جستجو

فراخوان طراحی پوستر «انسان، سودمندی، زمین» به مناسبت روز جهانی طراحی (هفته گرافیک ۱۴-۷ اردیبهشت ۱۳۹۶) منتشر شد.

■ مهلت: ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ■

بعد از جنگ دوم جهانی شتابزدگی توسعه صنعتی به طرز لجام گسیخته‌ای سراسر جهان را فرا گرفت و در این شتابزدگی طراحی گرافیک نیز نقش مهمی بازی کرد . در روند تغییرات آنچه که فراموش شد ارزش‌های والای انسانی و ایمنی و سلامت محیط زیست در کره زمین است. در این شتابزدگی صنعتی جهانی، سلامت محیط زیست به مخاطره افتاد. آلودگی‌هایی نظیر تولید گازهای گلخانه‌ای، گرم شدن درجه حرارت زمین، افزایش آلودگی هوا و زمین و بحران آب نتایج مسلم این رخداد بود. اکنون طراحی گرافیک در قرن بیست و یکم با وظایفی متعدد روبرو است که مهترین آنها سودمندی اقتصادی با هدف انسان محوری و دوستی با محیط زیست است. طراحان گرافیک با توجه به مسئولیتهای جدید و خطیر خود باید در کاربرد ابزارهایی که در اختیار خود دارند نگاهی متفاوت به تأثیرات فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی شغل و حرفه خود داشته باشند تا جهانی بهتر برای نسل آینده بسازند.

شرایط شرکت در فراخوان:
  شرکت در این فراخوان برای تمامی طراحان گرافیک آزاد است.
هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ پوستر ارسال نماید.
آثار ارسالی باید به صورت عمودی و محتوای آن مربوط به موضوع فراخوان (که در این متن به تفصیل در‌باره آن توضیح داده شده است) باشد.
پوستر‌ها می‌توانند طراحی یک فرد یا یک گروه باشند. لازم است آثار ارسالی متعلق به شرکت کننده باشد، شامل هیچگونه کپیرایت نباشند.
فایل  JPG، (به صورت عمودی)، با رزولوشن ۱۵۰ dpi (که با چاپ اثر در سایز ۱۰۰x۷۰ سانتیمتر هماهنگ باشد) و با مود رنگی RGB
تمام پوسترها باید به ایمیل cac@graphiciran.com ارسال شوند.
انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران در نظر دارد تا آثار برگزیده را در نمایشگاه «انسان، سودمندی، زمین» شرکت دهد. این نمایشگاه به مناسبت هفته گرافیک با همکاری شرکت بهره‌برداری متروی تهران، به نمایش عموم درخواهد آمد. کتابی در مورد این نمایشگاه منتشر خواهد شد که شرکت‌کنندگان برگزیده می‌توانند یک نسخه از آن را به همراه گواهی شرکت در نمایشگاه به صورت رایگان دریافت نمایند.

داوران انتخاب آثار:
مسعود سپهر، ایمان صفایی، بیژن صیفوری، مجید عباسی، علیرضا مصطفی‌زاده

زمان ارسال آثار:
از ۱۴ اسفند ماه ۱۳۹۵ الی ۳۰ فرودین ماه ‌۱۳۹۶، زمان برگزاری نمایشگاه اردیبهشت ۱۳۹۶

آدرس دبیرخانه:

تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان ایرانشهر شمالی، کوچه نوشهر، پلاک ۱۵، واحد۱۰

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه