جستجو

برای شرکت در فراخوان چهارمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب توسط کمیسیون ملی یونسکو، فرصتی کمی باقیست.

■ مهلت: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ■

به منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب خوانی و جلب توجه سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، چهاردهمین دوره “جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب” در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور، برگزار می شود.

لازم به ذکر است که مجموعه فعالیت های فرهنگی- ترویجی مرتبط با کتاب خوانی که با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو- ایران، نهادها و سازمان های فعال در میان روستاییان و عشایر و مشارکت های مردمی اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه ریزی شده است، می تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد.

همچنین برای شرکت در این جشنواره، ضروری است مجموعه فعالیت ها، برنامه ها، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رئیس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه یا متولی طرح های کتاب خوانی، به همراه برگه های تکمیل شده به دبیرخانه استانی جشنواره مستقر در ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها یا به صورت مستقیم به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال شود.

شایان ذکر است که هیئت داوران جشنواره از میان نامزدهایی نهایی،۱۰ روستا یا گروه عشایری برگزیده را به عنوان “دوستدار کتاب” معرفی می کند.

برنامه های ارسالی می تواند شامل مجموعه فعالیت های زیر باشد:

  • اقدامات زیربنایی شامل تاسیس نهادهای مرتبط به کتاب خوانی از جمله کتابخانه، واگذاری زمین، تامین تجهیزات و امکانات زیربنایی
  • فعالیت های ترویجی شامل برگزاری مسابقات، جشنواره ها، نمایشگاه ها و هر فعالیتی که به نحو مبتکرانه و خلاقانه ای به ترویج کتاب و کتاب خوانی بیانجامد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت و دریافت فرم ثبت نام، این فابل را دانلود کنید.

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه