جستجو

فراخوان سیزدهمین رقابت بین المللی جشنواره OASIS منتشر شد.

■مهلت: ۱۰ اسفند ۱۳۹۵■

رقابت بین المللی جشنواره OASIS بصورت سالانه برگزار میشود. مهمترین تغییر این رویداد در سال جاری افزایش جایزه آن و جایزه نفرات دوم در هر یک از بخش های مسابقه است. همچنین ۸ بخش عکس خام (RAW) اضافه شده است که در آن شرکت کنندگان می بایست برای ثبت نام در آنها ملزم به ارسال فایل هستند و دو بخش آزاد که در آن فایل خام نیاز نیست اضافه شده است. به این ترتیب عکس هایی که توسط دوربین های کامپکت، تلفن هوشمند و تبلت ها ثبت شده اند هم واجد شرایط شرکت در آنها هستند.

هدف مسابقه

 • گردآوری عکاسان حیات وحش و طبیعت است.

بخش های مسابقه

 • شاخه ی عکاسان RAW
 • مناظر طبیعی
 • پستانداران
 • پرندگان و خفاش ها
 • تمامی جانداران
 • استوری بورد
 • مردم
 • عکاسی دنیای زیر آب
 • گیاهان
 • شاخه آزاد عکاسی

نیاز به کار با تجهیزات حرفه ای نیست بلکه عکس های گرفته شده با دوربین گوشی یا تبلت و … نیز مورد قبول خواهد بود.

هزینه ثبت نام

 • هزینه شرکت در این مسابقه مبلغ ۲۵ یورو می باشد .

جوایز

 • عکاس بین المللی OASIS :2500 یورو
 • عکاس ایتالیایی OASIS : 1500 یورو
 • جایزه ی مجله OASIS : 1000 یورو

شاخه ی RAW

 • نفر اول : ۸۰۰ یورو
 • سایر:۴۰۰ یورو
 • شاخه ازاد : ۵۰۰ یورو

مقررات و شرایط شرکت در جشنواره سیزدهم

[restrict paid=true]

بند اول-برگزاری

مجله Oasis و گروه AITN برگزاری این مسابقه را بر عهده دارند.

بند دوم-داوری

تصاویری که در آنها به حیوانات آسیب رسیده باشد رد می شوند. رای داوران قابل اعتراض نیست و بر اساس مشخصات فنی، طبیعت گرایانه و محیط زیستی عکس ها قضاوت می شود.عکس هایی که کمبودهای فنی دارند، علی رغم ارزش طبیعت گرایانه شان بازخوردهای منفی دریافت می کنند. عکس های ارسال شده به بخش نهایی توسط کاربران اینترنتی داوری می شود.

بند سوم-رده بندی ها

مسابقه به ۱۰ بخش تقسیم می شود. در هشت بخش فایل خام ارسال شود. عکس ها در این ۸ بخش برای جوایز عمومی نیز رقابت می کنند ولی در دو بخش دیگر لازم به ارسال فایل خام نیست.

 • بخش هایی که در آنها فایل اصلی لازم است:

در این ۸ بخش هنرمند باید فایل خام، فایل jpeg اصلی بدون ویرایش، نگاتیو (برای عکس های اسکن شده) ارسال کند تا عکس ها بتوانند به بخش انتخاب نهایی راه پیدا کنند.

 1. P) عکس از منظره: زیستگاه های طبیعی را نشان می دهند که می‌توانند منظره های وحشی یا مناظر اصلاح شده توسط انسان باشد.
 2. M) پستانداران: شامل تصاویری از پستانداران در یک حالت طبیعی است که می تواند شامل تصاویر حیات وحش یا پرتره باشد. عکس های خفاش ها باید در قسمت پرنده و خفاش ارسال شوند.
 3. U) پرنده و خفاش: عکس هایی که پرندگان و خفاش ها را در حالت طبیعی شان نشان می دهد که می‌توانند شامل تصاویر حیات وحش یا پرتره باشد. عکس هایی که در آنها پرندگان درآب غوطه ور هستند متعلق به بخش زیرآب است.
 4. T) همه حیوانات دیگر: شامل همه ی حیواناتی که در رده بندی های دیگر نبودند. این بخش مخصوص خزندگان، دوزیستان، بندپایان، بی مهرگان، حلزون صدف دار، عنکبوتیان، حشرات و … است. عکس هایی که از روی قایق یا از زمین از ماهی های درحال پرش گرفته می شود متعلق به همین بخش است.
 5. F) استوری بورد: مربوط به حداقل پنج عکس و حداکثر نه عکس که باید با یک دلیل منطقی به هم مرتبط شده باشند. عکس ها می توانند در یک زمان یا در زمان های مختلف گرفته شده باشند، اما باید با هم مرتبط باشند و بیان کننده داستانی از طبیعت، حیات وحش، رفتار شناسی یا محیط زیست و قلمروهای جانوری باشند.
 6. G) مردم: شامل عکس هایی که افراد بومی یا قبایل و قومیت ها را در سراسر جهان نشان می دهد. بطور خاص افرادی که در سرزمین‌های نامسکون و رام نشده با آداب و رسوم قدیمی اولیه زندگی می‌کند.
 7. S) عکاسی زیر آب: فرایند عکس گرفتن از زیر آب با وسایل و تجهیزات فنی زیر آب است.
 8. V) گیاهان: شامل عکس هایی از گل ها، گیاهان و قارچ ها که یا با تکنیک عکاسی ماکرو و یا تکنیک عکاسی کلاسیک گرفته شده اند.
 • بخش هایی که در آن به فایل اصلی نیاز نیست:
 1. Q) طبیعت آزاد: شامل عکاسی از محیط زیست طبیعی، مناظر، گلها، گیاهان و قارچ ها.
 2. R) حیوانات آزاد: مربوط به حیوانات که می‌توانند اهلی، وحشی و حیوانات موجود در مراکز نجات حیوانات، پارک های حیات وحش و باغ وحش ها باشند.

بند چهارم- انواع عکس ها

عکس هایی که به صورت دیجیتال ارسال شده باشند رد صلاحیت می شود به جز عکس هایی که به بخش‌های آزاد ارسال می‌شود. تنظیمات رنگ، کنتراست، درجه روشنی و تیزی، حذف گرد و غبار و برش عکس ها پذیرفته می شود (برش حداکثر ۵۰ درصد از عکس اصلی مجاز است) اضافه کردن، تکثیر کردن، حذف کردن یا جابجایی اجسام وپیکسل ها، فیلترها و جلوه های ویژه قابل قبول نیستند.

بند پنجم-ارسال فایل ها

عکس ها فقط باید به صورت فایل دیجیتال ارسال شوند عکس های آنا لو آنالوگ در صورتیکه فرمت در فرمت فایل مورد نیاز دیجیتال شده باشند قابل قبولند حل های ارسالی باید در فرمت .jpg باشند

طول عکس باید حداقل ۳۰۰۰ پیکسل باشد. به جز بخش استوری برد، در هر بخش حداکثر ۳ عکس می توان فرستاد.

بند ششم-قوانین

فایل های خام: هنرمندان باید فایل های اصلی را که با دوربین تهیه شده است را در فرمت فایل خامTIFF، JPG، DNG یا نگاتیو یا فیلم های اسلاید برای ارسال شده به بخش های منظره پستانداران، پرنده و خفاش، سایر حیوانات، استوری بورد، مردم، زیر آب و گیاهان نگه دارند. پس از بررسی هیئت داوران همه کاندید ها باید فایل های اصلی ذکر شده را ارائه کند در غیر این صورت ممکن است از رقابت حذف شوند. فایل خام باید همان نامی را که هیئت داوران ارائه کرده بود داشته باشد. عکس های گرفته شده با گوشی های هوشمند و تبلت ها هم می توانند وارد مسابقه شوند.

بند هفتم-ثبت نام

 ثبت نام در مسابقه می تواند از طریق پر کردن فرم در سایت به آدرس www.oasisphotocontest.Com انجام شود.

طی این روند یک کد به کاربر ارسال می شود که برای همه ی مراحل ثبت نام مورد استفاده قرار می گیرد. به خاطر داشته باشید که برای ثبت نام یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. ثبت نام از هر راه دیگری غیر قابل قبول است. ثبت نام، پرداخت هزینه و ارسال فایل ها می توانند در یک زمان یا در زمان های مختلف انجام شود. ثبت نام پس از پرداخت هزینه مشارکت، کامل تلقی می شود.

بند هشتم -هزینه

پرداخت هزینه باید قبل از ثبت نام و بعد از دریافت کد انجام گیرد. هزینه ثبت نام ۲۵ یورو می باشد که می تواند به صورت آنلاین و از وب سایت با کارت های اعتباری یا پی پال و یا از طریق انتقال بانکی یا پرداخت از طریق پست انجام شود.

جزئیات پرداخت پس از تکمیل ثبت نام با ایمیل به شما ارسال می شود.

بند نهم-ارسال عکس ها

ارسال عکس هافقط باید با فرم های دیجیتال به صورت آنلاین از وبسایت انجام شود. طی فرایند آپلود کردن عکس ها به صورت آنلاین به هر فایل کد خاصی اختصاص داده می شود که بر طبق آن نام تصویرتغییر می کند.

بند دهم-حقوق تصاویر

حقوق تصاویر متعلق به هنرمندان است اگرچه برگزارکنندگان اجازه استفاده رایگان از تصاویر ارسال شده را برای منتشر کردن آنها در کاتالوگ مسابقه، انتشار در وب سایت های مرتبط با مسابقه، ارائه تصاویر در نمایشگاهی از آثار برنده که در پایان مسابقه برگزار می شود به ازای هر بار استفاده از عکس ها به هنرمند اعتبار داده می شود.

بند یازدهم-جوایز

در این رقابت ۳ جایزه اصلی اهدا می شود .

جایزه عکاس بین المللی سال ۲۰۱۷ Oasis: به برنده اصلی اهدا می شود. فرد برنده نشان معتبر برنز مسابقه عکاسی و ۲۵۰۰ یورو(شامل یک چک به ارزش ۱۵۰۰ یورو و کمک هزینه حضور در جشن اهدای جوایز به ارزش هزار یورو)، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن دو شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر). این برنده از میان همه شرکت کنندگانی که در بخش هایی که در آنها فایل خام درخواست می شود انتخاب خواهد شد.

عکاس ایتالیایی سال ۲۰۱۷ Oasis: برنده این بخش از بین عکاسان ایتالیایی انتخاب می شود.

جایزه ۲۰۱۷ مجلهOasis : از بین هیئت تحریره مجله انتخاب می شود. به شخص برنده نشان معتبر مسابقه، ۱۰۰۰ یورو (شامل یک چک به ارزش ۵۰۰ یورو و کمک هزینه حضور در جشن اهدای جوایز به ارزش ۵۰۰ یورو)، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود (برای دو نفر). جوایز بخش های مسابقه برای هریک از ۱۰ بخش مسابقه داوران هیئت داوران جوایزی به نفرات اول و دوم و همچنین ۶ لوح تقدیر اهدا می کنند

بخش فایل های خام

 نفراول برنده نشان مسابقه عکاسی، هشتصد یورو (شامل یک چک به ارزش ۵۰۰ یورو و کمک هزینه حضور در جشن اهدای جوایز به ارزش ۵۰۰ یورو)، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر). نفر دوم برنده ۴۰۰ یورو (شامل یک چک به ارزش ۲۰۰ یورو و کمک هزینه حضور در جشن اهدای جوایز به ارزش ۲۰۰ یورو)، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر). برندگان لوح تقدیر یک گواهی معتبر و یک کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر).

بخش های آزاد

نفر اول برنده ی نشان مسابقه عکاسی ۵۰۰ یورو (شامل یک چک به ارزش ۳۰۰ یورو و کمک هزینه حضور در جشن اهدای جوایز به ارزش ۲۰۰ یورو)، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود (برای دو نفر).

 نفر دوم برنده اقامت یک هفته ای در منطقه Langhe ایتالیا برای دو نفر، کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر).

برندگان لوح تقدیر یک گواهی معتبر به همراه کوپن برای شام (برای دو نفر) و کوپن یک شب اقامت درهتلی که جشن در آن برگزار می شود(برای دو نفر).

بند دروازدهم-وظایف هیئت داوری

هیئت داوران به یک فایل خام از کاندیدها نیاز دارند. هنرمندان همچنین باید یک بیوگرافی کوتاه، عکسی از خودشان و یک عنوان برای عکس بفرستند.

مقررات بخش کودکان

 بند اول: بخش کودکان

مسابقه مخصوص دختران و پسران زیر ۱۸ سال است بنابراین رضایت والدین برای شرکت فرزندانشان در مسابقه لازم است. روند انجام این کار در سایت موجود است. این بخش به دو گروه خردسالان و نوجوانان تقسیم می شود

خردسالان: این بخش مخصوص افرادی است که تا تاریخ ۱۰ اسفند ۹۵ به سن ۱۴ سال نرسیده باشند.

نوجوانان: این بخش مخصوص افرادی است که تا تاریخ ۱۰ اسفند ۹۵ به سن ۱۸ سال نرسیده باشند.

بند دوم-تصاویر

در هر دو بخش خردسالان و نوجوانان، کودکان می‌توانند حداکثر ۹ عکس با هر موضوعی از بخش بزرگسالان شامل منظره، پستانداران، پرندگان، سایر حیوانات، گیاهان، استوری برد، زیرآب، انسان و حیوان ارسال کنند. اطلاعات مربوط به حقوق تصاویر را در بند هشتم دستورالعمل بخش بزرگسالان مطالعه کنید.

بند سوم-ثبت نام

ثبت نام مسابقات از طریق فرم موجود در وب سایت انجام می گیرد. فرم ثبت نام این بخش با فرم ثبت نام بخش بزرگسالان یکسان است. با وارد کردن تاریخ تولد کاربران با توجه به سنشان به بخش خردسالان یا نوجوانان فرستاده می شوند اگر ثبت نام با موفقیت انجام شود، از طریق ایمیل یک کد به کاربران ارسال می شود. بخاطر داشته باشید که یک ایمیل معتبر در فرم ثبت نام وارد کنید. ثبت نام به هر شیوه ی دیگری قابل قبول نیست.

ثبت نام، هزینه های پرداختی و ارسال عکس ها می توانند همزمان یا در زمان های مختلف صورت گیرند. ثبت نام زمانی کامل محسوب می‌شود که هزینه ی مشارکت پرداخت شده باشد

بند چهارم-هزینه

پرداخت هزینه باید قبل از ثبت نام و بعد از دریافت کد انجام گیرد. هزینه ثبت نام ۱۲ یورو می باشد که می تواند به صورت آنلاین و از وب سایت با کارت های اعتباری یا پی پال و یا از طریق انتقال بانکی یا پرداخت از طریق پست انجام شود.

بند پنجم -ارسال عکس ها

عکس ها باید از طریق فرم موجود در صفحه ثبت نام ارسال شوند. فقط فایل های دیجیتال پذیرفته می شوند.

بند ششم-جوایز

هیئت داوران یک برنده از بخش خردسالان و یک برنده از بخش نوجوانان انتخاب می کنند. هر دو برنده یک اقامت چهار روزه برای تمام اعضای خانواده (حداکثر۶ نفر) در یک پارک بین المللی در ایتالیا (به همراه هزینه های سفر) دریافت می کنند. هیئت داوران حق اهدای جوایز خاص و تعمیم رتبه بندی ها تا رتبه ی سوم را دارد.

بند هفتم-مقررات نهایی:

ر.ک به بند سیزده و چهارده.

[/restrict]

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه