منو

لینک وبسایت فراخوان طراحی یادمان جان‌باختگان هواپیمای ATR72

فراخوان طراحی یادمان جان‌باختگان هواپیمای ATR72 توسط سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران منتشر شد.

■ مهلت: ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ ■

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ «وقتی مرگ پر است از پرواز، پر است از راز، و هر جاندارى چشنده مرگ است، آنچه باقی است خداست.

قصه پایان سرد و تلخ بال گشودن مسافران آسمانی ATR72 پرواز ۳۷۰۴، در تاریخ آخرین روز بهمن ماه سال ۹۶ بر فراز کوه های سر به فلک کشیده خطه ی “پادنا” و در ارتفاعی که، تا خدا راهی نبود، رقم خورد و چون راه پرواز در پیش گرفتند، فرشتگان امدادرسان هلال سرخ، روزها در پی یافتن پیکرهای زخمی آنها در کولاک و برفی بی امان، در پهنه ی سپید میان آسمان و زمین، به رسم مهربانی ابدان جاودانه ها را جست و جو کردند.

دریغ و افسوس که مسافران پروازی بی بازگشت، بر بلندای سرزمینمان به آسمان ها پیوستند و بر مساحت قله های سرکشیده بر سپهر آبی اضافه شدند… که این وعده حق است که “بازگشت همه به سوی اوست.”

جمعیت هلال احمر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این هموطنان، و به یاد ۶۵ سرنشین پرواز تهران_یاسوج که آسمان نشین شدند و خط ادامه ی زندگی را، پروانه وار در اوج آسمان با پرکشیدن به افلاک ترسیم کردند، فراخوان طراحی “یادمان” جان باختگان هواپیما ATR72 را در قالب ساخت مجسمه و یا طراحی محیطی دائمی اعلام می دارد.

طبق این فراخوان هنرمندان و علاقه مندان باید به شکل مستقیم یا غیر مستقیم موضوع این فراخوان را مورد توجه قرار دهند. همچنین با بهره گیری هنرمندانه از اصول و مبنای هنرهای تجسمی، یادمان جانباختگان و ایثارگری های نیروهای امدادرسان پس از حادثه را طراحی نمایند و این اثر باید با دید مناسب از تمامی زوایا بوده و قابلیت لازم در حجم‌سازی به صورت چند بعدی را دارا باشد.

علاقه مندان برای ارسال طرح باید به شرایط و مقررات زیر توجه کنند:

 

*ویژگی های طرح

– اشاره مستقیم طرح به حادثه سقوط و جست و جوی ایثارگرانه نیروهای امدادی

– جذابیت برای مخاطب عام و توان برقراری ارتباط با عموم مردم و با توجه به شرایط اقلیمی

– یادمان طراحی شده باید جهت اجرا در منطقه محل حادثه قابل نصب باشد

– شرکت برای همه هنرمندان آزاد است

– هر هنرمند می تواند حداقل یک طرح و حداکثر ۳ طرح برای دبیرخانه ارسال کند.

– انتخاب طرح نهایی به صورت۲ مرحله ای (انتخاب اولیه بر اساس تصاویر ارسالی و انتخاب نهایی بر اساس مشاهده ماکت اثر) انجام می پذیرد. هزینه ساخت ماکت ۳ طرح نهایی به شرکت کنندگان پرداخت می شود.

– هزینه ساخت و نصب اثر نهایی برعهده جمعیت هلال احمر است

– لازم است تصاویر ارسالی از چند زاویه مناسب (چهار نمای اصلی و نمای بالا) تهیه و با کیفیت مطلوب برای هیأت انتخاب ارائه شود.

– امکان ارسال ۳D اثر برای شرکت کنندگان مقدور است.

– لازم است تصاویر ارسالی به همراه فایل word مشخصات شرکت کننده شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس ایمیل و رزومه هنرمند به نشانی الکترونیکی news@rcs.ir ارسال شود.

– تصمیم گیری درباره موارد پیش بینی و اعلام نشده بر عهده کمیته برگزاری خواهد بود و از طریق دبیرخانه به اطلاع هنرمندان خواهد رسید.

– طرح های ارسالی به هنرمندان عودت داده نمی شود و در آرشیو جمعیت هلال احمر حفظ می شود.

– آخرین مهلت ارسال طرح، پایان فروردین ۹۷ است.

– علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۰۲۱۸۵۶۳۲۴۵۵ تماس بگیرند.»

 

 

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان رایگان, فراخوان هنری

دیدگاه ها