منو

فراخوان رقابت بین المللی دانشجویی طراحی زیستگاه فضایی NASA Ames ۲۰۲۱

فراخوان رقابت بین المللی دانشجویی طراحی زیستگاه فضایی NASA Ames ۲۰۲۱ منتشر شد.

  • مهلت: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹

■ طراحی، پژوهش، مقاله، داستان یا سایر کارهای هنری می توانند در رقابت شرکت کنند. الزاما اسکان روی سیاره یا ماه مورد نظر این رقابت نیست بلکه تاکید بر سکونتگاه دائمی و مستقل می باشد. زیستگاه های فضایی بر خلاف زندگی بر روی ماه یا دیگر سیارات، اجتماعاتی دائمی در مدار هستند. تحقیقات فیزیکدان دانشگاه پرینستون، دکتر اونیل و دیگران نشان داده است که چنین زیستگاه ها از نظر فنی، گرچه گران هستند اما امکان پذیر هستند. از مهاجران این مرز و بوم انتظار می رود که در داخل سازه های بزرگ چرخان محفوظ از هوا زندگی کنند که صدها هزار نفر، یا حتی میلیون ها انسان را در کنار حیوانات، گیاهان و ارگانیسم های تک سلولی را برای آسایش و بقای حیات در خود جای می دهد. مزیت های زیادی برای زندگی در مدار وجود دارد: تفریحی و سرگرمی در جاذبه صفر، استقلال محیطی، انرژی خورشیدی فراوان و منظره فوق العاده تنها چند نمونه از این ها هستند. فضای زیادی برای هر کسی که تمایل به رفتن دارد وجود دارد. مواد حاصل از یک سیارک واحد می تواند کوچگاه های فضایی بسازد که جای زندگی بر روی آن برابر با ۵۰۰ برابر مساحت زمین است. چرا زیستگاه ها باید بر روی مدار باشند؟ مریخ و ماه ما دارای یک جاذبه سطحی به مراتب کمتر از حد طبیعی کره زمین هستند. کودکانی که در جاذبه پایین رشد می کنند، به اندازه کافی رشد استخوان و عضلات ندارند تا بتوانند با آسودگی به زمین سفر کنند. در مقابل، کوچگاه های مداری قابلیت چرخش دارند تا جاذبه مصنوعی عادی زمین را در مناطق اصلی زندگی تأمین کنند. در صورت نیاز و تمایل می توانید از خدمات ویژه «دپارتمان تخصصی زبان انگلیسی فستیوارت» برای ثبت نام مطمئن در این فراخوان استفاده کنید:

https://festivart.ir/department-en

≡ چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

■ از تمام دانش آموزانی که تا مقطع (۱۲ ام) تحصیل کرده اند و ۱۸ سال سن دارند دعوت می شود تا در این رقابت شرکت نمایند.

≡ شرایط آثار:

■ دانش آموزان می توانند کل مستعمرات را طراحی کنند یا روی یک جنبه از زندگی مداری متمرکز شوند.

≡ هزینه شرکت در فراخوان:

■ رایگان است.

≡ جوایز:

■ تیم یا فرد شرکت کننده ای که بالاترین امتیاز را دریافت کند جایزه Herman Rubin به ارزش ۵۰۰۰ دلار را کسب خواهد کرد.
■ همه شرکت کنندگان گواهی ناسا را دریافت می کنند و بهترین اثر در وب سایت رسمی مسابقه قرار می گیرد.

≡ لینک ها و دانلود ها:

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: جایزه معماری, فراخوان, فراخوان ایده, فراخوان بین المللی, فراخوان دانش آموزی, فراخوان رایگان, فراخوان طراحی معماری, فراخوان معماری, مسابقه ایده, مسابقه دانش آموزی, مسابقه رایگان, مسابقه طراحی داخلی, مسابقه طراحی شهری, مسابقه طراحی معماری, مسابقه معماری

دیدگاه ها