جستجو

فراخوان هشتمین جشنواره سراسری کارتون حوزه هنری خراسان شمالی منتشر شد.

■ مهلت: ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ■

یک وظایفی است که همه‌ی ما باید به عهده بگیریم. هم آحاد ملّت، هم مسئولین دولتی، هم مسئولین قضائی، هم مسئولین قوّه‌ی مقنّنه یک وظایفی دارند….

 یکی از کارها، دخالت دادن مردم در کار تولید است؛ مردم باید در کار تولید دخالت داده بشوند…  مردم را دخالت بدهند. جمهوری اسلامی در کار جنگ و دفاع از کشور ….. با مدیریّت درست و با گزینش‌های صحیح توانست مردم را بسیج کند، وارد این میدان کند و جنگ را ببَرد. وقتی مردم در کار دفاع از مرزها وارد میدان شدند -کاری که مربوط به دولت‌ها و مربوط به ارتش‌ها است- توانستند پیش بروند؛ بسیاری‌ از برجستگان نظامی ما، مردمی و بسیجی‌اند؛ بسیجی بودند و بسیجی هم مبارزه کردند، بسیجی هم شهید شدند؛ خب کار اقتصاد به طریق اولی همین‌طور است. کار اقتصاد یک کار مردمی است؛ اگر در زمینه‌‌ی مسائل اقتصادی مردم را در میدان وارد بکنیم و مردم نقش‌آفرین بشوند در میدان اقتصاد و میدان تولید، یقیناً پیش خواهد رفت.

 یکی از مسائل بسیار مهم در مسئله‌ی تولید داخلی، احساس مسئولیّت آحاد مردم است….کار، فقط به عهده‌ی مسئولین نیست، کار به عهده‌ی خود مردم هم هست. اینکه ما روی تولید داخلی تکیه می‌کنیم، خب حتماً مصرف داخلی هم مورد توقّع است. چرا مردم به مصرف تولیدات داخلی کم‌توجّهی می‌کنند؟ البتّه خوشبختانه در این اواخر یک کارهایی دارد انجام می‌گیرد؛ بعضی از فروشگاه‌ها فقط تولید داخلی را عرضه می‌کنند. مصرف‌کننده‌ی ایرانی برای آن چیزهایی که در داخل تولید می‌شود، ارجحیّت قائل باشد و دنبال اسم خارجی و مارک خارجی و نام خارجی ندوند؛ یکی از توقّعات این است.

 یکی از توقّعات این است که جوانهای عزیز ما واقعاً دنبال کار باشند و بی‌حالی و بی‌مسئولیّتی وجود نداشته باشد. یکی از کارهایی که واقعاً بر عهده‌ی عموم مردم است، همین مسئله‌ی احساس مسئولیّت است؛ باید احساس مسئولیّت بکنند… بنده از کارآفرینان کشور دعوت می‌کنم که وارد میدان تولید و کار بشوند و ان‌شاءﷲ در این زمینه کار انجام بدهند.

“همه‌ی ما مسئولیم؛ هم پیش خدای متعال، هم پیش ملّت بایستی پاسخگو باشیم….”

 سال‌هاست نام سال در پیوند با اقتصاد برگزیده شده است تا چه بسا تحرکی بیش‌تر به بخش‌های گوناگون حکومت داده و جامعه را در قبال اصلی‌ترین مسائل‌اش هوشیار و فعال سازد؛ مباحثی که مطرح شد برگرفته از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای در باب اقتصادی مقاومتی و تبیین نقش آحاد مردم در تحقق این مسأله مهم می‌باشد. آن چیزی که در این مباحث بیشتر جلوه می‌کند این است که تحقق اقتصاد مقاومتی در گِرویه همدلی و همراهی همه اقشار شامل مردم، دولتمردان، نخبگان علمی و اقتصادی و تمام آحاد جامعه بالاخص جوانان است. 

بی شک یکی از بهترین راه‌های تحقق و ایجاد چنین همدلی و همراهی، همچنین تبدیل شدن گفتمان اقتصاد مقاومتی به گفتمان همه‌گیر اقشار مختلف مردم و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری عمومی، بهره‌مندی از گیراترین، اصیل ترین و خالص‌ترین  زبان‌ها یعنی هنر است.  

موضوع:

همه مسئولیم

– همه مسئولیم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی

– همه مسئولیم برای خرید و حمایت از کالای داخلی با کیفیت

– همه مسئولیم برای مبارزه با قاچاق کالا

– همه مسئولیم برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی 

– همه مسئولیم بویژه کارآفرینان، جوانان و نخبگان برای رونق تولید – اشتغال- اقتصاد 

– همه مسئولیم برای مبارزه با  واردات کالاهایی که در داخل به‌قدر کافی تولید می‌شود

– و سایر موضوعات مرتبط

شرایط:

ـ هر هنرمند می‌تواند حداکثر با ارایه ۶ اثر در  جشنواره شرکت نماید.

ـ اندازه آثار ارسالی باید با طول یا عرض ۲۰۰۰ Pixel و فرمت  JPGو ۳۰۰ DPI باشد.

ـ آثار راه یافته به نمایشگاه در کتاب جشنواره چاپ و یک نسخه به صاحبان آثار اهدا می‌گردد.

ـ به همراه آثار باید نام کامل، شماره تماس ثابت و همراه، آدرس دقیق پستی و بیوگرافی هنرمند در یک فایل نوشتاری (Word)  به انضمام تصویر هنرمند ارسال گردد.

جوایز:

ـ نفر اول: سی  میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره

ـ نفر دوم: بیست و پنج میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره

ـ نفر سوم: بیست میلیون ریال به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره

ـ ۱۰ تقدیر پنج میلیون ریالی  به همراه تندیس و لوح افتخار جشنواره

 مهلت ارسال آثار:

۲۰  مرداد ۱۳۹۶

نشانی ارسال آثار: 

cartoonhoze@gmail.com

هنرمندان می‌توانند جهت عضویت در سامانه اطلاع‌رسانی جشنواره سراسری کارتون حوزه هنری خراسان شمالی، نام و نام خانوادگی، سال تولد و  شهر محل اقامت  خود را به شماره ۳۰۰۰۲۱۹۶ پیامک نمایند.  

فقط به آفرینش اثر فکر کنید!

فستیوارت ثبت نام شما را انجام می‌دهد.

می‌توانید از خدمات ویژه‌ی «دپارتمان‌های تخصصی فستیوارت» برای ثبت‌نام، واریز و دریافت هزینه‌های ارزی، ترجمه‌ی متون ادبی، طراحی پورتفولیو، پوستر و … استفاده کنید.

اینجا کلیک کنید.
این خبر را برای دیگران بفرستید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب مهم این صفحه