جستجو
فراخوان نمایش و تئاتر

فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان منتشر شد.

  • مهلت: ۱۵ مهر ۱۳۹۸

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با همکاری انجمن هنرهای نمایشی استان در نظر دارد که آثار نمایشی سی و یکمین جشنواره تئاتر استان را برگزار کند؛ در واقع حمایت از گروه‌های نمایشی، تمرکز بر اجراهای عمومی، ارتقای سطح کیفی آثار در سال «رونق تولید»، گسترش تئاتر در سراسر استان و ارتباط موثر با تماشاگران از جمله اهدافی است که این جشنواره دنبال می‌کند.

محورهای جشنواره

وجه ویژه به شعار امسال (رونق تولید)، موضوعات دینی با رویکرد اجتماعی و مسائل روز جامعه، آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، مشکلات فضای مجازی، طلاق و گسست خانوادگی، سبک زندگی اسلامی- ایرانی و مشخصات و مظاهر آن(فرهنگ ایثار و شهادت، دفاع مقدس و مدافعان حرم، غواصان خط شکن دریادل)، نمایش‌هایی مرتبط با عنوان «زنجان، میزبان مهربان» و توجه به آثار نمایشی مبتنی بر ویژگی‌های فرهنگی، اقلیمی و بومی از محورهای مورد تاکید جشنواره است.

شرایط مسابقه

  • آثار نویسندگان بومی در اولویت انتخاب قرار داد.
  • جشنواره در بخش صحنه‌ای و به صورت رقابتی برگزار می‌شود و صرفا به آثار و نمایش‌نامه‌های ایرانی اختصاص دارد.
  • جشنواره تئاتر استانی صرفا به آثار نمایشی تولید شده که اجرای عموم آن‌ها به انجام رسیده است تعلق دارد. از همین‌رو گروه‌هایی که طی حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره استانی در سال ٩٧ تا یک ماه قبل از موعد برگزاری جشنواره آثار خود را تولید کرده و به اجرای عموم درآورده‌اند، می‌توانند متقاضی حضور در آن جشنواره باشند.
  • ارائه مجوز کتبی نویسنده، ناشر و مترجم از سوی کارگردان و گروه متقاضی به دبیرخانه جشنواره الزامی است.
  • جشنواره تئاتر استانی مرحله انتخاب متن نخواهد داشت و این امر در فرایند اجرای عمومی آثار از سوی شورای ارزشیابی و نظارت انجام شده است
  • آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره ١۵ مهرماه است و جشنواره نیز طی روزهای ٢٠ تا ٢٣ آبان‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

مزایای جشنواره

  • همه گروه‌هایی که موفق به ورود به بخش رقابتی جشنواره تئاتر استانی شوند، کمک‌هزینه دریافت خواهند شد.
  •  بنابر تشخیص هیات‌داوران، حداکثر دو اثر نمایشی صرفا ایرانی به عنوان منتخب به اداره کل هنرهای نمایشی و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ارسال می‌شود،
ارتباط با جشنواره
  • علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره می‌توانند به آدرس زنجان، میدان استقلال، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری و سینمایی و یا انجمن هنرهای نمایشی واقع در فرهنگسرای امام‌ خمینی (ره) مراجعه کنند.

 

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه