منو

لینک وبسایت فراخوان دهمین کنگره شعر عاشورایی قُروه

فراخوان دهمین کنگره شعر عاشورایی قُروه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قروه منتشر شد.

■ مهلت: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ■

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، شهلا مژده در نشست خبری با خبرنگاران  اظهار داشت: دهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در سال جاری و در سه بخش شعر عاشورایی، بخش ویژه و مقاله برگزار خواهد شد

وی با بیان اینکه بخش شعر عاشورایی اصلی ترین بخش این کنگره می باشد، افزود: در بخش ویژه کنگره هنرمندان می‌توانند شعرهایی با موضوع ایثار و شهادت با تأکید بر شهدای کردستان و شهدای مدافع حرم به سه زبان فارسی، کُردی و تُرکی را به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه خاطر نشان کرد: در این بخش همچنین شاعران می توانند آثار خود را در خصوص شهید محسن حججی و شهدای جوان متمسک به سیره ائمه اطهار (ع) به دبیرخانه ارسال نمایند.

وی افزود:  آشنایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورا با صفات و فضائل حضرت امام حسین(ع) ویاران وفادارش، ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقای سطح کیفی شعر و گسترش هرچه بیشتر آن از اهداف برگزاری کنگره دهم می باشد.

مژده با اشاره به اینکه این فراخوان به بیش از ٢٠٠ نهاد علمی، فرهنگی و هنری در تمام استان‌های کشور ارسال شده است، افزود: اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان قروه و دبیرخانه دائمی سوگواره فرهنگی هنری وادبی آئین های عاشورایی استان کردستان با حمایت معاونت امورفرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان، دهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی را در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال برگزار می کند.

وی با بیان اینکه آثار ارسالی در دو رده جوانان زیر ٣٠  سال و بزرگسالان بالای ٣٠ سال داوری خواهند شد ادامه داد: در هر رده سنی سه قطعه شعر برتر، موفق به دریافت لوح تقدیر و هدایای کنگره می‌شوند.

به گفته مژده ارسال آثار در تمام سبک‌ها و قالب‌های شعری بلامانع است و حداکثرسه قطعه شعر از هر شرکت‌کننده پذیرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش ویژه از هر شرکت‌کننده فقط یک مقاله پذیرفته می‌شود، گفت: موضوعات بخش مقاله‌نویسی در محورهای شناخت هرچه بیشتر جریانات، فرق و مذاهب کلامی و حاکمیت سیاسی زمان ائمه(ع) است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه اظهار داشت: علاقه‌مندان مقالات خود را با موضوع پدیدارشناسی واقعه عاشورا،شهدای حرم و فرهنگ جهادی، نهضت عاشورا از اندیشه تا عمل؛ قمه زنی عشق به عاشورا یا تحریف عاشورا، امام شافعی و نهضت عاشورا، دلایل عاشورا هراسی گروه‌های تکفیری، توانمند سازی نیروی کار در تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی، بررسی آسیب های اجتماعی تاثیر شبکه های اجتماعی بر نسل جوان به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

وی با اشاره به جوایز دهمین دوره کنگره سراسری شعر عاشورایی ادامه داد: در بخش شعر عاشورایی رده جوانان به نفر اول لوح تقدیر ، تندیس جشنوراه و مبلغ ١٠ میلیون ریال؛ به نفر دوم لوح تقدیر ؛ تندیس جشنواره و مبلغ ٨ میلیون ریال و به نفر سوم لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ۶ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

مژده بیان داشت: در بخش شعر عاشورایی رده بزرگسالان نیز به نفر اول لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ١٢ میلیون ریال، به نفر دوم لوح تقدیر تندیس جشنواره و مبلغ ١٠ میلیون ریال و به نفر سوم نیز لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و مبلغ ٨ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به جوایز بخش ویزه اشاره نمود و گفت: در این بخش نفر اول برنده جایزه لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ٨ میلیون ریال خواهد بود و نفر دوم برنده جایزه لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال می شود و به نفر سوم نیز لوح تقدیر و مبلغ ۴ میلیون ریال اهدا می گردد.

به گفته وی در بخش مقاله نیز نفر اول برنده جایزه لوح تقدیر ، تندیس جشنواره و مبلغ ٨ میلیون ریال خواهد شد و به نفر دوم و سوم نیز به ترتیب لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال و ۴ میلیون ریال اهدا می گردد.

مژده با بیان اینکه علاقه‌مندان تا ١٢ مهرماه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند، گفت: ارسال آثار به نشانی کردستان، شهرستان قروه، دبیرخانه دائمی سوگواره فرهنگی هنری و ادبی آئین‌های عاشورایی یا نشانی الکترونیکی @ershadghorve٢٠١۶ یا Ershad-q@mihanmail.ir یا Ghorveh.ershad@yahoo.com میسر است.

وی افزود: شماره تماس ٠٨٧٣۵٢۴٧۴٢٠ و خط همراه ٠٩١٨۵٣٣۴٧٣٧ آماده پاسخگویی به سؤالات علاقه‌مندان است.

به گفته این مسؤول، دهمین کنگره سراسری شعر عاشورایی در نیمه دوم ماه محرم برگزار می‌شود.

 

غیر از آفرینش هنری و ادبی، به دغدغه بیشتر نیاز ندارید. در صورت تمایل، ثبت نام، ترجمه متن یا اطلاعات و وایز هزینه شرکت در فراخوان های بین المللی برای شما انجام می شود.

≡ برای سفارش ترجمه، ثبت نام یا پرداخت هزینه ها از طریق تلگرام، اینجا کلیک کنید.

دسته بندی ها: فراخوان, فراخوان ادبی, فراخوان رایگان

دیدگاه ها