جستجو

فراخوان سومین دوره جشنواره «سبز جوکول» منطقه آزاد انزلی منتشر شد.

■ آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه عکاسی ۱۲ مرداد | ساخت مترسک ۹مرداد | آشپزی ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ■

به گزارش ایلنا از بندرانزلی،سومین دوره جشنواره” سبز جوکول” در ۲۷ مرداد ماه سال جاری در فاز تجارت و گردشگری این منطقه برگزار می شود.

 معرفی ظرفیت‌ها، جاذبه ها و توانمندی‌های فرهنگ بومی منطقه به گردشگران از جمله مهمترین دلایل و اهداف برگزاری سومین جشنواره “سبز جوکول” است که در سه بخش عکاسی، آشپزی و ساخت مترسک شالیزار برنامه ریزی شده است.

بنابر این گزارش در بخش عکاسی که شرکت در آن برای تمامی هنرمندان آزاد است و محدودیت سنی ندارد با عنایت به اینکه اقتصاد بومی ساکنین منطقه آزاد انزلی بر پایه کشاورزی به ویژه شالیکاری و صید ماهی و صنایع دستی نظیر حصیر بافی استوار است، موضوع مسابقه سراسری عکس مراحل کاشت، داشت و برداشت برنج، پرتره کشاورزان مشغول کار در شالیزار، فروش برنج در بازار، برنج در سفره غذا و تمامی فعالیت های مربوط به برنج است .

در بخش ساخت مترسک نیز که به صورت غیر رقابتی در دو مرحله برگزار می شود، خلاقیت در طراحی و ساخت با توجه به عقاید و سنت های منطقه با استفاده از مواد بومی، مولفه های مورد نظر هیأت داوری جشنواره می باشد.

سومین مسابقه که به عنوان بخش مسابقه آشپزی در جشنوراه سبز جوکول قرار گرفته، در رشته های کته پزی ، رشته  وخشکار و نان کشتا به صورت استانی برگزار می شود و شرکت کنندگان باید تمامی مواد و وسایل جهت پخت و پز را تهیه و همراه خود به محل برگزاری مسابقه آورند.

با توجه به اینکه صنایع دستی زیادی به محصول کشاورزی برنج وابسته بوده که از مهمترین آنها می توان به حصیربافی به عنوان مهمترین صنایع دستی منطقه اشاره کرد و از سوی دیگر بسیاری از خوراکی های این منطقه از این محصول به دست می آید، این امر از به اهمیت برنج در تولیداتی که می تواند به صادرات و ارزآوری منجر شود اشاره دارد.

سومین دوره جشنوراه سبز جوکول با نگاه تیزبینانه هنرمندان در کشف جاذبه های پنهان منطقه و کشور، معرفی و انتقال دارایی های بومی- ملی به نسل جوان و یادآوری آن به دیگر نسل ها در سه بخش عکاسی، آشپزی و ساخت مترسک شالیزار با موضوع کاشت، داشت، و برداشت برنج برگزار می شود و نکته قابل توجه این جشنواره استفاده از لباس محلی و ظروف سنتی و بومی ، امتیاز به حساب آمده و مسابقه در سه بخش مجزا داوری می شود.

آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه آشپزی چهارم مرداد ۹۶ بوده، مسابقه عکاسی دوازدهم مرداد سال جاری و سومین دوره ساخت مترسک نیز نهم مرداد ماه امسال خواهد بود و به برگزیدگان علاوه بر لوح سپاس در بخش های مختلف(به جز ساخت عروسک) از ۱۵ لغایت ۵ میلون ریال جوایز اهداء می شود.

شرکت کنندگان برای دریافت فرم شرکت و اطلاع از زمانبندی جشنواره می توانند به سایت سازمان منطقه آزاد انزلی به آدرس Anzalifz.ir www.مراجعه و در نظر داشته باشند که ارسال آثار تنها از طریق آدرس الکترونیکی Sabzejokoulfz۲@gmail.com امکان پذیر خواهد بود .

 

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه