جستجو

فراخوان مسابقه طراحی و کاریکاتور آینده نشر کاغذی تمدید شد.

■ مهلت: ۳۱ ادیبهشت ۱۳۹۶ ■

در جامعه امروز میل به استفاده از تکنولوژی‌های نو به سرعت در حال افزایش است ولی متأسفانه فرهنگ و تولیدات فرهنگی نتوانسته از این پیشرفت بهره مناسبی ببرد؛ برای همین، پیشرفت تکنولوژی و به تبع آن ایجاد شبکه‌های اجتماعی نه تنها به رشد کتاب و کتاب‌خوانی کمکی نکرده بلکه با پُر کردن اوقات فراغت مردم باعث دوری آن‌ها از کتاب شده است.
البته ناگفته نماند چند سالی است که شرکت‌هایی مانند فیدیبو، بزرگترین تولیدکننده کتاب الکترونیک، نوین کتاب گویا و آوانامه، از فعالان حوزه کتاب صوتی، استفاده از تکنولوژی‌های نو را در دستور کار خود قرار داده‌اند و سعی کرده‌اند با اقدامات خود باعث بالا رفتن سرانه مطالعه شوند.
با این مقدمه دوست داریم نظر شما را در مورد آینده نشر کاغذی جویا شویم.
آیا کتاب الکترونیک و صوتی در کنار کتاب کاغذی قرار می‌گیرد یا در مقابل آن؟
آیا کتاب الکترونیک و صوتی باعث گسترش فرهنگ مطالعه می‌شود یا رشد این نسخه‌ها باعث نابودی کتاب کاغذی ‌می‌شود؟
آیا گسترش فروشگاه‌های قانونی کتاب الکترونیک و صوتی به کمتر شدن دانلود غیرقانونی کمک می‌کند؟
تنوع دیدگاه‌ها در مواجهه با این جریان ما را برآن داشت تا نظر مخاطبان را در قالب طراحی و کاریکاتور جویا شویم و، ضمن برگزاری رقابتی در این زمینه، پای مردم را نیز به این مسئله بکشانیم و از آن‌ها نظر خواهی کنیم.
ارسال آثار از طریق سایت www.qoqnoos.ir امکان پذیر است و هر شخص می‌تواند ۲ اثر ارسال کند.
اعلام نتایج در ۳ مرحله انجام خواهد شد: مرحله مقدماتی: ۱۰۰ اثری که بالاترین امتیاز را از دید داوران داشته باشند در پایان فروردین ماه ۱۳۹۶ معرفی و به رأی علاقه‌مندان گذاشته می‌شوند.
هنرمندانی که آثارشان به این مرحله رسیده باشد می‌توانند با لینکی که در اختیارشان قرار می‌گیرد اثر خود را تبلیغ و رأی جمع کنند.
کسانی که در نظرسنجی شرکت می‌کنند ۳ رأی دارند که می‌توانند ۳ رأی خود را به یک یا چند اثر بدهند.
مرحله نیمه‌نهایی: ۴۵ اثر برتر از دید داوران، به همراه ۵ اثر محبوب از دید مردم، ۵۰ اثر مرحله نیمه‌نهایی را تشکیل می‌دهند که همزمان با نمایشگاه کتاب معرفی خواهند شد.
مرحله نهایی: ۱۰ اثر برتر بر اساس نظر داوران و یک اثر محبوب از نظر مردم معرفی و در مراسمی تجلیل می‌شوند.
داوران: برای داوری از بزرگان طراحی و کاریکاتور دعوت شده است تا کیفیت انتخاب آثار برتر بالا رود و مخاطبان بیشتری برای شرکت در این مسابقه ترغیب شوند.
حضور اساتید جناب آقایان آیدین آغداشلو، کامبیز درم‌بخش، قباد شیوا، جواد مجابی، ساعد مشکی، مسعود مهرابی و خانم فیروزه مظفری قطعی شده است.
حامیان: مؤسسه خانه کتاب و شرکت‌های فیدیبو، نوین کتاب گویا و آوانامه از حامیان این جشنواره‌اند.
جوایز:

  • نفر اول: دو میلیون تومان+ تندیس جشنواره و لوح تقدیر
  • نفر دوم: یک‌ونیم میلیون تومان+ تندیس جشنواره و لوح تقدیر
  • نفرسوم: یک میلیون تومان+ تندیس جشنواره و لوح تقدیر
  • نفر چهارم تا دهم: بسته فرهنگی + لوح تقدیر
  • منتخب مردمی: یک میلیون تومان + لوح تقدیر

آثاری که به مرحله نیمه‌نهایی راه یافته‌اند در نمایشگاهی به نمایش گذاشته و در مجموعه‌ای چاپ خواهند شد. این مجموعه به طور رایگان در سطح وسیعی توزیع خواهد شد. برگزاری نمایشگاه و چاپ این مجموعه، علاوه بر حمایت از طراحان جوان، کارنامه‌ای مناسب برایشان به حساب خواهد آمد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جشنواره به سایت انتشارات ققنوس مراجعه کنید یا با شماره ۶۶۴۰۸۶۴۰‌ ، داخلی ۲۰۰ تماس بگیرید.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه