جستجو

فراخوان مسابقه فرفره طلایی سال ۲۰۱۹ چین منتشر شد.

  • مهلت: ۲۴ تیر ۱۳۹۸

به گزارش فستیوارت بر اساس خبر منتشر شده توسط «روابط ‎عمومی انجمن تصویرگرن ایران»، پنجمین مسابقه بین‌المللی «تصویرگران جوان فرفره طلایی چین» با هدف کشف و نمایش استعداد تصویرگران و پل زدن بین تصویرگران و ناشران کودک، در سطح داخلی چین و در سطح جهانی برگزار می شود. این رویداد یک مسابقه بین‌المللی تصویرگری است که به شکل سالانه، به‌عنوان بخشی از نمایشگاه کتاب کودکان شانگهای چین (CCBF)، با حمایت سازمان چاپ و انتشار شانگهای برگزار می‌شود.

هدف مسابقه فرفره طلایی

از زمان تاسیس مسابقه در سال ۲۰۱۵، این نمایشگاه فرصتی را برای نشان دادن استعدادهای تصویرگران فراهم کرده است. هدف این پروژه پل زدن بین تصویرگران و ناشران کودک، هم در سطح داخلی و هم در سطح جهانی، است. درعین‌حال این رقابت زندگی تازه‌ای را برای صنعت کتاب کودکان چین به ارمغان آورده است.

معرفی مسابقه

فرفره طلایی صرفاً یک رقابت مستقل نیست، ‌یک برنامه جامع است که شامل نمایشگاه‌ها، کتاب سالن تصویر و انواع کمپین‌های تبلیغاتی می‌شود. این نمایشگاه ‌یک محیط الهام‌بخش و پرورش‌دهنده‌ای است که در آن تصویرسازان جوان و هنرمندان کتاب کودکان از سراسر جهان فرصتی برای درک دیدگاه‌های خود پیدا می‌کنند.
به‌منظور شناختن بهترین هنرمندان بااستعداد در این رقابت، فرفره طلایی ۲۰۱۹ طیف گسترده‌ای از جوایز را در بردارد: جایزه بزرگ فرفره طلایی (جایزه به دو اثر از برجسته‌ترین آثار هنری – یکی چین و دیگری به تصویرگری خارج از کشور تعلق می‌گیرد)، جایزه ویژه فرفره طلایی، جایزه منتخب ناشران و جایزه منتخب بازدیدکنندگان.
علاوه بر این، یکی از افراد منتخب نمایشگاه توسط کمیته برگزاری کنفرانس CCBF انتخاب خواهد شد تا هویت بصری نمایشگاه ۲۰۲۰ را طراحی کند. اثر او بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت بصری نمایشگاه ۲۰۲۰ خواهد بود که در وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، هدایا و کمپین تبلیغاتی نمایشگاه استفاده خواهد شد.
آثار تمام ۵۰ فینالیست در کاتالوگ مسابقه فرفره طلایی ۲۰۱۹ به چاپ خواهد رسید و همچنین در نمایشگاه تصویرسازی فرفره طلایی ۲۰۱۹ که در جنب نمایشگاه کتاب کودک شانگهای، ۱۵ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۱۹ (۲۴ تا ۲۶ آبان ۱۳۹۸) برگزار می‌شود، به نمایش درخواهند آمد.

شرایط شرکت در مسابقه:

– شرکت‌کنندگان باید بین ۱۶ تا ۳۹ سال سن داشته باشند؛ یعنی متولدان ۱ ژانویه ۱۹۸۰ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۰۳ (۱۱ دی ۱۳۵۸ تا ۱۰ دی ۱۳۸۲)
– صرف‌نظر از ملیت، شرکت در مسابقه برای تصویرگران حرفه‌ای، هنرجویان و تصویرگران تازه‌کار آزاد است.
– ثبت‌نام می‌تواند توسط هنرمندان، مدارس، انجمن‌ها و سایر سازمان‌های شخص ثالث انجام شود.

شرایط آثار

– هیچ محدودیتی برای موضوع و محتوا که مناسب برای نمایش کتاب کودکان باشد وجود ندارد. این رقابت آثاری را که با تکنیک‌های دستی، دیجیتالی یا ترکیبی اجرا می‌شوند، می‌پذیرد.
– برای ثبت‌نام در رقابت، شرکت‌کنندگان باید مجموعه‌ای از پنج تصویر را که با موضوع یکسان خلق‌شده است ارسال کنند. شرکت‌کنندگان می‌توانند هر سال تنها یک مجموعه را به رقابت بفرستد. آثار هنری باید با متن توضیحی انگلیسی (تا ۸۰۰ کارکتر) همراه باشد که اثر و ابزار / تکنیک مورد استفاده برای تصاویر را توصیف می‌کند.
– تصاویر ارسالی می‌تواند منتشرشده یا منتشرنشده باشد. در صورت انتشار، تاریخ چاپ آنها نباید پیش از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ (۱۲ دی ۹۵) باشد.
– تصاویری که قبلاً به فرفره طلایی فرستاده‌شده باشد، برای ثبت‌نام مجدد واجد شرایط نیستند.

روش ارسال

– تنها کانال رسمی برای ثبت‌نام و ارسال آن وب‌سایت رسمی CCBF است. لطفاً فرم ثبت‌نام را پرکنید و نسخه الکترونیکی کار خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. تمام تصاویری که به صورت دستی اجراشده باشد باید با وضوح بالا اسکن و با فرمتJPG یا PNG، رزولوشن: ۳۰۰ DPI یا بالاتر و حجم کمتر از ۲۰MB ارسال شوند
– برای کارهای منتشرشده، شرکت کننده همچنین باید شماره شابک کتاب، تاریخ انتشار و نام ناشر را ارائه دهد.

تقویم مسابقه

ارسال درخواست: ۱ آوریل – ۱۵ جولای ۲۰۱۹ (۱۲ فروردین تا ۲۴ تیر ۱۳۹۸)
انتخاب فینالیست‌ها: ۲۲ جولای ۲۰۱۹ – ۳۱ اوت ۲۰۱۹ (۳۱ تیر تا ۹ شهریور ۱۳۹۸)
اعلام فینالیست‌ها: ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۹ (۲۱ شهریور ۱۳۹۸)
اهدای جوایز: ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ (روز افتتاح CCBF) (24 آبان ۱۳۹۸)

جوایز

– جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند چینی (یک برنده): بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا ۲۰۲۰ (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛
– جایزه بزرگ فرفره طلایی برای هنرمند بین‌المللی (یک برنده از سایر کشورها و هنگ‌کنگ، ماکائو، تایوان): بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای ۲۰۲۰ (بلیط و اقامت) به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر؛
– جایزه تشویقی (سه برنده): لوح تقدیر؛
– جایزه منتخب ناشران (یک برنده): تندیس جشنواره و لوح تقدیر به‌اضافه اینکه برنده جایزه این شانس را دارد تا یک کتاب تصویری برای انتشارات Beijing Dandelion Children’s Book House تصویرسازی کند.
– جایزه منتخب بازدیدکنندگان (یک جایزه): تندیس جشنواره و لوح تقدیر.

راه های ارتباطی

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه