لوگوی-سایت-768x233-سفید

فراخوان مسابقه عکس «روایت گِل و دِل»

فراخوان مسابقه عکس «روایت گِل و دِل» توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران منتشر شد.

  • مهلت: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش فستیوارت بر اساس خبر منتشر شده توسط روابط عمومی فرهنگ‎سرای رسانه و شبکه های اجتماعی، مسابقه عکاسی «روایت گِل و دِل» در قالب قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان و با هدف به تصویر کشیدن مسئولیت اجتماعی و همدلی مردم و مسئولان در مواجهه با سیل اخیر کشور به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌شود.

سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان سراج، سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، سازمان صدا و سیما، خانه عکاسان ایران، فرهنگ‌سرای ابن‌سینا و شرکت داده گستر عصر نوین (های‌وب) و کانون انجمن‌های صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران از جمله مشارکت‌کنندگان در برگزاری این مسابقه هستند.

ثبت نام در مسابقه از طریق سایت فرهنگ‌سرای رسانه خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند عکس‌های خود را در هفت محور «سیل و امدادرسانی»، «نیروهای مسلح»، «سازمان‌های امدادرسانی»، «رسانه‌ها»، «احساسات و عواطف»، «مسئولیت اجتماعی کودک و خانواده» و «امید به زندگی» به ایمیل فرهنگ‌سرای رسانه بفرستند.

مهلت دریافت و زمان داوری آثار

دریافت آثار مسابقه عکس «روایت گِل و دِل» از ۲۳ اردیبهشت آغاز شده و تا ۲۰ خرداد ماه ادامه دارد. آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، مستقر در فرهنگ‌سرای رسانه، پس از بررسی و تأیید اولیه وارد مرحله داوری شده و فرآیند داوری آثار از ۲۰ تا ۲۵ خرداد ماه انجام خواهد شد.

در جلسات داوری، ۵۰ اثر برتر برای نمایش در نمایشگاه عکس «روایت گِل و دِل» انتخاب می‌شود و در مرحله نهایی داوری، از میان ۵۰ عکس برتر، نفرات برگزیده معرفی می‌شوند. آثار نفرات برگزیده با رضایت کتبی صاحبان آن در یک نمایشگاه به نمایش درآمده و درآمد حاصل از فروش آن صرف امور سیل‌زدگان خواهد شد. مراسم اختتامیه مسابقه روایت گِل و دل همراه با معرفی آثار برتر در تاریخ پنجم تیر ماه برگزار خواهد شد.

علی‌محمد اسماعیلی رییس فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی دبیر جشنواره است و سید احسان باقری، حامد جعفرنژاد، مجتبی کوچکی، حیدر رضایی و سید شهاب‌الدین واجدی هیئت داوران را تشکیل می‌دهند.

جوایز مسابقه عکس «روایت گِل و دِل»

این مسابقه در دو بخش آزاد و موبایلی برگزار خواهد شد که جایزه‌های این دو بخش به شرح زیر است:
الف– جوایز بخش آزاد
نفر اول: ۳۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر دوم: ۲۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر سوم: ۱۰ میلیون ریال – تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
ب– جوایز بخش موبایلی
نفر اول: ۱۵ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر دوم: ۱۰ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر سوم: ۵ میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه

قوانین و شرایط شرکت در مسابقه

* مسابقه به صورت تک عکس برگزار می‌شود.
* ویرایش عکس‌ها نباید جنبه استنادی عکس را مخدوش کند.
* هر عکاس می‌تواند با ۱۰ تک عکس در این مسابقه شرکت کند.
* عکس‌های ارسالی می‌توانند رنگی، مونوکروم یا سیاه و سفید باشند.
* عکس‌ها باید دارای عنوان باشد.
* عکس‌ها می‌بایست کپشن مکانی و زمانی داشته باشند.
* سایز عکس‌ها حداقل ۱۵۰۰ پیکسل و حداکثر ۲۰۰۰ پیکسل باشد.
* dpi عکس‌ها باید ۳۰۰ پیکسل و حجم هر فریم عکس ارسالی ۲ تا ۳ مگابایت با پسوند JPG باشد.
* عکاسانی که عکس‌هایشان برای حضور در نمایشگاه انتخاب می‌شود، موظف هستند ظرف مدت دو روز فایل اصلی عکس را از طریق ایمیل برای دبیرخانه ارسال کنند. در غیر این صورت عکس مورد نظر از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد.
* اطلاعــات منــدرج در فرم ثبت نام، عناوین و توضیحات عکس‌های ارسالی در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت، لذا مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت‌کننده است.
* شرکت‌کننده در جشنواره و صاحب فایل بزرگ و اصلی عکس، به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هر گونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.
* استفاده از آثار راه‌یافته به بخش مسابقه برای تبلیغات، انتشارات، چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزارکننده مجاز است.
* کتاب جشنواره در صورت انتشار به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته است اهدا خواهد شد.
* آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی حرفه‌ای بر روی دیوار خواهد رفت و در صورت امکان در دیگر شهرستان‌های کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
* به همه عکاسانی که عکسشان پذیرفته شود، گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می‌شود.
* رعایت نکردن قوانین و مقررات، منجر به حذف عکس‌ها از مرحله داوری می‌شود.
* تصمیم‌گیری در مورد موارد پیش‌بینی‌نشده بر عهده دبیرخانه است.
* ارسال عکس و شرکت در مسابقه به منزله پذیرش مقررات مسابقه است.
* شــرکت در این مسابقه برای عموم عکاسان ایرانی آزاد و رایگان است.
* شرکت‌کنندگان باید آثار خود را حداکثر تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ خرداد ماه سال جاری از طریق نشانی زیر ایمیل کنند. resanehfarhangsara@gmail.com
* عکس‌های ارسالی باید به صورت زیر با حروف انگلیسی نام‌گذاری شوند. مثال: (Ali JABARI_01)
* مشخصات کامل هر فرد در یک فایل PDF یا WORD شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و کد ملی همراه با عکس‌ها ارسال شود.

حق‌التالیف

* به هر عکس راه‌یافته به نمایشگاه، مبلغ یک میلیون ریال به عنوان حق امتیاز استفاده از عکس، پرداخت خواهد شد. به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان در دور نهایی انتخاب شود گواهی حضور در مسابقه اهدا خواهد شد.
* آثار راه‌یافته به بخش پایانی مسابقه در قالب نمایشگاه حرفه‌ای در تهران و دیگر شهرستان‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد و عواید فروش با رضایت کتبی صاحبان آثار در قالب همت عالی به سیل‌زدگان مناطق مختلف کشور اختصاص می‌یابد.

 

این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت بقیه کارهای ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.