منو

لینک وبسایت این فراخوان فراخوان معرفی تصویرگران جوان ایرانی به براتیسلاوا

فراخوان معرفی تصویرگران جوان ایرانی به براتیسلاوا توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

  • مهلت: ۳۰ آذر ۱۳۹۷

این فراخوان به منظور انتخاب مناسب‌تر تصویرگران شرکت‌کننده در این رویداد بین‌المللی برای شرکت در کارگاه آموزشی تصویرگری دوسالانه‌ی براتیسلاوا منتشر شده است.

معرفی نمایشگاه

  • کارگاه آموزشی برای تصویرگران کشورهای درحال توسعه از جمله برنامه‌های جنبی نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB است که هر دو سال یک بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار  و در آن آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان به نمایش گذاشته می‌شود.
  • این کارگاه به عنوان بنیان‌گذار آن یعنی «آلبین برونوفسکی» نام‌گذاری شده است و دوره بعدی آن نیز در تاریخ ۲۸ مهر تا ۳ آبان ۱۳۹۸ در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.
  • نمایشگاه براتیسلاوا همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا، هر دو سال یک‌بار امکان رویارویی تصویرگران با یک‌دیگر و شرایطی را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند.
  • از وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana به عنوان برگزار کنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره نام برده شده است.

چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

در این فراخوان جهت معرفی تصویرگران جوان ایرانی به براتیسلاوا از تصویرگران با سن کم‌تر از ۳۰ سال و مسلط به زبان انگلیسی دعوت شده است تا آمادگی خود را برای شرکت در این کارگاه، با ارسال مشخصات و نمونه کارهای تصویرگری خود به بخش کتاب اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون اعلام کنند.

انتخاب آثار و اعزام هنرمندان

  • انتخاب و معرفی تصویرگران ایرانی برای شرکت در کارگاه تصویرگری دوسالانه‌ی براتیسلاوا با نظر مشترک سه سازمان و انجمن تخصصی کودک و نوجوان صورت می‌گیرد و آخرین مهلت برای ارسال آثار و مشخصات علاقه‌مندان ۳۰ آذر ۱۳۹۷ تعیین شده است.
  • در همین حال پس از بررسی‌های لازم از میان علاقه‌مندان یک یا دو تصویرگر برای اعزام به این کارگاه انتخاب می‌شوند.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان بین المللی, فراخوان تصویرسازی

دیدگاه ها