منو

ایمیل ارسال اثر فراخوان سوگواره «فیروزه فرات» تحت عنوان اشعار عاشورایی از دیدگاه امام رضا(ع)

فراخوان سوگواره «فیروزه فرات» تحت عنوان اشعار عاشورایی از دیدگاه امام رضا(ع) منتشر شد.

 • مهلت: ۱۸ آبان ۱۳۹۷

«سوگواره فیروزه فرات» اقدامی خلاقانه است که برای نخستین بار با هدف ترویج شعائر رضوی همسو با واقعه عاشورا در آیینه شعر رضوی و پرداختن به موضوع مغفول مانده شعر از زبان ائمه معصوم(ع) برگزاری می شود.
این رویداد حرکت مثبتی در جهت سالم سازی فضای شعر آیینی در کشور است. در این سوگواره وقایع عاشورا از دیدگاه امام رضا(ع) به شعر تبدیل می شود. مراسم پایانی سوگواره نیز روز ۲۷ آبان در مشهد برگزار می شود.

ویژگی های آثار

 • اشعار آیینی باید مطابق با الگو و سخنان ائمه اطهار(ع) باشند. در این چارچوب بیان وقایع عاشورا از دید امام رضا(ع) سبب جلوگیری از افراط و تفریط نقل قولها می شود.
 • آثار مورد پذیرش شامل حداکثر سه اثر در قالب اشعار با سبک های مختلف به استثنای شعرهای کوتاه شامل رباعی، دوبیتی، سه گانی، هایکو، سه خشتی، نوخسروانی، طرح، آنک و غیره است.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان ادبی, فراخوان شعر و متن ادبی

دیدگاه ها

 • ارسال شده: ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۲:۲۵

  بزرگخشنود

  درود. چیزی به نام " سه گانی" که مدتی ست توسط عده ای در محافل و رسانه ها منتشر میشود وبسیاری را به این وهم دچار کرده که قالبی ست و پیشینه ای دارد و چه و چها؛ دروغین است و هویتی ندارد. سه گان در ادبیات کلاسیک ما ایرانیان بوده است اما این نام برساخته و جعلی که سه گانی عنوان نهاده شده هیچ موجودیتی نداشته و ندارد. خسروانی و نوخسروانی قالبهای اصیل و زنده مایند. در فراخوان منتشر شده فیروزه فرات این نام را حذف کنید. سپاس
  • ارسال شده: ۱۳۹۷-۰۸-۱۴ ۱۹:۵۵

   فراخوان

   سلام. وقت شما بخیر. از تذکر شما متشکرم. به خاطر اینکه متن فراخوان رو برگزارکننده تنظیم کرده، به خودشون اطلاع بدید.