جستجو

فراخوان نخستین مسابقه طراحان جوان آسیا در ایران منتشر شد.

■ مهلت: ۱۸ دی ۱۳۹۶ ■

■ دانشجویان گرامی هدف از این مسابقه ارائه طرح های خلاق و نوآور شما عزیزان در طراحی ساختمانهای مختلف با کاربری های متفاوت می باشد که برای آیندگان در نظر گرفته شده است. شعار مسابقه تو برای فردا(زندگی آینده بر اساس پیش بینی امروز)تعریف شده است. در یک جامعه در حال پیشرفت و رو به رشد پیش بینی نیازهای آینده ضروری است و براساس نیازهای هر شهروند و نیازهای گروهی خاص و نیازهای کل جامعه، چگونه می توانیم زندگی آینده را در طرح های خود پیش بینی کنیم؟ چگونه یک نفر در جایگاه یک طراح آینده نگر ،می تواند ساختار و فضایی را به وجود آورد که نیازهای فردا را برآورده کند؟ و چگونه آن طرح خواهد توانست در صورت تغییرات احتمالی در سال های آینده خود را تطبیق دهد؟ در حقیقت با آینده نگری ما می توانیم روش زندگی،کار کردن ، بازی کردن و تقابل با محیط را در سال های پیش رو پیش بینی کنیم. در هر دوره شگفتی ها و سازه های عظیمی وجود دارد که بیانگر دید به آیندهء طراح آن می باشد. همچنین باید به این شناخت دست یابیم که در عین خلق هدفمند یک ساختار با آجر و ملات (کالبد بنا)، احساس و روحی که متعاقبا در آن دمیده شده (کاربری) را مد نظر قرار دهیم. یک شاهکار معماری طراحی نمایید که الهام گرفته از زندگی آینده بوده و بسیار فراتر از فضا و محیط ساخته شده باشد. چگونه ساکنان آینده با ساختار طراحی شده توسط شما ارتباط برقرار خواهند کرد؟بگذارید طراحی شما مسائل و مشکلات مربوط به ساکنان جامعه آینده را حل نماید . با توجه به رخداد زلزله اخیر در ایران شما می توانید طرحهای خود را به ارائه راهکارهای مقابله با زلزله اختصاص دهید همچنین شما می توانید نسبت به موضوعات مختلف بناهایی با کاربری های مختلف مانند دانشگاهها بیمارستانها ادارات و بناهای مسکونی و سایر را در طرحهای خود اتخاب نمایید.

≡ موضوع مسابقه

  • ■ خلاقیت و نوآوری در طراحی ساختمان ها به انتخاب دانشجویان با کاربری های مختلف برای آیندگان

≡ مراحل طراحی

■ دانشجویان گرامی می توانند ساختمانهایی با کاربری های مختلف طراحی نمایند.سایت مورد نظر شما می تواند واقعی یا فرضی باشد و حد اکثر فضایی که برای طراحی در نظر گرفته شده است ۳۰۰۰۰ متر مربع است طرح شما می بایست در ۲ یا حداکثر ۴ شیت ارائه شود. A2 سایز شیت ها شیت ها بصورت عمودی طراحی شوند. در بخش بالا و کنار شیت ها نام پروژه ،کاربری،کانسپت و محل ذکر شود. روش کاروتحقیق و توضیحات طرح آینده نگر شما در بخش بالای شیت ها طبق نمونه ارایه شده ارایه شود. سایر موارد شامل پلان سایت و پلان های ارایه شده چیدمان و نماها به همراه تصاویر به انتخاب و سلیقه دانشجویان در ابعاد مختلف در شیت ها قرار گیرند. دانشجویان همچنین می توانند از طراحی دستی و اسکیس برای نمایش طرح خود استفاده نمایند. در بخش استفاده از رنگها برای پروژه خود شما می بایست رنگ های مورد نظر را از بخش منابع انتخاب طبق نمونه ارایه شده استفاده نمایید. کلیه شیت ها و طراحی های خود را در یک سی دی به آدرس دبیر خانه ارسال فرمایید و شما می توانید برای اطمینان از دریافت با شماره اعلام شده تماس حاصل فرمایید. در ادامه توضیحات جامع برای طراحی ارایه میگردد: الف : مفهوم طرح : در مفهوم طرح می بایست به سئوالات مطرح شده پاسخ مناسبی داده شود و موارد ذیل در مفهوم طراحی مد نظر قرار گیرند ۱ – مفهوم طرح شما که اثبات کننده و نشان دهنده آینده در طراحی برای حل کردن مشکلات آینده می باشد کدام است؟و چگونه به جوامع بشری کمک خواهد کرد؟ ۲ – جنبه های زیست محیطی و جامعه شناختی که ممکن است در آینده به رفاه انسانی کمک کند و باعث ارتقاء کیفیت زندگی شود درکدام بخش طرح شما مد نظر قرار گرفته است؟ ۳ – تاثیر طرح شما بر محیط زیست براساس مفهوم طرح ،تعمیر و نگهداری، مصرف انرژی ،آب و مدیریت زباله ها چیست؟ ۴ – به نظر شما مولفه کلیدی که باید در طرح های آینده وجود داشته باشد کدام است؟ ب: مراحل تحقیق در بخش تحقیق به موارد ذیل می بایست توجه شود : ۱- محتوای تحقیق شما باید به خوبی سازمان یافته باشد و به طور مناسب با توضیح مختصر برای مخاطب قابل درک باشد. ۲- شما می توانید از جدول برای نمایش برخی از داده ها استفاده نمایید. ۳ – توضیحات مفهوم طرح شما باید شامل حداکثر ۱۰۰۰ کلمه باشد. در بخش روش تحقیقات همچنین شما می بایست به سئوالات ذیل پاسخ دهید : روش تحقیق شما چیست؟ چه کسی منبع اصلی اطلاعات شما در طول تحقیق بود؟ چه سوالاتی را در طول تحقیق خود در نظر گرفتید؟ آیا روش تحقیقی که استفاده کردید قوی بود؟ از یافته های تحقیق خود چه آموختید؟ موضوعاتی که باید مد نظر داشت خلاقیت آیا طرح شما در اجرا اصالت دارد؟ کارایی آیا طرح شما قابلیت اجرایی داشته و قابلیت بهره وری تجاری دارد؟ راحتی آیا طرح شما آسایش ساکنین را فراهم می آورد؟ تداوم آیا طرح شما می تواند بر زمان غلبه کرده و تداوم یابد؟ هدف آیا طرح شما می تواند با موفقیت یک نیاز را برآورده سازد؟آیاهدفمند است؟ قلب جامعه آیا طرح شما نیاز های جامعه اطرافش را برآورده می سازد؟ طرح سبز آیا طرح شما در اجزای مقاوم و دوستدار محیط زیست ساخته شده که بتواند زیبایی کره زمین را حفظ نماید؟

 

■ رنگ های پروژه در پروژه باید از طیف رنگ و محصولات شرکت رنگ نیپون استفاده شود. برای دستیابی به کد های رنگی و محصولات لطفا فایل را از بخش منابع در فهرست دانلود نمایید. نام و کدهای رنگ ها و محصولات استفاده شده در طرح خود را به صورت دقیق طبق نمونه رو به رو مشخص نمایید.

■ معیار های داوری معیارهای زیر ۷۰% کل نمره را تشکیل می دهند، ۳۰ % مابقی مربوط به جلسه ارائه حضوری خواهد بود. ۳۰%توضیحات مفهوم طرح بخش نوشتاری اولین جز شیت خواهد بود که توسط داوران مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ۲۵% طرح سبز و دوست دار محیط زیست آب و هوا ، انرژی و آب نشان دادن استفاده بهینه از انرژی و دیگر منابع جهت کاهش بار و افزایش کارایی و بهره وری و استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر مصالح ساختمانی و محیط اکولوژیک نشان دادن استفاده از مصالح دوستدار محیط زیست و استفاده از روش های ساخت در جهت کاهش آلودگی محیطی ۲۵%خلاقیت طراحی کارآمدی طراحی باید برای استفاده مورد نظر مناسب باشد و تاثیر مثبتی بر جامعه داشته باشد. تفکیک فضا طراحی مناسب و تفکیک فضاهای مجزا به نحوی که متناسب با نیاز مختص خود بوده با تاکید بر اصول آنترومتریک و ارگونومیک تعریف دوباره فضا ۲۰% استفاده از رنگهای نیپون لازم به ذکر است قبل از رونمایی طرحها هیات داوران از بین طرحهای ارسال شده ۱۰ طرح را انتخاب و نسبت به مصاحبه حضوری اقدام خواهند کرد و طرح های منتخب در روز مراسم ( ۹۶/۱۰/۲۷) رونمایی و به برندگان جوایز اهدا خواهد گردید.

≡ ثبت نام

■ دانشجویان گرامی برای شرکت در مسابقه کافیست فرم ثبت نام را از بخش پایین دانلود نمائید و پس از تکمیل به همراه یک سی دی یا دی وی دی از موارد خواسته شده به آدرس دبیرخانه مسابقه پیش از موعد مقرر (۱۸ دی ماه ۱۳۹۶) ارسال نمائید.در صورت هرگونه پرسش شما می توانید با تلفن تماس اعلام شده در بخش ارتباط با ما تماس حاصل فرمائید

دانلود فرم

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه