جستجو
فراخوان جشنواره ملی- دانشجویی خط و نقاشی‌خط روح الله

فراخوان جشنواره ملی- دانشجویی خط و نقاشی‌خط روح الله منتشر شد.

■مهلت: ۲۵ اسفند■

به گزارش روابط عمومی مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی، این جشنواره با مشارکت معاونت فرهنگی، هنری وارتباطات مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و نیز با هدف اشاعه و ترویج نام، یاد و اندیشه معمار کبیر انقلاب اسلامی، توسعه کمی و کیفی آثار هنری مرتبط با امام خمینی(س)و نیز معرفی ابعاد عرفانی و اخلاقی امام خمینی (س) با تأکید بر بهره‌گیری همزمان شعر و هنر، در سه رشته خطاطی (نستعلیق، شکسته نستعلیق، معلی، ثلث و نسخ)، نقاشی خط و حروف‌نگاری(تایپوگرافی ) برگزار می‌شود.

بر اساس آیین‌نامه و ضوابط مندرج در این فراخوان، ارسال آثار در مرحله نخست صرفاً از طریق پایگاه www.khat.sccir.ir صورت پذیرفته و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۳ اثررا در هر رشته به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید. همچنین، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره، ۲۵اسفندماه سال جاری و اعلام نتیجه اولیه انتخاب آثار، ۲۵ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۶ اعلامشده است.

موضوع جشنواره در بخش خطوط معلی، ثلث و نسخ، شامل؛ نگارش یکی از آیات پرتکراردر ادبیات گفتاری امام راحل عظیم‌الشان(ره) همچون: آیه ۴۶ سوره سبا: “قُلْ إِنَّمَاأَعِظُکُمْ بِوَاحِدَهٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى” و یا آیه۷ سوره محمد(ص): “إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ”وآیات و روایاتی که در کتاب “ولایت فقیه”، و یا “شرح چهل حدیث”مورد استناد ایشان قرار گرفته است، می‌باشد.

همچنین در بخش نقاشی‌خط، نستعلیق و شکسته نستعلیق، نگارش ابیاتی از دیوان شعر امام خمینی(س) محور اصلی است. در بخش حروف‌نگاری(تایپوگرافی)،نیز نگارش عبارت “روح‌الله الموسوی الخمینی” به عنوان موضوع انتخاب شده است.

در این جشنواره که آقایان محمدسعیدنقاشیان، محسن ابراهیمی و عظیم فلاح به عنوان اعضای اصلی هیئت داوران حضور دارند، به نفرات اول تا سوم در هر یک از حوزه‌های رشته خطاطی (نستعلیق،شکسته نستعلیق، معلی، ثلث و نسخ) به ترتیب ۱٫۵سکه بهار آزادی، ۱ سکه بهار آزادی و ۰٫۵ سکهبهار آزادی ، در رشته نقاشی‌خط، به ترتیب ۲ سکه بهار آزادی، ۱٫۵ سکه بهار آزادی و ۱سکه بهار آزادی و در رشته حروف‌نگاری، به ترتیب ۱٫۵ سکه بهار آزادی، ۱ سکه بهارآزادی و ۰٫۵ سکه بهار آزادی اهداء می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال آثار و یا کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی  www.khat.sccir.ir و یا کانال تلگرامی telegram.me/khatruhollah bot مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۱۶-۶۶۹۷۰۶۱۴-۰۲۱ تماس بگیرند

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه