جستجو
زیباسازی شهر تهران

فراخوان مسابقه دیوارنگاری تهرانشهر نقاشی توسط شهرداری تهران منتشر شد.

■مهلت: ۱۲ بهمن ■

سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای مأموریت های خود نسبت به ارتقاء کیفیت هنری و منظر شهری و ساماندهی بصری و زیباسازی فضاهای شهری و کمک به رشد فرهنگ تصویری شهروندان، فراخوان “طراحی دیوارنگاری تهرانشهر نقاشی”جهت تأمین طرح به شرح زیر را اعلام می‌نماید. از هنرمندان هنرهای تجسمی و سایر گرایش های هنری مرتبط دعوت می شود ایده ها و طرح های خود را بر اساس ویژگی‌های زیر به مدیریت نقاشی دیواری این سازمان ارائه نمایند.

رویکرد اصلی این فراخوان در جهت تأمین طرح برای ساماندهی بصری دیوارهای شهری است که دارای نقاشی دیواری نامطلوب هستند یا وضعیت فرسودگی و تخریب نمای نامناسب در فضای شهری به صورت محوری یا مجموعه‌ای دارند.

ویژگی ایده ها و طرح های ارسالی:

۱-    ضرورت دارد ایده های پیشنهادی برای این فراخوان در راستای پیرایش و آرام سازیمنظرشهری تهران در قالب طرح های نوآورانه و خلاق برای جداره های نامناسب و فرسودهارائه شود.

۲-    با توجه به تنوع و تکثر دیوارهای فرسوده در محورهای شهری و اندازه های متغیر، امکان تعیین، معرفی و فهرست کردن آنها در مرحله فراخوان برای طراحی و جانمایی وجود ندارد. بنابراین لازم است ایده ها و طرح های ارائه شده هنرمندان امکان و قابلیت توسعه و گسترشبر روی دیوارهای متنوع و متراژ بالا را دارا باشد.

۳-    لازم است طرح های پیشنهادی از مخاطب پذیری بالایی برخوردار بوده و قابلیت اجرا در فضای شهری با تکنیک رنگ اکریلیک را داشته باشد.

۴-    طرح ها و ایده های پذیرفته شده ، توسط شورای هنری پس از داوری مرحله اول برای جانمایی روی دیوارهای پیشنهادی سازمان توسط هنرمندان و زیر نظرگروه مشاور و ناظر طرح ها برای مناسب سازی در فضای شهری توسعه و ویرایش خواهند یافت.

۵-    زمان بندی حضور هنرمندان در جلسات جانمایی و مناسب سازی آثار زیر نظر گروه مشاور و ناظر طرح ها ، از تاریخ ۱۸ الی ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۵ بوده و غیرقابل تغییر و تمدید است. هنرمندانی که در این زمان اقدام به بازدید میدانی از موقعیت های شهری معرفی شده و جانمایی طرح های خود ننمایند از فهرست آثار و هنرمندان پذیرفته شده در این فراخوان حذف خواهند شد.

۶-    در صورت دارا بودن ویژگی‌های هنری و امکان توسعه و مناسب‌سازی برای فضای شهری، شورای هنری حداکثر ۲ طرح از هر هنرمند را برای اجرا در سطح شهر انتخاب خواهد کرد. تصمیم گیری درباره ی محل اجرا و متراژ هر اثر توسط گروه مشاور و ناظر طرح ها صورت خواهد گرفت.

شرایط عمومی فراخوان:

۱-    بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد طرح ها به عهده شورای هنری نقاشی دیواری است.

۲-    طرح های ارسالی هنرمندان پس از داوری به هنرمندان عودت داده نخواهد شد .

۳-    رعایت کلیه قوانین مربوط به حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده آثار بوده و پاسخگویی به کلیه عواقب قانونی آن بر عهده ارائه کنندگان آنها می باشد.در صورتی که در هریک از مراحل ارائه طرح، مراحل مختلف کارشناسی و داوری و حین یا پس از اجرای طرح ها، عدم اصالت طرحی محرز شود طبق نظر شورای هنرینقاشی دیواری و مدیران مربوطه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.

۴-    هنرمندانی که تمایل به اجرای طرح های خود نداشته باشند پس از مناسب سازی و جانمایی طرح های خود می توانند نسبت به واگذاری اجرای آنها به مدیریت نقاشی دیواری سازمان اقدام نمایند. در این صورت به تشخیص شورای هنری نقاشی دیواری حق الزحمه طراحی و جانمایی آن به صاحب اثر پرداخت خواهد شد.

۵-    سازمان زیباسازی مجاز است برخی از آثار پذیرفته را در سال ۹۵ اجرا نکند و اجرای آن را به زمان دیگری موکول کند.

۶-    تعداد طرح های پیشنهادی از سوی هنرمندان برای این فراخوان حداکثر ۱۰ اثر می باشد

۷-    در صورت دارا بودن ویژگی های هنری و امکان توسعه و مناسب سازی برای فضای شهری، شورای هنری حداکثر ۲ طرح از هر هنرمند را برای اجرا در سطح شهر انتخاب خواهد کرد.

زمان و نحوه تحویل آثار :

  • طراحان محترم می توانند با مراجعه حضوری به دبیرخانه، آثار خود را در تاریخ های ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۵ تحویل دهند؛ پس از ساعت ۱۵ روز ۱۲ بهمن، به هیچ عنوان طرحی از مراجعه کنندگان تحویل گرفته نمی شود.

الف) پرینت در قطع A3 در فرم چیدمان خواسته شده، با کیفیت بالا از هر طرح

ب) فایل طرح پیشنهادی با فرمت jpgدر ابعاد A3 با وضوحdpi ۳۰۰

  • ارائه پرینت فرم تکمیل شده ثبت نام با امضای هنرمند. (برای دریافت و تکمیل فرم ثبت نام اینجا راکلیک کنید.)

هیئت داوران :

خسرو خسروی، کیانوش غریب‌پور، کاظم چلیپا، علی ذاکری، محمد علی بنی‌اسدی، محمدرضا قربانی‌اقدم

گاه شمار فراخوان:

مهلت ثبت نام و ارسال آثار : ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه

تاریخ داوری آثار: ۱۴ بهمن ماه

اعلام نتایج: ۱۵ بهمن ماه

برگزاری جلسات ویرایش و جانمایی طرح ها: ۱۸ الی ۲۵ بهمن ماه

  • مهلت ارسال آثار و تاریخ برگزاری جلسات جانمایی آثار غیرقابل تمدید بوده و هنرمندانی که در این زمان اقدام به بازدید میدانی از موقعیت های شهری معرفی شده و جانمایی طرح های خود ننمایند از فهرست آثار و هنرمندان پذیرفته شده در این فراخوان حذف خواهند شد.

دبیرخانه:

خیابان مفتح جنوبی، نبش کوچه شیرودی پلاک ۲، سازمان زیباسازی ،طبقه سوم، معاونت فرهنگی و هنرهای شهری، مدیریت نقاشی دیواری

 

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه