان

دیدگاه ها