جستجو

فراخوان نظرخواهی از کارشناسان جهت بازنگری در لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان کشور منتشر شد.

■ مهلت: اسفند ۱۳۹۶ ■

با توجه به ضرورت بازنگری قانون نظام مهندسی ساختمان و در راستای تأکید وزیر راه و شهرسازی بر لزوم بازنگری در نظام مهندسی ساختمان و سیستم نظام فنی اجرایی کشور و تلاش برای یکپارچگی نظام مهندسی ساختمان کشور، لایحه قانون نظام مهندسی ساختمان کشور برای نظرخواهی کارشناسان منتشر می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با توجه به گذشت دو دهه از تصویب قانون نظام مهندسی ساختمان و درخواست کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برای اصلاح قانون و در راستای تأکید وزیر راه و شهرسازی به ناکارآمدی سیستم مهندسی کشور، لایحه قانون نظام مهندسی ساختمان از سوی معاونت مسکن و ساختمان مورد آسیب شناسی قرار گرفت و با درس آموزی از تجربه های جهانی و انجام مطالعات تطبیقی و پس از طی کردن فرایند پژوهشی دو ساله و ارائه لایحه آن به دولت، اکنون برای نظرخواهی جامعه مهندسی کشور ، اساتید و سایر فعالین حوزه صنعت ساختمان کشور منتشر می شود.

*************************************

برای دریافت متن لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان کشور اینجا را کلیک کنید.

**************************************

در ضرورت و اهمیت تهیه لایحه قانون جدید نظام مهندسی ساختمان کشور باید گفت ؛ شکل گیری و تحول قوانین در هر جامعه بازتاب نیازمندی های آن در ایجاد چارچوب های مشخص برای انتظام بخشی زندگی مردم در حوزه های مختلف است. در واقع هدف از وضع این قوانین، تبیین معیارهایی است که رابطه حقوقی تضمین شده ای را میان افراد جامعه از یک سو و نظارت بر تحقق آن توسط حاکمیت را، از سوی دیگر تعریف نماید.

لذا مهمترین شاخصه های ماندگاری قوانین را می توان در بسط عدالت اجتماعی، صیانت از حقوق شهروندی، انعطاف و انطباق پذیری آن با شرایط جامعه در طول زمان، تضمین منافع ملی، عدم مغایرت با قوانین دیگر، و نهایتا”جامع و مانع بودن آن دانست، حال با توجه به انتقادهای وزیر راه و شهرسازی به دو سیستم نظام فنی و اجرایی کشور و ساختار نظام مهندسی ساختمان و نیز نقد مسئولان و مدیران در خصوص روند ساخت و ساز کشور، طی سال های اخیر معاونت مسکن و ساختمان اقدام به تهیه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی و آیین نامه کنترل ساختمان کرده تا بدین وسیله گامی برای اصلاح برداشته شود.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه