منو

لینک وبسایت این فراخوان فراخوان مسابقه کتاب‌خوانی «نقشه‌های خاکی»، «محبت پنهان» و «ماموستا»

فراخوان مسابقه کتاب‌خوانی «نقشه‌های خاکی»، «محبت پنهان» و «ماموستا» توسط حوزه هنری منتشر شد.

  • مهلت: ۲۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان در نشستی خبری ضمن اعلام این فراخوان در تشریح اهداف این مسابقه گفت: برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ملی و استان از دو سه سال اخیر آغاز و در این راستا برنامه‌های متعددی در ذیل کنگره برگزار شده و در اجلاسیه نهایی که ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۸ خواهد بود جمع‌بندی این برنامه‌ها انجام می‌شود.

وی افزود: با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، معرفی فرماندهان و ایثارگران استان کردستان، تشویق و ترغیب نویسندگان استان برای تولید آثار مرتبط با فرهنگ و مطالعات پایداری، معرفی رشادت‌های صورت گرفته در سرزمین «مجاهدت‌های خاموش»، ترویج فرهنگ «ایثار و شهادت» کمیته جشنواره و مسابقات کنگره مسابقه کتاب‌خوانی ۳ اثر از آثار مرتبط با موضوع انقلاب و دفاع مقدس در استان کردستان را طرح و اجرایی می‌کند.

مسئول کمیته جشنواره و مسابقات کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان با اشاره به رشادت‌های بزرگی که در این استان توسط مهاجرین و انصار صورت گرفته است، گفت: متاسفانه در برابر تمامی دلاورمردی‌ها و رشادت‌های زنان و مردان این دیار در بحث تولیدات مکتوب و ثبت و ضبط خاطرات علی‌رغم کارهای خوبی که صورت گرفته است، تا رسیدن به نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم و این فراخوان می‌تواند ضمن معرفی آثار ارزشمند تولید شده توجه نویسندگان استان را به فعالیت بیشتر در این زمینه جلب کند و شاهد تحول خوبی در این بخش باشیم.

کتاب های معرفی شده

وی در خصوص کتاب‌های معرفی شده در این فراخوان گفت: سه کتاب برای این مسابقه در نظر گرفته شده است که هر یک می‌تواند ضمن بازآفرینی خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس و معرفی فرماندهان، ایثارگران و انقلابیون استان اقدامات نظام اسلامی را در توجه به استان کردستان به تصویر درآورد.

مرادی گفت: کتاب «نقشه‌های خاکی» زندگی نامه شهید والا مقام محمدامین رحمانی از پیشمرگان مسلمان کرد استان که به کوشش علی کلوندی توسط  نشر فاتحان به چاپ رسیده است، دربر گیرنده دوران سخت اوایل انقلاب و اقدامات کور گروهک‌های وابسته به ایادی استکبار و دلاوری فرزندان این آستان در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است.

مسئول کمیته مسابقات و جشنواره کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان افزود: کتاب «محبت پنهان» خاطرات آزاده سرافراز محمدتقی کریمی است که توسط حوزه هنری استان کردستان در نشر پرهیب به چاپ رسیده و در برگیرنده خاطراتی از تلاش عده‌ای نوجوان بیجاری است که به جبهه می‌روند و تعدادی شهید و تعدادی اسیر و جانباز می‌شوند که آقای کریمی یکی از این ۱۳ نوجوان بیجاری است که با قلم خود خاطرات این دوران و زمان اسارت را به تصویر درآورده است.

رئیس حوزه هنری کردستان در خصوص کتاب «ماموستا» نیز گفت: این کتاب یکی از آثار فاخر حوزه تاریخ مناطق کردنشین است که  خاطرات «حاج ملا قادر قادرزاده» امام جمعه پاوه را با قلم توانای علی رستمی که توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است دربر می‌گیرد و می‌تواند برای تاریخ‌پژوهان و پژوهشگران به عنوان سندی معتبر از دوران سخت اوایل انقلاب در این مناطق مورد استناد قرار گیرد.

نحوه شرکت در مسابقه
  • علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند به صورت حضوری با مراجعه به حوزه هنری کردستان به آدرس: خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، تلفنی با شماره تماس ۳۳۲۴۳۶۲۴- ۳۳۲۲۷۱۲۵-۳۳۲۴۳۴۷۹ – با پیش‌شماره ۰۸۷ و درخواست کتاب و اینترنتی دانلود PDF  کتاب با مراجعه به آدرس:  www.Artsanandaj.ir منابع را دریافت کنند.
  • وی افزود: سؤالاتی از متن کتاب طراحی شده که شرکت‌کنندگان باید به این سوالات پاسخ و سپس پاسخنامه را به آدرس دبیرخانه مسابقه واقع در سنندج خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ارسال کنند.

جوایز مسابقه

وی در خصوص جوایز این مسابقه نیز گفت: در این مسابقه به ۴۰ برگزیده مسابقه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران جایزه یک میلیون ریالی اهداء می‌شود و به نفرات اول تا سوم به ترتیب: تندیس کنگره لوح تقدیر و مبلغ ۷ میلیون، ۵ میلیون و سه میلیون ریال اهدا می‌شود.

مرادی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ فروردین‌ماه ۹۸ پاسخنامه‌های خود را به دبیرخانه این مسابقه ارسال کنند.

۲۵ فروردین‌ماه ۹۸ در مراسمی و به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزیدگان معرفی می‌شوند.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان ادبی, فراخوان رایگان

دیدگاه ها