منو

فراخوان دیوارنگاری «تجلیل از محیط بانان»

فراخوان دیوارنگاری «تجلیل از محیط بانان» توسط شهرداری تهران منتشر شد.

  • مهلت: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

محیط بانان ماموران اجرایی سازمان محیط زیست کشور در مناطق تحت مدیریت در عرصه‌های جنگلی و کویری کشور هستند. آنان وظیفه محافظت از میراث و گنجینه‌های طبیعی را برعهده دارند، هرساله تعدادی از محیط بانان در حین انجام وظیفه، طی درگیری با شکارچیان، سقوط از پرتگاه، تصادف و غیره جان خود را از دست می‌دهند. سازمان زیباسازی شهر تهران هم به عنوان متولی آثار هنر شهری، به منظور پاسداشت فداکاری‌ «محیط بانان» کشورمان و در راستای افزایش حمایت و آگاهی از کار حساس و مهم «حفاظت و کنترل عرصه‌های طبیعی و حیات وحش» فراخوان دیوارنگاری تجلیل از محیط بانان و شهدای محیط بان را اعلام کرد.
برهمین اساس؛ هنرمندان تجسمی می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را با موضوع یادشده به این سازمان ارسال کنند.
ادای احترام به محیط‌بانان شهید و همکارانشان که شجاعانه نقش خود را در محافظت از محیط زیست کشور ایفا می‌کنند،دست‌یابی به ایده‌های نو و خلاقانه، ارتقای کیفیت سیما و منظر شهری و بهره مندی از آثار فرهنگی و هنری از جمله اهداف این فراخوان است.
براساس این گزارش؛‌ هنرمندان باید برای شرکت در این فراخوان طرحی نمادین آماده کنند و اسامی ‌شهدای محیط بان را با لی‌اوت و نوشتار مناسب در طرح جای دهند.
توجه به نقش محیط بانان در حفظ و دفاع از عرصه‌های طبیعی، ارتباط موضوعی و مضمونی ایده و طرح با تجلیل و ادای احترام به محیط بانان و شهدای محیط بان، توجه به ایده‌های توصیفی، ارجاعات واقعی و دارای بیان مؤثر، مخاطب‌پذیری بالا و قابلیت اجرا در فضاهای شهری، توجه به تکنیک اجرای اثر با رنگ اکریلیک ا ز ویژگی‌هایی است که باید در طرح‌های ارسالی مورد توجه قرار بگیرد.
ثبت نام و ارسال آثار تا پایان روز یکشنبه ۱۹ مردادماه ادامه دارد و ثبت نام و ارائه آثار فقط از طریق ایمیل صورت می‌گیرد.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان رایگان, فراخوان نقاشی, فراخوان هنری, مسابقه نقاشی, مسابقه هنری

دیدگاه ها