جستجو
فراخوان چهاردهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر

فراخوان چهاردهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر منتشر شد.

■مهلت ارسال: ۱۵ آذر تا ۱۵ دی■

چهاردهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» از اول تا بیستم اسفندماه ۱۳۹۵ همچون دوره‌های گذشته، با دراختیار داشتن کلیه‌ی نگارخانه‌ها و تالارهای نمایش خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
امسال نیز  در کنار نمایشگاه سالانه در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور و فیلم، علاوه بر دو شاخه عکاسی «ایران ما»  و «موبایلی» بخش ویژه‌ای با عنوان «مادربزرگ و پدربزرگ ایرانی»، در نظر گرفته شده است.

بخش ویژه بزرگداشت
– «عباس کیارستمی» عنوان بخش ویژه بزرگداشت در چهاردهمین دوره‌ی «جشن تصویرسال» و «جشنواره فیلم تصویر» است که با همراهی سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار می‌شود.
– تمامی عکس‌ها و آثار گرافیکی، کاریکاتور و فیلم با موضوع عباس کیارستمی به صورت نمایشگاهی مستقل در این بخش هم‌زمان با چهاردهمین جشن تصویرسال و جشنواره فیلم تصویر در خانه‌ هنرمندان ایران ارایه خواهد شد.
– آثار منتخب بزرگداشت «عباس کیارستمی» به همراه برگزیده فیلم های دانشجویان کلاس‌های آموزش فیلمسازی «عباس کیارستمی» در داخل و خارج از کشور، همزمان و در بخش ویژه بزرگداشت کیارستمی، با سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو –  اول تا هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ – نمایش داده خواهند شد.
– ارایه آثار این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت  به‌صورت آپلود در سایت تصویر حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در ۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.
– ارسال آثار در ابعاد اعلام شده همزمان با ثبت نام، روی سی دی الزامی است.
– شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.
– این بخش ورودیه ندارد و شرکت در آن رایگان است.
– آثار این بخش علاوه بر ارایه در نمایشگاه تصویر سال، به صورت مجموعه‌ای مستقل منتشر خواهد شد.

بخش ویژه عکس / مادربزرگ و پدربزرگ ایرانی
– این بخش ویژه عکاسی، با همراهی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.
– در این بخش همه عکس‌هایی که از مادربزرگ ها و پدربزرگ‌های ایرانی به صورت پرتره، زندگی روزمره، حضور در آیین‌ها و مراسم ملی و مذهبی و سایر جنبه های زندگی‌شان (از جمله محل سکونت با حضور و یا با یادگاری‌های به‌جا مانده از آنها) گرفته شده باشند، داوری و ارایه خواهد شد.
– تعداد عکس‌های ارسال شده در بخش مسابقه « مادر بزرگ و پدربزرگ ایرانی» حداکثر ۱۰ تک عکس در نظرگرفته شده است.
– ارایه آثار این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت  به‌صورت آپلود در سایت تصویر حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در ۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.
– ارسال آثار در ابعاد اعلام شده همزمان با ثبت نام، روی سی دی الزامی است.
– شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.
– در این بخش از سوی هیات داوران بخش عکس به ۱۰ اثر برگزیده، تندیس تصویر سال، دیپلم افتخار و ۱۰ میلیون ریال به هر یک از برگزیده‌ها از سوی معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا می‌شود.

– مبلغ ورودیه‌ی بخش ویژه عکس «مادر بزرگ و پدربزرگ ایرانی» ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه، می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.

بخش عکس
بخش عکس در رشته‌های خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر (خلاقه) شامل آثاری است که در فاصله زمانی نیمه دوم سال ۱۳۹۴ و سال ۱۳۹۵ گرفته شده باشند.
آثار ارسالی در بخش عکس، برای هر رشته‌: خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه‌ (دو تا پنج عکس) درنظرگرفته شده است که ارایه آثار می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت تصویر  به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر ۱۰۰کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی  صورت گیرد.
مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش عکس (آزاد و جوان) ۲۰ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.
ارسال آثاردر ابعاد اعلام شده همزمان با ثبت نام، روی سی دی الزامی است.

دو بخش «عکس‌های موبایلی» و «ایران ما» محدودیتی برای زمان عکس‌برداری ندارد.

۱- مسابقه عکس «ایران ما»
– به روال دو سال گذشته دو بخش مسابقه عکس «ایران ما» و موبایلی برگزار می‌شود.
– طبیعت، ویژگی‌های اقلیمی و جاذبه‌های گردشگری ایران
– مردم‌نگاری اقوام و خانواده‌ی ایرانی
– میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و مذهبی ایران
– آیین‌های، مراسم و رویدادهای ملی و مذهبی ایران
– رخدادها و چهره‌های شاخص فرهنگی، هنری ایران
– رخدادهای مهم سیاسی، ورزشی، علمی و صنعتی ایران
– عکس‌های قدیمی از آلبوم‌های خانوادگی

– تعداد عکس‌های ارسال شده در بخش مسابقه «ایران ما» حداکثر ۱۰ تک عکس در نظرگرفته شده است.
– ارایه آثار این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت  به‌صورت آپلود در سایت تصویر حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در ۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد.
– ارسال آثار در ابعاد اعلام شده همزمان با ثبت نام، روی سی دی الزامی است.
– شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی ندارد.
– در این بخش از سوی هیات داوران بخش عکس به ۱۰ اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جوایز ارزنده اهدا می‌شود.

– مبلغ ورودیه‌ی بخش ویژه عکس «ایران ما» ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.

۲- عکس‌های موبایلی
– عکس‌های موبایلی با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی ندارد.
– تعداد عکس‌های ارسال شده در بخش مسابقه عکس‌های موبایلی حداکثر ۱۰ تک عکس در نظرگرفته شده است که می‌تواند شامل دو بخش یا یکی از این دو بخش باشد.

– مبلغ ورودیه‌ی بخش ویژه عکس‌های موبایلی ۱۵ هزار تومان است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کرد.

– بخش گرافیک و کاریکاتور
– دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌نمایشگاه راه خواهند یافت.
– ارایه‌ آثار در این بخش نیز می‌بایست همراه با ثبت‌نام متقاضی درسایت  به‌صورت آپلود درسایت تصویر حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه ۳۰ در۴۵ سانتی‌متر با ۳۰۰ دی پی آی صورت گیرد. تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.
– مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش گرافیک و کاریکاتور (آزاد و جوان) ۱۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان آثار مورد نظر خود را آپلود کنند.

جشنواره فیلم تصویر
– به‌روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان برگزار می‌شود. همه‌ی فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت و موبایلی که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در دو بخش کمتر از ۱۵ دقیقه و بالاتر از ۱۵ دقیقه این جشنواره عرضه خواهند شد.
– فیلم‌های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویرسال، همه روزه در خانه‌ی هنرمندان ایران، به‌نمایش در می‌آیند.
– آثار ارسالی در این بخش می‌بایست به‌صورت  DVD با فرمت MPEG و AVI همراه با کدره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت تصویر به دبیرخانه ارایه شوند.

– مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش فیلم (آزاد و جوان) ۲۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را آپلود کرد.

جشنواره جشنواره‌ها
– بخش «جشنواره جشنواره‌ها» همچون سال ۱۳۹۴ با همراهی سازمان سینمایی کشور، فیلم‌های برنده‌ی جشنواره‌های فیلم برگزار شده در طول سال ۱۳۹۵ ایران به‌عنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می‌شوند.
– امسال نیز فیلم‌های برنده و برگزیده‌ی بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینما حقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن خانه سینما از اول تا بیستم اسفندماه ۱۳۹۵ در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به‌نمایش در می‌آید.

جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال
– در چهاردهمین دوره‌ی جشن تصویرسال در ادامه رویکرد ویژه به‌جوانان، جایزه جوانان زیر ۲۵ سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف – هنرمند جوانی که شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت – در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.
– در این بخش به‌منظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، برای هر یک از بخش‌های عکاسی (پنج رشته)، کاریکاتور، گرافیک – پوستر- و جشنواره فیلم تصویر،  تندیس ویژه، دو دیپلم افتخار و جوایز نقدی در نظر گرفته شده‌است که همچون دوره‌های گذشته ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول‌اف» اهدا می‌شود.

مهلت ارسال آثار
– مهلت ارسال آثار از ۱۵ آذر  تا ۱۵ دیماه ۱۳۹۵ درنظر گرفته شده است.
– هنرمندان علاقمند به شرکت در چهاردهمین جشن تصویر سال می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار، به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان اردلان، پلاک ۲۴، طبقه چهارم، اقدام کنند.

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال:
۸۸۸۲۴۱۰۳ – ۰۲۱
۸۸۸۲۴۳۷۳- ۰۲۱

توجه:
– عنوان و شماره‌ی همه‌ی آثار ارایه شده در CD  یا DVD ارسالی می‌بایست مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.
– ضروری است همزمان با ثبت نام و آپلود آثار در سایت،  اصل آثار به‌صورت CD یا DVD به دبیرخانه تحویل داده شود. بدیهی است آثاری که صرفا در سایت آپلود شده و اصل آنها به دبیرخانه نرسیده باشند، داوری نخواهند شد.
– یک بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته‌های آن بخش خواهد بود: برای مثال: در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی رشته‌های پنج گانه  آپلود کنید.
– برای بخش‌ مسابقه ویژه « مادر بزرگ و پدربزرگ ایرانی و «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» می‌بایست به‌طور جداگانه هزینه ورودیه پرداخت شود.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه