فراخوان | فستیوارت

منو

صفحه فراخوان جشنواره فراخوان فیلم کوتاه کوتاه|رقابت بین المللی ایده های فیلم

فراخوان رقابت بین المللی ایده های فیلم | International Short Film Pitch Competition منتشر شد.

■ مهلت: ۱۲ بهمن■

قبل از اینکه متن فراخوان را برای شما ترجمه کنم باید درباره واژه «Pitch» در فیلمسازی توضیح بدهم. یک «پیچ»، یک معرفی متنی و در برخی موارد تصویری مختصر از یک ایده برای فیلم یا مجموعه تلویزیونی است که عموما توسط یک فیلمنامه نویس یا کارگردان فیلم برای یک تهیه کننده فیلم یا استودیوی اجرایی فیلم سازی با امید جذب سرمایه مالی برای پرداخت هزینه نوشتن یک فیلمنامه انجام می شود. من در این فراخوان برای آن از معادل «ایده» استفاده می کنم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 • مشاهده متن کامل این بخش برای اعضای ویژه ممکن است. با فعال کردن عضویت ویژه شما می توانید به تمام اطلاعات فراخوان های خارجی ترجمه شده  دسترسی داشته باشید و فرصت شرکت در رویدادهای مهم بین المللی را بدست می آورید.

سطح اشتراک خود را ارتقاء دهید

یکی از سطوح اشتراک را جهت عضویت انتخاب کنید

   


دسته بندی ها: فراخوان بین المللی, فراخوان رایگان, فراخوان های ویژه, فراخوان هنری

دیدگاه ها

 • ارسال شده: ۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۰۱:۰۰

  ز. قهرمانی

  با سلام وعرض ادب خدمت دوستان و هنر پژوهان عزیز. اظهارنظر همگی دوستان قابل تامل است.واقعیت اینکه چرا هنر در کشور ما مورد بی مهری است فقط به دولت وبودجه اختصاصی و...مربوط نمی شود. بخش عمده ی آن به فرهنگ و دیدگاه خود ما برمی گردد. اینکه ما راضی می شویم طراحی و چاپ کارت ویزیت خود را با کمترین هزینه به عکاسی سر کوچه بدهیم تا یک گرافیست حر فه ای... اینکه از هنرمندان و اساتید هنر انتظار داریم تنها دغدغه آنها مردم باشد نه امرار معاش خود ... اینکه حاضر می شویم به تعمیر کاری که ۱۰دقیقه از وقتش را به تعمیر کولر ما اختصاص می دهد ،مبلغ گزافی بدهیم ، ولی انتظار داریم خدمات و اطلاعاتی که دیگران در اختیار ما قرار میدهند و بخاطر آن ساعتها وقت گذاشته اند ، رایگان باشد....!!! همه اینها به گم شدن و عدم درک جایگاه واقعی مطالعه و پژوهش بر می گردد.و اینکه همه چیز را آماده می خواهیم. به عنوان یک مدرس هنر، به عینه ، آثار مخرب این دیدگاه را در بین دانشجویان میبینم : انجام پروژه های تحقیقاتی کپی...... بیشترین استفاده ی کتابخانه دانشگاه در ایام امتحانات، نه برای پژوهش و تحقیق. عجول بودن در اتمام پایان نامه، بدون صرف وقت و یا هزینه ای ، حتی برای خرید کتابهای مورد نیاز ..... اگر هم قرار بر پرداخت هزینه ای باشد آنرا به موسساتی که کارشان تحویل پایان نامه است می دهند.!!! آنوقت همین افراد بعد از فارغ التحصیلی شعار می دهند که : "هنر مورد ظلم واقع شده است "
 • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۰۲:۱۵

  سایه

  سلام اگه ممکنه فرخوان تئاتر های بین الملی را نیز ترجمه کنید و بگذارید تا این مبلغ پولی که میخواهیم بدهیم مختص به فیلم نباشه
  • ارسال شده: ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۸:۰۲

   فراخوان

   سلام. فراخوان ها در رشته های مختلف ترجمه و ارسال می شوند. در برخی رشته ها فراخوان های کمتری مشاهده می شود که به همین دلیل در فستیوارت هم کمتر دیده می شوند. اگر شما پایگا اطلاع رسانی مختص تئاتر می شناسید، اطلاع بدهید تا بررسی شود.
 • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۲۱:۵۱

  حسین درخشنده

  راه دیگه ای پیدا کنید برای تیغ زدن خلق الله. چهار ترجمه ی باسمه ای گوگل ترانسلیتی از اخبار دیگران و درج در اینجا فقط به سودای کاسبیه برادر من.
  • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۲۲:۵۰

   فراخوان

   سلام و شب شما بخیر. در پاسخ به نظر شما باید به موارد زیر اشاره کنم. ۱٫ اگر شما عضو طلایی هستید، می توانید درباره بخشی که فکر می کنید باسمه ای شده است، اعلام نظر کنید تا در باره آن تجدید نظر شود و در صورتیکه حق با شما باشد، هزینه پرداختی شما بازگردانده می شود. ۲٫ اگر عضو طلایی نیستید، به متن خبر هم دسترسی ندارید. پس از کجا می دانید باسمه ای و با گوگل ترنسلیت ترجمه شده است؟ ۳٫ در متن فراخوان ترجمه شده، راهنمای کامل ثبت نام و واریز هزینه ها ذکر شده و مواردی که نیاز به توضیح بیشتر دارند، شرح داده شده اند. پس نمی تواند باسمه ای باشد. ۴٫ اگر در اداره این کانال صرفا موضوع اقتصادی اهمیت داشته باشد، خوشحال می شوم اشکالی قانونی، شرعی یا اخلاقی آن را بدانم.
 • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۰۷:۴۳

  مهران م.ن

  با سلام، چرا وقتی سایت خوب و با کیفیتی دارید و من خودم شخصا بهش اعتماد کردم و مرتب بهش سر میزنم به سرعت جنبه اقتصادی رو درش دخالت میدین؟ یعنی واقعا ما خودمون به خودمون نمیتونم بخشش و لطف داشته باشیم. البته که شما باید از یه بخش از این وب سایتی که زحمت کشیدی ساختی بهره ببری و کسب هزینه و درآمد داشته باشی ولی بخدا این راهش نیست که از مهمترین گزینه یعنی اصل هدفت با گذاشتن اکانت ویژه انجام بشه. میتونی قسمتای دیگه ای را راه اندازی کنی یا حد اقل در آغاز کارت هستی با یه هزینه مناسب تر. من شخصا میگم که این اکانت را همه بینندگان ثابت فستیوآرت باید خریداری کنند تا اینکه شما حمایت بشین و این وب سایت خوبی که جاش خیلی خیلی کم بود داخل کشورمون را پرورش بدی و تداوم در نگهداری و بروز بودنش داشته باشین. ولیکن دور از لطف نیست که هزینه اکانت رو با هر ترفند ممکنی مناسب تر کنید تا جامعه جوان و دانشجو، اساتید و بزرگان و همه هنردوستان عزیز این سرزمین بتونن آسان تر بهرهمند بشن. با تشکر مهران م.ن
  • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۰۳:۰۱

   فراخوان

   ■ مهران عزیزم سلام. از اینکه صبوری کردی و نسبت به تلاش من بی تفاوت نبودی و این متن طولانی را برای من فرستادی، از تو تشکر می کنم و دستت را به گرمی می فشارم. برای بهتر شدن دیدگاهت به حال و آینده این کانال باید به مواردی اشاره کنم. ■ ۱-موضوع اقتصادی شدن بخشی از کار کانال نباید به اعتماد شما صدمه بزند. چون اطلاعات با کیفیتی بسیار بهتر از قبل ارسال می شود. ■ ۲-من برای اینکه بتوانم تلاش های خودم را ادامه بدهم، ناچار به ارائه متون به مترجم هستم تا بتوانم به کارهای روزانه و تعهدات کاری خودم در قبال دانشجویانم برسم و همانطور که شما فرصت پیدا می کنید تا بخشی از زمان خودتان را به خانواده و پیشرفت شخصی خودتان اختصاص بدهید، من هم از زندگی شخصی خودم عقب نمانم. مترجم از من هزینه ای دریافت می کند که باید بتوانم آن را تأمین شود؟ ■ ۳-مبلغ عضویت ویژه را در کمترین حد آن در نظر گرفتم تا هم بتوانم هزینه ها را تأمین کنم و هم پوشش گسترده تری داشته باشم. یک هنرمند در همه فراخوان ها شرکت نخواهد کرد و همیشه هم در حال آفرینش ایده آل اثر هنری نیست. پس بطور مداوم عضو ویژه نخواهد بود. اما درباره هزینه آن باید بگویم همین الان اگر شما در یک کافی شاپ، یک فنجان قهوه و کیک سفارش بدهید، بیشتر از هزینه عضویت دوماهه در فستیوارت خواهد شد. ■ ۴-پیشنهاد شما درباره حمایت اعضای ثابت از این کانال برای من ارزشمند و محترم است و قطعا به آن نیاز هم دارم. صادقانه بگویم دوست بزرگواری هستند که از نزدیک ایشان را نمی شناسم و بطور داوطلبانه، مبالغی برای من واریز می کنند که برای من بسیار بسیار ارزشمند است و هربار شرمنده ایشان می شوم. اما غیر از ایشان، هیچ کس حتی از طریق عضویت ویژه از این اتفاق هیچ حمایتی نمی کند که البته آن را طبیعی می دانم. من برای راحتی اعضا از تبلیغات «پاپ آپ» که با کلیک کردن روی صفحه باز می شوند استفاده نمی کندم. حتی برای افزایش تعداد اعضای کانال، تبادل لینک انجام نمی دهم. و حتی از ربات های درآمدزا که در کانال تبلیغات نامربوط ارسال می کنند هم استفاده نمیکنم. این تمام کاری است که من می توانم انجام بدهم و آن را هم همیشه و صادقانه و بدون منت و با لذت با اعضای این کانال درمیان گذاشته ام. اما صادقانه بگویم، ناراحت نیستم، ولی نمی دانم چرا به ساده ترین و کم هزینه ترین روشی که مهیا کردم و آن کلیک کردن داوطلبانه روی تبلیغات آخر صفحه هست، اهمیتی داده نمی شود. ■ این سوال ذهن خودم را با تو در میان می گذارم. به عکس انتهای این یادداشت درکانال نگاه کن: https://telegram.me/farakhan/4230 تصوری است از آمار بازدیدکنندگان از صفحات وبسایت فستیوارت و کسانی که بر روی تبلیغات آخر صفحه برای حمایت داوطلبانه از ادامه خدمات سایت کلیک کرده اند. بر اساس آن بطور متوسط از هر ۲۵۰۰ نفر که روزانه از فراخوان ها در فستیوارت بازدید می کنند، حداکثر بین ۱۱ تا ۲۵ نفر روی تبلیغات کلیک می کنند. به نظر تو چرا؟ آیا این به آن معناست که در ایران تنها ۲۵ نفر قطعا به تداوم کار این کانال اهمیت می دهند؟ با توجه به این موضوع؛ آیا راه حل جایگزینی وجود دارد؟
 • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۱:۱۵

  کوروش. درخشان

  مبلغ ۱۵۰۰۰ تومان برای دو ماه اشتراک سایت خیلی خبلی زیاد است.
  • ارسال شده: ۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۳

   فراخوان

   سلام. این کمترین مقداری هست که می شود برای تأمین هزینه ترجمه و نگهداری سایت دریافت کرد. این مبلغ صرف هزینه های سایت می شود و جنبه درآمد زایی صرف ندارد. دریافت این مبالغ، تنها تضمین ادامه کار است. امیدوارم شرایط را درک کنید.