جستجو

فراخوان سومین جشنواره مد و لباس خوزستان منتشر شد.

■ مهلت: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ■

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان؛ با توسعه فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در جامعه ها و شکل گیری عقاید دینی- مذهبی در ذهنیت مردم، پوشاک نقش فرهنگی یافت و کارکرد اجتماعی و فرهنگی و نمادین آن برجسته شد. از این رو می‌توان گفت پوشاک تا حد زیادی نمایانگر و معرف فرهنگ و اصالت یک جامعه است.

در استان خوزستان به دلیل تنوع قومیتی و فرهنگی، پوشاک محلی متنوعی به چشم می‌خورد در نتیجه، نیاز به طراحی لباس برای رسیدن به یک فرهنگ مشترک یکی از ملزومات طراحی لباس در استان است.

از همین رو اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارد، سومین نمایشگاه مد و لباس استان را با هدف ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده‌ها و طرح‌های نوین، فراهم آوردن زمینه مناسب برای بروز استعدادها و خلاقیت‌های نو در ارتباط با پوشاک،  ایجاد فضای مناسب برای انتقال و تبادل دانش رسمی و بومی در حوزه مد و لباس، ایجاد اشتغال پایدار در عرصه پوشاک ایجاد ارتباط مستمرتولیدکنندگان، طراحان و کارکنان بخش پوشاک استان و  شناسایی فارغ‌التحصیلان حوزه مد و لباس برگزار کند.

 بخشهای نمایشگاه

 • طراحی پوشاک بانوان (نوجوان، جوان، بزرگسال)
  • الف) مانتوی اجتماع
  • ب) مانتوی مجلسی 
 • طراحی لباس مشاغل (بانوان و آقایان) 
 • طراحی لباس مدارس (دخترانه و پسرانه)

براین اساس از تمامی علاقمندان، طراحان، هنرمندان و تولیدکنندگان خلاق در عرصه پوشاک دعوت به عمل می‌آید تا آثار خود را برای حضور در نمایشگاه طبق شرایط اجرایی اعلام شده، به آدرس قید شده در فراخوان تحویل نمایند.

قوانین و مقررات شرکت در جشنواره

 1.  آثار ارائه شده متناسب با موازین ایرانی- اسلامی طراحی شده باشد
 2. در آثار ارائه شده باید خلاقیت و نوآوری در نظر گرفته شود.
 3. در طراحی اثر، قابلیت به تولید انبوه رساندن طرح در نظر گرفته شود.
 4. هر فرد می‌تواند حداکثر تا ۵ طرح در هر بخش به دبیرخانه نمایشگاه تحویل دهد.
 5. آثار فقط در فرمت اجرای رنگی روی مقوا با قطعA٣ تحویل گرفته می‌شود(تکنیک آزاد).
 6. تکمیل فرم ثبت نام در هنگام تحویل آثار ضروری است.

 همچنین در روند نمایشگاه برنامه رقابتی نیز در نظر گرفته شده است که طی آن آثار ارائه شده توسط داوران، داوری شده و به رسم یادبود جوایزی به برندگان هر بخش تعلق می‌گیرد.

جوایزبخش رقابتی نمایشگاه برای  نفر اول در هر بخش تندیس، لوح سپاس،گواهی حضور و جایزه نقدی نفر دوم در هر بخش تندیس، لوح سپاس،گواهی حضور و جایزه نقدی نفر سوم در هر بخش تندیس، لوح سپاس خواهد بود.

همچنین به تمامی هنرمندان و علاقمندان نیز گواهی حضور در نمایشگاه اعطا می‌شود.

گفتنی است؛ این جشتواره ٣٠ اردیبهشت ماه برگزار می شود و علاقمندان می توانند تا پنجم اردیبهشت ماه ٩۶ نسبت به ارسال آثار خود به ادرس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی – طبقه سوم – امور هنری اقدام کنند.

 

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه