جستجو

فراخوان نهمین جشنواره بین المللی کارتون توریسم ترکیه سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

■ مهلت: ۹ مهر ۱۳۹۶ ■

هدف این مسابقه که برای اولین بار از سال ۲۰۰۹ برگزار شده، بررسی توریسم و ابعاد مختلف آن به عنوان یکی از بزرگترین بخش های اقتصادی اجتماعی جهان کنونی است. همچنین در این مسابقه کاریکاتوریستها به جوانب مختلف مسافرت در رابطه با تجارب و تعامل مسافران در طول سفرشان می پردازند. در این راستا، هدف اصلی این مسابقه عبارت است از بررسی کاریکاتورانه موضوعات، پیشرفت ها و تجارب صنعت توریسم در زمینه های اقامت، حمل ونقل، خوراک، نوشیدنیها، تفریح، گردش، بازدید از موزه ها، محیط زیست، روابط بین ساکنین محلی و توریست ها.این مسابقات بصورت سالانه برگزار شده و تمام کاریکاتوریست های  حرفه ای و مبتدی از سراسر جهان می توانند در این رقابت شرکت کنند. در حدود ۲۴۰ اثر پذیرفته و برگزیده شده در کتاب کاریکاتور چاپ خواهد شد. مراسم اعطای جوایز در شهر آنتالیای ترکیه برکزارمی گردد.

■ موضوع مسابقه
تعطیلات از گذشته تاکنون

■ بخش های مسابقه
کارتون کارتونیستهای جوان: این دسته شامل آثار کارتونیستهای هفده سال و بالاتر میباشد. هنگام ارسال آثر باید رده مشخص شود جایزه بزرگ، جوایز دوم و سوم و جایزه پروفسور آتیلا اوز وچهار جایزه دیگر در این بخش  اعطا خواهد شد و کارتونهای فینال در آلبوم چاپ خواهد شد.
کارتونیستهای نوجوان: این رده شامل کارتونیستهای شانزده سال و کمتر می باشد. هنگام ارسال رده مشخص شود.جایزه بزرگ و شش جایزه دیگر در این بخش ارایه می شود. کارتونهای فینال در آلبوم چاپ خواهد شد.

■ شرایط شرکت در مسابقه
≡ این مسابقه از طرف اکادمی اناتولیا توریسم ترتیب داده شده است.
≡ هر هنرمند می تواند حداکثر با سه اثر شرکت کند.
≡ آثار ارسالی به این مسابقه باید بصورت اصل، چاپ دیجیتالی و یا چاپ کامپیوتری باشد. مسابقه محدودیت تکنیک نداشته و کاریکاتورها می توانند در انواع سبک ها، اعم از رنگی و یا سیاه سفید ارسال شوند. امضای هنرمند روی اثر الزامی می باشد.
≡ شرکت کننده گان می بایست در پشت آثارشان، نام، نام خانوادگی و آدرسشان را بنویسند. همچنین بایست فرم اطلاعات شرکت کننده که در زیر صفحه ثبت نام قرار دارد تکمیل کرده و به همراه آثارشان ارسال کنند.
≡ آثاری که در سایر مسابقات شرکت کرده ولی جایزه ای دریافت  نکرده اند نیز می توانند در مسابقه شرکت کنند.
≡ کاریکاتورهایی که به این مسابقه ارسال می‌شوند، قابل چاپ در هرگونه کتاب، کاتالوگ، بروشور، کارت‌پستال، وب‌سایت‌ و سایر انتشارات مربوط به آکادمی گردشگری آناطولی هستند. به جز موارد ذکر شده، کلیه حقوق نشر متعلق به صاحب‌اثر خواهد بود.
≡ کاریکاتورهایی که پس از اولین ارزیابی انتخاب و معرفی خو اهند شد، از اول تا نهم ژانویه  ۲۰۱۸ معرفی می شوند.  به اعتراضات  در تاریخ اول تا نهم ژانویه  ۲۰۱۸ رسیدگی خواهد شد.
≡ برخی از آثار منتخب بصورت البوم منتشر می شود. نسخه ای از این آلبوم  به صاحبان آثار ارسال خو اهد شد.
≡ هیچ یک از آثار ارسالی شده اعم از اینکه موفق به کسب رتبه شده و یا در آلبوم  چاپ یا نشده اند،  به صاحبان اثر عودت نخواهند شد.
≡ شرکت کاریکاتوریستها در این مسابقه به معنی قبول تمامی شرایط مسابقه است.
≡ کاریکاتورها، هم از طریق پست و هم از طریق سیستم ثبت آنلاین کاریکاتور، قابل ارسال هستند.
≡ مهلت نهایی ثبت نام تا تاریخ ۹ مهر ۱۳۹۶ می باشد.
≡ آثار قابل ارسال به ادرس زیر می باشند:
Nazmi KOZAK
Anadolu University,
Faculty of Tourism
Yunus Emre Campus,
۲۶۴۷۰ Eskisehir/TURKEY

■ ارسال کاریکاتور
≡ برای ارسال اثر روی این لینک کلیک کنید.

■ مدال ها

کاریکاتوریست‌های رده بزرگسال
جوایز مقام‌ها
۳۰۰۰ دلار آمریکا نفر اول
اقامت ۲ نفر به مدت ۵ روز در هتل ۵ ستاره All inclusive در ترکیه نفر دوم
اقامت ۲ نفر به مدت ۵ روز در هتل ۵ ستاره All inclusive در ترکیه نفر سوم
۱۵۰۰ دلار آمریکا جایزه مخصوص پروفسور آتیلا اوزر
مدال یادبود
کاریکاتوریست‌های رده جوانان
جوایز مقام‌ها
۱۵۰۰ دلار آمریکا نفر اول
مدال جایزه موفقیت (۲ نفر)
 

این مسابقات که همه ساله برگزار می شود، پذیرای هنرمندان کاریکاتوریست آماتور و حرفه¬ای است. از بین شرکت کنندگان صد اثر به دور نهایی راه پیدا می کند که این آثار در کتاب کاریکاتور به چاپ می رسد. مراسم اهدای جوایز در استامبول برگزار می شود. این مسابقات با کمک وزارت فرهنگ و توریسم جمهوری ترکیه برگزار می شود.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه