جستجو

فراخوان نمایشگاه هشتمین دوره جایزه عکس شید منتشر شد.

■ مهلت: ۲۲ دی ۱۳۹۶ ■

■ شید (به معنای نور و روشنایی) یک جایزه مستقل و تخصصی عکاسی است که هر سال به یک عکاس در حوزه عکاسی مستند اجتماعی اعطا می‌شود.

■ نمایشگاه هشتمین دوره جایزه عکس شید بهمن‌ماه سال جاری در «گالری راه ابریشم» برگزار می‌شود و نیوشا توکلیان، مهدی وثوق‌نیا، آرش خاموشی و روشن نوروزی کیوریتورهای این نمایشگاه خواهند بود. در مرحله نهایی، برنده جایزه عکس شید از میان مجموعه‌های نمایشگاه توسط هیات داوران انتخاب خواهد شد.

آیین نامه هشتمین جایزه عکس شید

– همه‌ی عکاسان آماتور و حرفه‌ای از سراسر جهان می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند.

– تنها «مجموعه عکس» در ژانر «مستند اجتماعی» پذیرفته می‌شود.

– مجموعه عکس‌هایی پذیرفته می‌شوند که در محدوده جغرافیایی ایران عکاسی شده باشند. در مورد مجموعه عکس‌های مستندی که درخارج از کشور عکاسی شده‌اند، آثاری پذیرفته می‌شوند که موضوع آن‌ها بطور مستقیم با «ایران» یا «ایرانیان» در ارتباط باشد.

– مجموعه عکس‌ها باید در دو سال اخیر عکاسی شده باشند. در مورد مجموعه‌های بلند مدت که در بازه‌ی زمانی بیش از دو‌سال گذشته عکاسی شده‌اند، باید فریم یا فریم‌هایی از سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ وجود داشته باشد که به تکمیل مجموعه کمک کند.

– هر عکاس حداکثر با یک مجموعه عکس شامل ۷ تا ۱۵ فریم عکس می‌تواند در جایزه شید شرکت کند.

– عکاسان علاقه‌مند باید آثارشان را به ایمیل دبیرخانه شید (info@sheedaward.ir) ارسال کنند.

– آثار باید بصورت Jpeg ارسال شوند و اندازه ضلع بزرگ حداقل ۱۵۰۰ پیکسل باشد. ترتیب اولویت عکس‌های یک مجموعه بر اساس نامگذاری فایل‌ها خواهد بود.

– مجموعه‌ها باید شامل متنی شامل عنوان و توضیحات کلی مجموعه و زیرنویس عکس (کپشن) برای تک تک عکسهای ارسال شده باشد. عنوان، توضیحات و زیرنویس هر مجموعه باید در قالب یک فایل WORD داخل فولدر عکس‌ها ارسال شود. مجموعه‌هایی که فاقد این اطلاعات باشند بررسی نخواهند شد.

– علاوه بر مجموعه عکس ارسالی، هر عکاس باید اطلاعات تماس خود شامل نام و نام خانوادگی، شماره تماس و آدرس خود را نیز ضمیمه ایمیل کند.

– دستکاری و ویرایش ساختاری در عکس‌ها مجاز نیست و عکاسان تنها می‌توانند در حد استانداردهای پذیرفته شده عکاسی مستند و فتوژورنالیسم اقدام به ویرایش و ادیت عکس‌ها بکنند. ویرایش عکس باید بگونه‌ای باشد که امانت و صداقت در محتوا و زمینه‌ی عکس حفظ شود و به اصالت تصویر خدشه وارد نکند. هیچگونه ترفندی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش نماید مورد قبول نیست. اصلاح رنگ، کنتراست، تیرگی و روشنی، کراپ در عکس‌ها در حدی که اصالت عکس را تغییر ندهد قابل قبول است. تشخیص نهایی این مساله به عهده هیات انتخاب و داوران است.

– تمامی عکاسانی که آثارشان به مرحله نهایی راه یابد، موظف هستند اصل فایل (عکس خام خروجی دوربین) را برای هر فریم تحویل دهند تا مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین ممکن است دبیرخانه به منظور کنترل عکس‌ها، فریم‌های قبل و بعدی عکس ارائه شده را نیز از عکاس درخواست کند. در غیر این صورت اثر از ادامه داوری حذف خواهد شد.

– ارسال اثر توسط عکاس و شرکت در جشنواره به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله‌ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده است.

– عکاسان باید مجموعه عکس‌های خود را حداکثر تا پایان ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ از طریق ایمیل شید ارسال کنند. با پایان مهلت هیچ مجموعه‌ای پذیرفته نخواهد شد. مهلت ارسال آثار تحت هیچ شرایطی تمدید نمی‌شود.

– هیات انتخاب تصمیم گیرنده نهایی برای حضور یک مجموعه در بخش نمایشگاهی است.

– ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره و تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی نشده به عهده برگزارکننده است.

– گاهشمار: آخرین مهلت ارسال آثار: ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ (مهلت ارسال آثار تحت هیچ شرایطی تمدید نخواهد شد)

جوایز: جایزه شید شامل تندیس شید، لوح تقدیر و یک سکه بهار آزادی است که به انتخاب هیات داوران به یک عکاس اعطا می‌شود.

کیوریتورهای نمایشگاه (هیأت انتخاب): نیوشا توکلیان، مهدی وثوق‌نیا، آرش خاموشی و روشن نوروزی

هیأت داوران: متعاقبا اعلام خواهد شد

ایمیل دبیرخانه: info@sheedaward.ir

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه