جستجو

≡فراخوان مسابقه عکاسی دیجیتال «شهرمن، کرمان» توسط شرکت مهندسین مشاور طراحان آسایش منتشر شد.≡

■ مهلت: ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ■

■ شرکت مهندسین مشاور طراحان آسایش اولین دوره از مسابقات عکاسی دیجیتال، با عنوان: «شهر من، کرمان» را برگزار می کند.

≡ فلسفه و هدف:
■ هدف غایی از برگزاری این مسابقات، ارتباط بیشتر شهروندان با شهر می باشد. اولین قدم برای بهبود و رشد شهر، بازشناسی تعریف شهر از دیدگاه شهروندان است. امید است که با برگزاری این مسابقات، ذهنیت شهروندان عزیز از زندگی شهری، بیش از پیش به تصویر کشیده شود. “هر تصویر گویای هزاران سخن است”؛ پس چه بهتر که همه شهروندان بتوانند با موضوعات به تصویر کشیده خود در قالب عکس، مسایل، مشکلات، نقاط ضعف و قوت، زیبایی ها و زشتی ها، فلسفه و ذهنیت زندگی شهری در کرمان را به بهترین شکل ارائه نمایند.

≡ سوژه عکاسی:
■ هدف از این مسابقه به تصویر کشیدن شهر کرمان از دیدگاه هر شرکت کننده است. عکس ها می توانند با تلفن همراه یا با دوربین عکاسی تهیه شوند. اما هر عکس باید بیانگر مفهوم شهر برای عکاس باشد. بنابراین عکس ها می توانند شامل بناهای شهر، عکاسی خیابانی، فضاهای شهری یا هرگونه سوژه ای که بیان گر مفهوم شهر کرمان از دیدگاه عکاس است باشند.

≡ جوایز:
■ پس از داوری آثار، یک نفر برنده این دوره از مسابقات اعلام خواهد شد که به وی جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال (سه میلیون تومان) اهدا خواهد شد. همچنین ۱۰ اثر به عنوان آثار برتر انتخاب خواهند شد که به آنان جوایز نفیس غیر نقدی اهدا خواهد شد.

≡ قوانین ارائه آثار:
۱- هر شرکت کننده می تواند به دو صورت در مسابقه شرکت کند:
۱- ۱: دو قطعه عکس با مفهوم و موضوع متفاوت (بخش تک عکس مسابقه)
۲-۱: یک مجموعه عکس (portfolio) شیت بندی شده با یک محوریت موضوع شامل حداقل ۳ و حداکثر ۱۲ عکس (نحوه شیت بندی و ارائه به خلاقیت ارسال کننده وابسته است و دارای محدودیت نمی باشد.)
۲- هر عکس یا مجموعه ارسالی باید دارای یک نوشته همراه به عنوان کپشن اصلی اثر (الزاما به فارسی یا انگلیسی) باشد. لازم به ذکر است که این کپشن نیز بخشی از مفاد داوری است و به آن امتیاز تعلق می گیرد. بدیهیست که عدم وجود کپشن برای عکس یا پورتفولیو باعث از دست رفتن آن بخش از امتیاز است.
۳- نام ارسال کننده نباید روی عکس مشخص باشد.
۴- برگزارکننده آثار دارای محتوای توهین آمیز یا نا متعارف شرعی – فرهنگی را دریافت نمی کند.
۵- عکس ها می توانند رنگی یا سیاه سفید باشند.
۶- هر شرکت کننده می تواند هم در بخش تک عکس و هم در بخش مجموعه عکس(portfolio) شرکت کند.
۷- عکس می تواند رتوش یا ادیت شود. اما رتوش و ادیت باید به صورت حداقل باشد. عکس نباید با ادیت به ماهیتی دیگر همچون پوستر یا طرح گرافیکی بدل شود.
۸- عکس ها فقط به صورت دیجیتال و از طریق تلگرام دریافت می شوند و به صورت چاپ شده یا روی سی دی و از طریق ایمیل به هیچ عنوان دریافت نخواهند شد.

≡ محدودیت ها:
۱- همه شهروندان و هموطنان عزیز مجاز به شرکت در این مسابقه می باشند اما عکس ها باید حتما در شهر کرمان گرفته شده باشد.
۲- حداقل سن برای شرکت کنندگان محترم ۱۲ سال می باشد. (در صورت برنده شدن افراد زیر ۱۸ سال، حضور ولیِ قانونی برای دریافت جایزه الزامی است.)
۳- عکس ها باید دارای کیفیت و وضوح کافی بوده و حداقل ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پیکسل باشند. بدیهیست که عدم رعایت موارد فوق به منزله حذف از مسابقه است.
۴- سایز عکس در بخش تک عکس مسابقه می بایست از ۱۰ مگابایت کمتر باشد.
۵- سایز فایل در بخش پورتفولیو باید مجموعا کمتر از ۱۰۰ مگا بایت باشد.

 
≡ نحوه ارسال آثار:
■ با توجه به دیجیتال بودن مسابقه، برای سهولت شرکت همه شهروندان عزیز، تنها راه ارسال آثار از طریق تلگرام می باشد. آثار خود را به همراه نام و نام خانوادگی، تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی به شماره یا آی دی تلگرام زیر ارسال فرمایید.

t.me/shahre_man_kerman
instagram.com/tarahan_assayesh

■ ۰۰۹۸ ۹۲۱ ۷۵۱ ۶۲۳۷

َ■ شرکت کنندگان دقت داشته باشند که باید عکس ها و آثار خود را به صورت فایل در تلگرام ارسال کنند (نه به صورت فشرده شده تلگرام)

■ زمان بندی: آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۳۹۶/۶/۳۱
■زمان داوری و انتخاب آثار برتر و برنده مسابقه: متعاقبا اعلام خواهدشد.

≡ هیئت داوری:
۱- آقای حامد انوشه
۲-آقای فرزین رئیسی
۳- آقای دکتر داریوش کاظمی
۴- آقای نیما مصطفایی
۵- آقای سینا مصطفایی

■ نظر هیئت داوری برای انتخاب عکس ها غیر قابل بحث و قطعی و نهایی است و هیچ یک از شرکت کنندگان و برگزارکنندگان حق اعتراض به نظر نهایی هیئت داوری ندارند.
■ لازم به ذکر است که دیده شدن پیام و آثار شما توسط ادمین به عنوان ثبت نام و شرکت شما در مسابقه محسوب می شود و قابلیت هیچگونه تغییر در آثار از آن پس امکان پذیر نخواهد بود. تمامی حقوق آثار ارسالی برای ارسال کننده و برگزار کننده محفوظ است.

 

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه