جستجو

فراخوان جایزه ون‌هویی در زمینه نوآوری آموزشی سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

■ مهلت: ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ■

سازمان یونسکو با همکاری کمیسیون ملی یونسکوی جمهوری خلق چین و «برنامه نوآوری آموزشی برای توسعه در منطقه آسیا و اقیانوسیه»، (APEID)، جایزه ون‌هویی در زمینه نوآوری آموزشی در سال ۲۰۱۷ را با موضوع « نوآوری در توسعه حرفه‌ای معلمان» برگزار می‌کند. این جایزه به دو نفر از افراد یا مؤسساتی تعلق می‌گیرد که با هدف کمک به ارتقای دسترسی به آموزش باکیفیت فراگیر به فعالیت می‌پردازند.

این جایزه شامل لوح افتخار و مبلغ ۲۰ هزار دلار برای هر یک از برندگان است. به تعدادی از طرح‌های برتر نیز تقدیر نامه تعلق می‌گیرد.

اهداف اعطای این جایزه عبارتند از: 

۱ـ  تشویق و تجلیل از فعالیت‌های نوآورانه‌ای که از طریق توسعه حرفه‌ای معلمان به ارتقای کیفیت آموزش فراگیر و یادگیری مادام‌العمر کمک کرده است.

۲ـ شناسایی افراد یا مؤسساتی که در مجموع به بهبود توسعه حرفه‌ای معلمان کمک می‌کنند.

۳ـ ترویج دانش و مهارت بوم‌زاد در نوآوری‌های آموزشی که در جهت توسعه حرفه‌ای معلمان انجام می‌شود.

معیارهایی که برای پذیرش طرح‌ها جهت شرکت در این برنامه ذکر شده است عبارتند از:

۱ـ طرح ها باید به توسعه حرفه‌ای معلمان کمک کنند.

۲ـ تأثیر مثبت طرح‌های نوآورانه در ایجاد تغییرات چشمگیر در معلمان و توانمندسازی آنان در جهت پرورش یادگیرندگان و سوق دادن آنان به سمت جهانی صلح آمیز، عدالت‌طلب و پایدار تأیید شده باشد.

۳ـ باعث ارتقاء و حمایت از اصول یادگیری فراگیر و مادام‌العمر با کیفیت برای همه شده باشد.

۴ـ طرح‌های نوآورانه، باید به‌روز بوده و با موضوعات آموزشی قرن بیست‌و‌یکم در ارتباط باشد.

همچنین از جمله شرایط مورد نیاز برای معرفی طرح‌ها؛ منحصر به فرد و اصل بودن، به‌روز بودن، مرتبط بودن، موفقیت و اثربخشی نوآوری، پیشگامی و مدیریت نوآوری، کیفیت مناسب مدارک و اسناد تکمیلی، استفادۀ نوآورانه از منابع در دسترس، قابلیت انتشار نوآوری و پایداری و تداوم آن است.

و مدارک مورد نیاز که باید ارائه شوند عبارتند از: فرم تقاضا و فرم توافق‌نامه تکمیل‌شده (به زبان انگلیسی)، خلاصه‌ای از فعالیت نوآورانه شامل پیشینه و دستاوردهای طرح (حداکثر یک صفحه به زبان انگلیسی) به انضمام مدارک مستند تکمیلی (انتشارات و سایر اسناد مهم مربوطه حداکثر چهار صفحه به زبان انگلیسی)، هر مدرک و نامه ای که از اثربخشی طرح حمایت کرده باشد ( به زبان انگلیسی یا فارسی)، شرح‌حال و سوابق کاری فرد یا مؤسسه (به زبان انگلیسی).

■ لینک صفحه اصلی فراخوان

■ بروشور اطلاعاتی و ضمائم مربوط به این جایزه را از اینجا دانلود کنید.

افراد و سازمان‌های واجد شرایط علاقه‌مند به شرکت در این برنامه می‌توانند همراه با مدارک مورد نیاز به کمیسیون ملی یونسکو معرفی شوند. مهلت مقرر برای دریافت مدارک، حداکثر تا تاریخ ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶ است.

گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو – ایران
مدیر سایت: نازنین صادقی

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه