منو

صفحه فراخوان فراخوان حجم|طراحی المان های شهری قرآن و عترت

فراخوان جشنواره سراسری «طراحی المان های شهری قرآن و عترت» از سری برنامه های جشنواره آیات معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شد.

■مهلت: ۱۰ بهمن■

دکتر برزین ضرغامی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اعلام این مطلب گفت: به منظور زیباسازی چهره شهر، هویت بخشی به شهر ایرانی – اسلامی – قرآنی با استفاده از طرح ها، ایده ها و تفکرات خلاقانه جدید و ایجاد آثار فرهنگی و هنری ارزنده و ماندگار از طریق ایجاد رقابت سالم میان کلیه طراحان، هنرمندان، دانشجویان، متخصصین، صاحب نظران و علاقمندان حقیقی و حقوقی سراسر کشور در زمینه های : طراحی، نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، معماری و … اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با مشارکت سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری معاونت قرآن و عترت ” نخستین جشنواره المان های شهریِ قرآن و عترت” از مجموعه برنامه های جشنواره سراسری آیات را برگزار می کند.

وی افزود: اهداف این جشنواره شامل انتقال مفاهیم و ارزش های دینی و اعتقادی و  نشر و ترویج فرهنگ و آموزه های قرآن وعترت با استفاده مناسب از ابزار های هنری، نگاه ویژه به موضوعات قرآن و عترت برای تولید آثار هنری، توجه به هنرهای شهری به عنوان رسانه ای برتر و ارزشمند برای تبادل اندیشه های قرآن و عترت، حمایت از هنرمندانی که در عرصه های دینی و قرآنی فعالیت می کنند،ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه با استفاده از ترویج مبانی قرآن و عترت،ارتقای آگاهی عمومی و معرفی نمادها و ارزش های قرآن و عترت، بالابردن کیفیت فضاهای شهری با استفاده از نمادهای قرآن و عترت و ایجاد انگیزه برای بهسازی محیط زندگی توسط شهروندان است.
[irp]
دکتر ضرغامی درباره  شاخص ها و ملاک های انتخاب آثار گفت: رعایت اصول و مبانی هنرهای تجسمی ، سعی در برقراری ارتباط خلاق و محتوا محور با شهروندان و القای شادی بصری و تفکر، تناسب طرح با موضوع، استفاده مناسب از رنگ و عناصر تجسمی، پرهیز از کپی دیگر آثار و منحصر به فرد بودن آن و داشتن دید مناسب از تمامی زوایا در این جشنواره مورد توجه خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره را ١٠ بهمن ماه ١٣٩۵ و زمان برگزاری جشنواره را ٢۵ تا ٣٠ بهمن ماه ١٣٩۵اعلام کرد و از کلیه هنرمندان سراسر کشور دعوت کرد برای شرکت در این جشنواره و اطلاع از جزئیات فراخوان به سایت Tehran.farhang.gov.ir مراجعه کنند.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان رایگان, فراخوان هنری

دیدگاه ها