منو

لینک وبسایت فراخوان برگزاری چهارمین دور جایزه یونسکو ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار

فراخوان برگزاری چهارمین دور جایزه یونسکو ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار منتشر شد.

■ مهلت: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ ■

یونسکو با همکاری کشور ژاپن، چهارمین دور برنامه «جایزه یونسکوـ ژاپن در زمینه آموزش برای توسعه پایدار» را اجرا می‌کند. هدف از تدوین این جایزه که در صد و نود و پنجمین نشست شورای اجرایی یونسکو و در چارچوب برنامه عمل جهانی آموزش برای توسعه پایدار (GAP)، تشکیل و طراحی شد، تقدیر از فعالیت‌های شاخصی است که توسط افراد، مؤسسات، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، جوامع محلی و کلیه نهادهای درگیر در امر آموزش برای توسعه پایدار، انجام شده است. مبلغ این جایزه ۵۰۰۰۰  دلار است و به سه نفر برنده هریک به همین میزان، تعلق می‌گیرد.

معیارهای در نظر گرفته شده برای پذیرش طرح‌ها عبارتند از:

۱ـ طرح آموزشی توانسته باشد در فرد و جامعه، جهت دستیابی به توسعه پایدار، تغییر ایجاد کند.

۲ـ جنبه‌های سه‌گانه توسعه پایدار (اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی) هر سه با هم در طرح در نظر گرفته شده باشند.

۳ـ نوآور بودن طرح.

۴ـ مدت زمان اجرای طرح‌ها حداقل باید ۴ سال باشد.

۵ ـ دارای اثربخشی بالا نسبت به هزینه‌های انجام شده باشد.

۶ ـ طرح مورد نظر قابلیت ارزیابی و بازتولید را داشته باشد.

۷ـ طرح مذکور به یک یا بیش از یک حوزه عمل اولویت‌دار برنامه عمل جهانی آموزش توسعه پایدار کمک کرده باشد، که عبارتند از: توسعه سیاست‌ها در زمینه آموزش برای توسعه پایدار، تغییر محیط‌های یادگیری و یاددهی، تقویت ظرفیت‌های آموزشیاران و مربیان، تقویت و بسیج جوانان و تسریع راه‌حل‌های پایدار در سطح ملی.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه لازم است فرم تقاضای مربوطه را در قالب فایل Word تکمیل و حداکثر تا تاریخ ۲۰ فروردین‌ ۱۳۹۷، به نشانی الکترونیکeducation@irunesco.org  (گروه آموزش کمیسیون ملی یونسکو) ارسال فرمایند. برای مشاهده بروشور اطلاعاتی و فرم تقاضا کلیک کنید.

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات هر یک از خدمات زیر، روی آن کلیک کنید

 

دسته بندی ها: جایزه برای آموزش, جایزه بین المللی, فراخوان

دیدگاه ها