جستجو

فراخوان چله سرود انقلاب توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی منتشر شد.

■ مهلت: ۵ اسفند ۱۳۹۶ ■

به گزارش فستیوارت بر اساس خبر منتشر شده در تسنیم، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مورد انتشار فراخوان سرود چله انقلاب گفت: سرود و موسیقی از جنس انقلابی، نخستین رشته و شاخه هنری بود که انقلاب را همراهی کرد و با ورود حضرت امام، شاهد بودیم سرود “خمینی ای امام” خوانده شد.

میثم مرادی گفت: هنر موسیقی از این سنخ، در همراهی با انقلاب پیشگام بوده و پس از انقلاب نیز گروه‌های سرود فعال شدند و آثار شاخصی در حوزه حماسی و انقلابی با مضامین انقلابی سروده شد که البته در سال‌های گذشته مقداری این سنت کمرنگ شده است.

مردای ادامه داد: با فراخوان چله سرود انقلاب درصدد هستیم به هویت ملی، دینی و انقلابی نگاهی توامان داشته باشیم.

او ادامه داد: حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی به جهت اثرگذار بودنش در استان، ایده فراخوان سرود چله انقلاب را که به صورت ملی برگزار خواهد شد را، کلید زد. در ذیل این فراخوان از همه گروه‌های علاقه‌مند دعوت شد؛ همچنین ذیل این فراخوان دو قطعه سرود تولید شد: یکی “میهن استوار” سروده «جواد اسلامی» براساس ملودی نوستالژیک آمده موسم فصل ایمان و قطعه دیگر تحت عنوان “انقلاب ما” سروده «راضیه رجایی» و آهنگ سازی «جلیل شریعتمدار»، و در ادامه دعوت کردیم گروه‌های سرود این دو قطعه و سایر قطعات مرتبط با مضامین دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و استکبارستیزی را بخوانند و ویدئوهای خود را ارسال کنند و در نهایت به بهترین اجرا جوایزی اهدا خواهد شد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی داوری آثار را به دو شیوه “عمومی” و “اجرای گروهی” عنوان کرد و ادامه داد؛ شیوه عمومی اجرای سرود در مسیرهای راهپیمایی ۲۲ بهمن، مساجد، مدارس، بوستان ها، میادین اصلی شهر و مکان های خاطره انگیر دوران انقلاب می باشد و اجرای همگانی مختص گروه های مدارس است.

وی ادامه داد، داوری آثار در دو بخش اصلی و جنبی انجام خواهد شد.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه