منو

صفحه فراخوان جشنواره فراخوان معرفی تصویرگران جوان ایرانی به براتیسلاوا

■ مهلت: ۱۲ دی ■

فراخوان معرفی تصویرگران جوان ایرانی به براتیسلاوا منتشر شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک و انجمن تصویرگران ایران به منظور انتخاب مناسب‌تر تصویرگران شرکت‌کننده در این رویداد بین‌المللی، فراخوانی را با موضوع انتخاب تصویرگران برتر جهت شرکت در این کارگاه آموزشی منتشر کردند و کمیته‌ای مشترک را برای این اقدام تشکیل دادند. در این فراخوان از تصویرگران جوان با سن کم تر از ۳۰ سال و مسلط به زبان انگلیسی دعوت شده است تا آمادگی خود را برای شرکت در این کارگاه، با ارسال مشخصات و نمونه کارهای تصویرگری خود به دفتر کتاب اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون اعلام کنند. آخرین مهلت برای ارسال آثار  و مشخصات علاقه‌مندان ۱۲ دی ۹۵ تعیین شده است.
پس از آن نیز از میان علاقه‌مندان یک یا دو تصویرگر جهت اعزام به این کارگاه انتخاب می‌شوند.
بر اساس این گزارش کارگاه آموزشی برای تصویرگران کشورهای درحال توسعه از جمله برنامه‌های جنبی نمایشگاه بین‌المللی تصویرگری براتیسلاوا BIB که هر دو سال یک بار در شهر براتیسلاوا، پایتخت جمهوری اسلواکی، برگزار می‌شود و در آن آثار تصویرگران کتاب‌های کودکان به نمایش گذاشته می‌شود.
این کارگاه به عنوان بنیان‌گذار آن یعنی «آلبین برونوفسکی» نام‌گذاری شده است و دوره بعدی آن نیز در تاریخ ۱۸ تا ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ در شهر براتیسلاوا برگزار خواهد شد.
نمایشگاه براتیسلاوا همگام با اهداف یونسکو، دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا، هر دو سال یک‌بار امکان رویارویی تصویرگران با یک‌دیگر و شرایطی را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند.
از وزارت فرهنگ جمهوری اسلواکی، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواکی و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana  به عنوان برگزار کنندگان و حمایت‌کنندگان مالی این جشنواره نام برده شده است.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات هر یک از خدمات زیر، روی آن کلیک کنید

 

دسته بندی ها: فراخوان هنری

دیدگاه ها